13.03.17 | 21:15

רק ימניים ליכודניקים אהבלים אינם תופשים כי אדם שריצה עונש מאסר במלואו - יוצא לחפשי.

אמנם לא בדיוק מדובר בפשע בעל אופי "פלילי", אלא בעל אופי יותר "פוליטי", אך אם לא נדון למוות, ואם בעת בצוע הפשע לא היה קיים בחוק הירדני עונש "מאסר עד המוות" - דינו להשתחרר עם תום העונש, למגינת לבם של הנפגעים.

השמחה ההמונית בירדן, כמו שמחות המוניות בישראל ובטורקיה - הן שמחות של עניים ברוחם, בורים ובערים, שחייהם משמימים, והענין היחיד העשוי לגוון את חייהם הוא התלהמות והתקבצות סביב ענין "לאומי", תוך התעטפות בדגלים...

אני לא ליכודניק ולא כל דבר אני מצדיק יהודים.אני למשל ראיתי בחומרה את הרצח של הנער הערבי במזרח ירושלים והשריפה של משפחת דוובשה ( מקווה שהאיות נכון ).אני לעומת השמאלנים המפגרים,רואה כל פעולה של יהודי או ערבי בראייה אובייקטיבית.

חוק עונש מוות על רצח היה קיים בירדן גם בתקופת הרצח ובכל זאת נגזרו עליו רק 20 שנו מאסר על רצח של שבעה נערות ופציעתן של שישה.

הימין המפגר מעמיס על הסמול את דעותיו.

האוביקטיביות שלך לא שונה מזו של חנין זועבי.

דווקא אתה מזכיר לי את חנין זועבי.שניכם מצדיקים כל דבר שערבים עושים,נוראים ככל שיהיו.אני לעומתכם יש לי ביקורת על צד המתרס שלי.

שמאלנות זה חולירע ואם כל החטאים! 

"פלשתינים חפים מפשע" - זה מושג גאוני שהשמאלנים המציאו,במציאות אין חיה כזו. 

פציפיזם הוא מפלטו של הבוגד.

13.03.17 | 22:38

רק מטומטמים כמו השמאלנים חושבים שאפשר לעשות שלום עם ברברים כמו הערבים.די בלראות איך הפכו חלאה נאצית שרצח שבע ילדות,לגיבור לאומי בירדן שלמי שיודע יש לישראל הסכם "שלום" איתה.ולא התייחסתי לזה שבירדן על עבירת רצח מקבלים עונש מוות לעומת מאסר של 20 שנה שהחלאה קיבל על רציחתן של שבע ילדות.

http://news.walla.co.il/item/3047706

במה הם שונים מאלה שהפכו את ברוך גולדשטיין לגיבור לאומי?

בכלום 

מטומטמים יש בשני הצדדים של המפה הפוליטית , בשני הצדדים הם מיעוט , בשני הצדדים הם מייצגים רק את עצמם ולא את כל הצד שלהם

14.03.17 | 00:46

רק ימניים ליכודניקים אהבלים אינם תופשים כי אדם שריצה עונש מאסר במלואו - יוצא לחפשי.

אמנם לא בדיוק מדובר בפשע בעל אופי "פלילי", אלא בעל אופי יותר "פוליטי", אך אם לא נדון למוות, ואם בעת בצוע הפשע לא היה קיים בחוק הירדני עונש "מאסר עד המוות" - דינו להשתחרר עם תום העונש, למגינת לבם של הנפגעים.

השמחה ההמונית בירדן, כמו שמחות המוניות בישראל ובטורקיה - הן שמחות של עניים ברוחם, בורים ובערים, שחייהם משמימים, והענין היחיד העשוי לגוון את חייהם הוא התלהמות והתקבצות סביב ענין "לאומי", תוך התעטפות בדגלים...

אני לא ליכודניק ולא כל דבר אני מצדיק יהודים.אני למשל ראיתי בחומרה את הרצח של הנער הערבי במזרח ירושלים והשריפה של משפחת דוובשה ( מקווה שהאיות נכון ).אני לעומת השמאלנים המפגרים,רואה כל פעולה של יהודי או ערבי בראייה אובייקטיבית.

חוק עונש מוות על רצח היה קיים בירדן גם בתקופת הרצח ובכל זאת נגזרו עליו רק 20 שנו מאסר על רצח של שבעה נערות ופציעתן של שישה.

לא טענתי כי לא היה קיים עונש מוות בירדן בעת ההיא.

קיים היה עונש מוות אז, ועדיין קיים כעת.

הוא לא נדון למוות, ומשריצה את ענשו - השתחרר.

זה שהתקבל בשמחה על ידי אחדים - "עשה חדשות". התקשורת מדרך הטבע היתה מעונינת פחות בראיון מתנגדים לשמחה, מכיוון שאין זה "עושה חדשות".

נתעבים - לא חסרים גם אצלנו, וראה תומכי אלאור אזריה, הטמבל הקטן, אשר זכה לתואר גבור.

תמך בו ספקטרום נרחב של נתעבים. ממר Cohiba, ועד אחרון מקקי לה-פמיליה, בעלי הצעיפים הצהובים-שחורים...

לו חס-וחלילה לא אלוהים והלוגיקה שממנו, והיינו עבדים לרצונו של הגורל-העיוור שם הטירוף תופס את מקומה של הלוגיקה, מציאות אכזרית מאין כמוה מציאות אחת ויחידה שהיא האכזרית והנוראה מכולם המציאויות, מציאות של אין-חיים מציאותו של הגורל-עיוור...(להמשך ההזיה)

14.03.17 | 01:12

צדקה הסופרת הבריטית, מלאני פיליפס, שאמרה כך:

"השמאלנים נוהגים לזעוק עד השמיים על כל עוולה הנעשית על ידי בני עמם כנגד אויבים, ומפחיתים

מחומרת זוועות הנעשות כנגד בני עמם על ידי אויבים".

צדקה מלאני פיליפס, מה?!

הבה נתהה על קנקנה של מלאני פיליפס מעט:

פיליפס, כמו גם דניס מק'יואן - הסופר הבריטי - אירי ומעטים נוספים הינם בין היחידים בנוף האינטלקטואלי הבריטי המביעים שם דעות פרו ישראליות. לדעתה של פיליפס, "ישראל מעולם לא הייתה מולדתם של הפלסטינים ולפיכך היא גם מעולם לא נלקחה מהם בכוח. ההיפך הוא הנכון - הפלסטינים הינם אלה שניסו ומנסים עד היום לכבוש את המולדת היהודית בכוח, מידי היהודים, בעליה החוקיים. מבחינה היסטורית, חוקית ומוסרית גם יחד, פלשתינה הייתה והינה מולדתם של היהודים ושלהם בלבד."

לדעתה, ארץ ישראל היתה ריקה מאדם, ומקומיים מחצי האי ערב פלשו אליה רק לפני כ- 1400 שנים.

דוגמה להסברה נכונה יותר על פי דרכה של פיליפס ניתן למצוא במאמר התגובה שכתבה לידיעה של "Associated Press" בנוגע לפתיחתו של מלון חמישה כוכבים חדש בעזה, אשר "רק אורחים חסר לו": "מדוע אין בעזה תיירים? הבה נחשוב חזק. הייתכן שזה נובע מכך שמי ששולט על עזה איננו מעוניין בשלום ובקידום כלכלי? שהוא הפך את האזור לזירה של טרור פנימי ומלחמה חיצונית ומחזיק את אזרחיו בעוני קבוע כמחסן לטרוריסטים וכמגינים אנושיים?"

היא אינה מודעת לכך שישראל ומצרים מפקחות על שערי רצועת עזה, ומחליטות מי יכנס ומי לא. 

פיליפס מתנגדת לנשיא ארצות הברית ברק אובמה וטוענת שהוא מרקסיסט ואיסלמיסט ואולי אף מוסלמי בסתר בעצמו. באשר לאיראן, פיליפס טוענת שמדינה זו מהווה כיום את האיום החמור ביותר על העולם החופשי ותומכת בתקיפה צבאית כנגדה. לדעתה "הברירה איננה בין מלחמה לשלום בין העולם החופשי לאיראן. מלחמה עם מדינה זו הינה כמעט בלתי נמנעת. הברירה היחידה הינה בין מלחמה על פי תנאיה של איראן, לבין מלחמה כנגדה על פי תנאי העולם החופשי."

נו, אובאמה מוסלמי נסתר, בדיוק כמו טענות הזבל הלבן האמריקאי, וטענות הזבל הלבן הישראלי.

איראן אינה איום על העולם החפשי. היא איום מסוים על ישראל, ודווקא לא איום גרעיני, אלא קונבנציונלי, באמצעות השליח שלה בחצר האחורית שלנו - חזבאללה. אגב, מר Cohiba זקוק לאיוּם דמוֹני כדי "ללכד" את ישראל, ולמזלו - קיימת איראן.

בנושאים נוספים: פיליפס תומכת במלחמה נוקשה בשימוש בסמים ויש לה דעה נחרצת בנושאי הומוסקסואליות וגזע. לדוגמה, היא מתנגדת לנישואים חד-מיניים ולטיפולי הפריה ללסביות. במאמר שכתבה ב-28 בנובמבר 2009 היא טוענת שהמלחמה בתופעות אלה הינה לא פחות מ"מלחמה להצלת הציביליזאציה". לדעתה "ערכי המשפחה המסורתיים נמצאים כיום תחת מתקפה רבתי מתמדת של קואליציה של פמיניסטים, פעילי זכויות הומוסקסואלים, עורכי דין העוסקים בגירושין ומרקסיסטים, הסבורים שזוהי הדרך הטובה ביותר להחרבתו של אורח החיים המערבי".

ממש נופת צופים. הדגמה חיה מהו הדבק המאחד פסולת אדם באשר היא ברחבי העולם...

דיעותיה בקשר לישראל ולערבים מקובלות עליי. אני שמחה שיש מישהי לא יהודיה שרואה את הדברים עין בעין עם היהודי הלאומי.

זכותכן לדעה משלכן. דעתי היא כי ישראל קולוניאליסטית ובדרך להיות לא-דמוקרטית.

דיעותיה בקשר לנישואי הומואים והפריה ללסביות לא מקובלות עליי. עם זאת אני יכולה להבין שהיא רוצה כי  המשפחה המסורתית תחוזק, בסופו של דבר הלא זוגיות הטרוסקסואלית היא דרך המלך של הטבע.

איננו יודעים מה מקור ההומוסקסואליות. שכיחותה באוכלוסיה - אינה גבוהה, אולם קבועה.

איראן חותרת לנשק גרעיני. מה אתה זורק חול בעינינו?

לא טענתי כי איראן אינה חותרת לנשק גרעיני. טענתי כי אין לה מה לעשות עימו, זולת מחקר בסיסי בפיסיקה גרעינית.

איש אינו חושב לתקוף אותה, זולת מר Cohiba, הזקוק נואשות לאויב דמוני, על מנת לשרוד.

הדרך היעילה עבורה להציק לנו היא להמשיך לצייד את חזבאללה בנשק קונבנציונאלי, ולתחזקו כאיום מרחף קבוע עלינו בחצר האחורית שלנו.

מי שזוכר את המצב במפרץ הפרסי ב- 1979, ואת מלחמת עיראק-איראן בת שמונה השנים, אשר פרצה באשמת עיראק, שחקה את איראן, חיסלה מחזורים שלמים של בני נוער איראניים, ואת התיצבות כל העולם לצד התוקפן - מבין מדוע החליטה איראן על הרתעה גרעינית.

המערב, ובראשו ארה"ב, המבועתים עקב עליית חומייני, ואשר תמכו בתוקפן העיראקי - הם האשמים בהתחמשות איראן.

איראן פשוט החליטה כי ההשפלה שהנחיל לה המערב, והיחס הבלתי צודק - לא יחזרו שנית.

והאדון אובאמה אכן גילה התחשבות מיוחדת במוסלמים, ואכן אבא שלו היה מוסלמי. אז בין אם הוא "מוסלמי בסתר" ובין אם הוא נוצרי שחונך ע"י אמו הנוצריה, תוצאת המדיניות שלו היתה אחת.

ברק חוסיין אובאמה - לא בחר בשמו. הוריו העניקו לו את שמו. הוא אינו מוסלמי נסתר, אלא אוונגליסטי, כמו רוב האמריקאים, נולד בטריטוריה אמריקאית וזכאי היה להתמודד על הנשיאות, חכם, ולדעתי היה נשיא מוצלח לאמריקאים, וטוב ממרבית 43 הנשיאים שקדמו לו. טראמפ אינו אלא תאונה שארעה לארה"ב...

לו חס-וחלילה לא אלוהים והלוגיקה שממנו, והיינו עבדים לרצונו של הגורל-העיוור שם הטירוף תופס את מקומה של הלוגיקה, מציאות אכזרית מאין כמוה מציאות אחת ויחידה שהיא האכזרית והנוראה מכולם המציאויות, מציאות של אין-חיים מציאותו של הגורל-עיוור...(להמשך ההזיה)

14.03.17 | 01:14

אגב, כתבת "...אני שמחה שיש מישהי לא יהודיה שרואה את הדברים...".

ובכן, מלאני פיליפס היא יהודיה...

14.03.17 | 02:14

"איננו יודעים מה מקור ההומוסקסואליות. שכיחותה באוכלוסיה - אינה גבוהה, אולם קבועה."

יש ידיעה מסוימת על מקור ההומוסקסואליות - גנטיקה. ויתכן גם שחוויות ראשוניות של הילדה והילד מטים אותם אל הלסביות ואל ההומוסקסואליות.

"דעתי היא כי ישראל קולוניאליסטית "

איני יודעת על סמך  מה אתה מותח קו בין מדינת הלאום היהודית שדורשת את זכויות העם היהודי על ארצו ההיסטורית לבין הקולוניאליזם של מדינות אירופה באפריקה ובאסיה.

"הדרך היעילה עבורה להציק לנו היא להמשיך לצייד את חזבאללה בנשק קונבנציונאלי"

השאלה הבסיסית היא מה הנבלות האלה רוצים ממדינת ישראל, ומדוע סימנו אותה כאויב שיש להשמידו. (ראה כל ההתבטאויות הנאציות של ראשי המשטר שם. וראה הכחשת השואה שם.) לא פעם אני מוצאת את עצמי מעוניינת שישראל תשלח לטהרן טיל נושא ראש נפץ גרעיני. אני שמחה שיש לנו נשק גרעיני. אם יסגרו עלינו אויבים להשמידנו, זו תהיה תשובתנו.

ברק חוסיין אובאמה נקרא חוסיין כי אביו היה מוסלמי. מדיניות אובאמה היתה פייסנית כלפי מוסלמים קנאים, במצריים ובאיראן. אני סבורה שהוא נוצרי בדתו, אך מדיניותו אהדה את המוסלמים. (אמנם אנשיו הם שחיסלו את בִּן לאדן, אבל יש להבין שהפושע הזה פגע בארה"ב, ולכן סומן כבן-מוות גם ע"י מימשלו של אובאמה).

בקשר למלאני פיליפס (שאני שומעת עליה לראשונה רק פה בפורום), טוב שהיא יהודיה עם הכרה לאומית היסטורית של זכויות עמה.לו כל היהודים היו כאלה, היינו קבוצה מלוכדת ומרשימה בליכודה מול שונאינו בעולם. כשעם מלוכד בהכרתו הלאומית, המסר עובר לעמים האחרים. המסר משכנע. ועם מלוכד אין לְנַצֵּחַ.

14.03.17 | 08:52

"איננו יודעים מה מקור ההומוסקסואליות. שכיחותה באוכלוסיה - אינה גבוהה, אולם קבועה."

יש ידיעה מסוימת על מקור ההומוסקסואליות - גנטיקה. ויתכן גם שחוויות ראשוניות של הילדה והילד מטים אותם אל הלסביות ואל ההומוסקסואליות.

עדיין אין תמימות דעים בקרב חוקרים באשר למקור ההומוסקסואליות. סברתי כי היא נובעת משיבוש כלשהו שהתרחש בתקופת הגיבוש הזהות המינית של הצעיר, אך מוכרת לי גם הדעה כי אנו בטוי לגנים (genes) שלנו.

"דעתי היא כי ישראל קולוניאליסטית "

איני יודעת על סמך  מה אתה מותח קו בין מדינת הלאום היהודית שדורשת את זכויות העם היהודי על ארצו ההיסטורית לבין הקולוניאליזם של מדינות אירופה באפריקה ובאסיה.

ההגדרה ברורה: כיבוש טריטוריה שלא היתה כלולה בגבולות המדיניים המוסכמים, הזרמת אוכלוסיה לטריטוריה כדי לשנות את הרכבה, תוך העברת משאבי טבע (קרקעות ומים) לידי המוזרמים, וניצול אוצרות טבע אחרים מבלי להעמיד את התמורה לרשות המקומיים, ושלילת זכויות אדם בסיסיות.

היש לך הגדרה אחרת?

"הדרך היעילה עבורה להציק לנו היא להמשיך לצייד את חזבאללה בנשק קונבנציונאלי"

השאלה הבסיסית היא מה הנבלות האלה רוצים ממדינת ישראל, ומדוע סימנו אותה כאויב שיש להשמידו. (ראה כל ההתבטאויות הנאציות של ראשי המשטר שם. וראה הכחשת השואה שם.) לא פעם אני מוצאת את עצמי מעוניינת שישראל תשלח לטהרן טיל נושא ראש נפץ גרעיני. אני שמחה שיש לנו נשק גרעיני. אם יסגרו עלינו אויבים להשמידנו, זו תהיה תשובתנו.

איראן אינה רוחשת טוב לישראל, אלא חורשת רעות, אולם כל זה נותר במדה רבה בתחום משאת הנפש.

אין לה צורך בנשק גרעיני, מן הסבה הפשוטה - המזרח התיכון הוא זירה קטנה מדי להפעלת נשק גרעיני. הכיוון המבטיח הוא דווקא איום קונבנציונלי, והנה "הארץ" של היום מוסר כי איראן בנתה מפעלים ליצור חימוש מונחה מדויק עמוק מתחת לאדמה בכפרי החזבאללה, כדי להתגבר על יכולת ישראל לפגוע בשיירות ציוד צבאי. זו בעיה רצינית מאד. למשל, למחלקה צבאית יש כח אש לא קטן לטווחים של מאות מטרים ספורות, אולם ATGM מצוי, מופעל בידי צוות של שניים יכול לפגוע במחלקה כזו ממרחק 5500 מטרים ביום ו- 3500 מטרים בלילה ולחסלה בטרם תדע מנין נפתחה הרעה. הטיל השני מבין השנים שנורו אל "חנית" השאננה, שחנתה במרחק 10 מייל מן החוף, הטביע ספינה מצרית במרחק 100 ק"מ מן החוף. ATGM הפיל מסוק ישראלי באויר, ביממה האחרונה של המלחמה דקות לאחר שפרקה כח צנחנים. ועדיין לא דברתי על טילי קרקע-קרקע "רגילים" מן סוג שירו עיראק ואיראן זו על זו משך שמונה שנות המלחמה.

ברק חוסיין אובאמה נקרא חוסיין כי אביו היה מוסלמי. מדיניות אובאמה היתה פייסנית כלפי מוסלמים קנאים, במצריים ובאיראן. אני סבורה שהוא נוצרי בדתו, אך מדיניותו אהדה את המוסלמים. (אמנם אנשיו הם שחיסלו את בִּן לאדן, אבל יש להבין שהפושע הזה פגע בארה"ב, ולכן סומן כבן-מוות גם ע"י מימשלו של אובאמה).

אני סבור כי עמדת אובאמה כלפי האיומים על ארה"ב היתה מאוזנת, בררנית ולא גורפת, שהרי נתח לא קטן מאזרחי ארה"ב הם מוסלמים. בן לאדן חוסל, אולם זכה לטקס קבורה הלכתי מוקפד. בעיראק, כאשר היה צורך לנקות מסגדים שניזוקו בלחימה, הועסקו בשיקום ובנקוי אך ורק חיילים אמריקאים מוסלמיים.

בקשר למלאני פיליפס (שאני שומעת עליה לראשונה רק פה בפורום), טוב שהיא יהודיה עם הכרה לאומית היסטורית של זכויות עמה.לו כל היהודים היו כאלה, היינו קבוצה מלוכדת ומרשימה בליכודה מול שונאינו בעולם. כשעם מלוכד בהכרתו הלאומית, המסר עובר לעמים האחרים. המסר משכנע. ועם מלוכד אין לְנַצֵּחַ.

גם אני לא הכרתיה עד כה.

לא ניתן ללכד אותי מאחורי מטרות שאינן לרוחי. אינני מתלהב מ"דגלים", אינני מנופף בהם ואינני מתעטף בהם...

14.03.17 | 09:53

הימין המפגר מעמיס על הסמול את דעותיו.

האוביקטיביות שלך לא שונה מזו של חנין זועבי.

דווקא אתה מזכיר לי את חנין זועבי.שניכם מצדיקים כל דבר שערבים עושים,נוראים ככל שיהיו.אני לעומתכם יש לי ביקורת על צד המתרס שלי.

מ.ש.ל

הימין המפגר עושה לעצמו חיים קלים כשהוא מלביש על השמאל דעות ומתוכח איתן.

14.03.17 | 11:52

רק מטומטמים כמו השמאלנים חושבים שאפשר לעשות שלום עם ברברים כמו הערבים.די בלראות איך הפכו חלאה נאצית שרצח שבע ילדות,לגיבור לאומי בירדן שלמי שיודע יש לישראל הסכם "שלום" איתה.ולא התייחסתי לזה שבירדן על עבירת רצח מקבלים עונש מוות לעומת מאסר של 20 שנה שהחלאה קיבל על רציחתן של שבע ילדות.

בכלום 

מטומטמים יש בשני הצדדים של המפה הפוליטית , בשני הצדדים הם מיעוט , בשני הצדדים הם מייצגים רק את עצמם ולא את כל הצד שלהם

כי ברוך גולדשטיין רצח גברים ולא ילדות.

אז לא שזה מפחית במשהו מחומרת מעשהו של גולדשטיין, אבל בכל זאת, יש הבדל בין אהדה לרוצח ילדות,

מאשר לרוצח גברים.

14.03.17 | 12:00

בכלום 

כי ברוך גולדשטיין רצח גברים ולא ילדות.

אז לא שזה מפחית במשהו מחומרת מעשהו של גולדשטיין, אבל בכל זאת, יש הבדל בין אהדה לרוצח ילדות,

מאשר לרוצח גברים.

נו באמת.

14.03.17 | 15:27

החברה שלנו משוסעת ומקוטבת בצורה מרה בנושא ההתיישבות מעבר לקו הירוק. לא הויכוחים הם הנוראים: השנאה האיומה, התהומית, חסרת הפשרות, בין שני המחנות, היא התופעה האיומה. אולי יש לי טעות אופטית: אולי אני מתרשמת בעיקר מהטוקבקים ומהפוסטים של אלמנטים מופרעים קשות. קראתי לאחרונה שבישראל שפת הטוקבקים המכוערת ביותר בכל מדינות המערב. זה מזכיר לי כבדרך אגב שגם הנהיגה הישראלית בכבישים היא הפרועה וחסרת ההתחשבות ביותר במדינות המערב. ומזכיר לי גם שהישראלים נחשבים  לגסי רוח (rude ). אז אולי זה פשוט האופי הלאומי, וכל מה שנראה כשנאה איומה אינו אלא צורת התבטאות של אנשים מחוספסים וגסי רוח ביסודם? כי אנחנו הישראלים טוענים שביסודנו אנו עוזרים זה לזה בעת צרה, יותר מעמים אחרים, ובעת מלחמה כולם מתלכדים.

אני מקווה שהתמונה באמת מורכבת. כי השנאה הקשה בין חלקי העם נראית לי כמאיימת על שרידותנו, וההיסטוריה של הבית השני, עם המלחמה בין מחנות יוחנן מגוש חלב  ושמעון בר גיורא, ועם תופעת הסיקריקים הרצחניים, נחשבת כזו שהביאה עלינו את החורבן.

(חיים, תגובתך!)

14.03.17 | 16:13

החברה שלנו משוסעת ומקוטבת בצורה מרה בנושא ההתיישבות מעבר לקו הירוק. לא הויכוחים הם הנוראים: השנאה האיומה, התהומית, חסרת הפשרות, בין שני המחנות, היא התופעה האיומה. אולי יש לי טעות אופטית: אולי אני מתרשמת בעיקר מהטוקבקים ומהפוסטים של אלמנטים מופרעים קשות. קראתי לאחרונה שבישראל שפת הטוקבקים המכוערת ביותר בכל מדינות המערב. זה מזכיר לי כבדרך אגב שגם הנהיגה הישראלית בכבישים היא הפרועה וחסרת ההתחשבות ביותר במדינות המערב. ומזכיר לי גם שהישראלים נחשבים  לגסי רוח (rude ). אז אולי זה פשוט האופי הלאומי, וכל מה שנראה כשנאה איומה אינו אלא צורת התבטאות של אנשים מחוספסים וגסי רוח ביסודם? כי אנחנו הישראלים טוענים שביסודנו אנו עוזרים זה לזה בעת צרה, יותר מעמים אחרים, ובעת מלחמה כולם מתלכדים.

אני מקווה שהתמונה באמת מורכבת. כי השנאה הקשה בין חלקי העם נראית לי כמאיימת על שרידותנו, וההיסטוריה של הבית השני, עם המלחמה בין מחנות יוחנן מגוש חלב  ושמעון בר גיורא, ועם תופעת הסיקריקים הרצחניים, נחשבת כזו שהביאה עלינו את החורבן.

(חיים, תגובתך!)

אנשי ימין רדודים מטבעם, חייהם שטחיים משמימים, בלא עומק הגותי, נוטים להתלכד מאחורי מפריחי סיסמאות "לאומניות" כדי לחוות "השתייכות", ונוטים לחיות "חיים של אחרים".

אנשי שמאל מעמיקים מטבעם, דעתנים, אינדיבידואליסטיים, אינם נוטים להתלכד מאחורי מפריחי סיסמאות "לאומניות", אינם זקוקים לחיות "חיים של אחרים" כדי למלא חייהם בתוכן...

14.03.17 | 16:29

(חיים, תגובתך!)

אנשי ימין רדודים מטבעם, חייהם שטחיים משמימים, בלא עומק הגותי, נוטים להתלכד מאחורי מפריחי סיסמאות "לאומניות" כדי לחוות "השתייכות", ונוטים לחיות "חיים של אחרים".

אנשי שמאל מעמיקים מטבעם, דעתנים, אינדיבידואליסטיים, אינם נוטים להתלכד מאחורי מפריחי סיסמאות "לאומניות", אינם זקוקים לחיות "חיים של אחרים" כדי למלא חייהם בתוכן...

הייתי בשמאל במשך יותר מ-35 שנה, ואני יודע שאתה מדבר שטויות מטורללות ומגלומניות קלאסיות.

14.03.17 | 19:58

(חיים, תגובתך!)

לאן אנשי השמאל מעמיקים?מקסימום עד מעמקי התחת של האישה הכי שמנה בפורום הזה.אתם השמאלנים לא יודעים לחשוב,אם הייתם יודעים לחשוב,הייתם עוצרים לחשוב מראש ולא מהלב ( או ממעמקי ישבנה של השמנה ) ואומרים לעצמכם "האם עם אלה שצוהלים ומכנים רוצח ילדות גיבור,אפשר לעשות שלום ולסמוך עליהם?".אתם אין לכם טיפת ביקורת עצמית כדי להודות שיש לכם טעות בתפיסה.

שמאלנות זה חולירע ואם כל החטאים! 

"פלשתינים חפים מפשע" - זה מושג גאוני שהשמאלנים המציאו,במציאות אין חיה כזו. 

פציפיזם הוא מפלטו של הבוגד.

14.03.17 | 20:18

לא אגיב על ההערות האחרונות לדברי, בראותי בכך ברכה לבטלה, ומשום שהמגיבים זכאים לדעה משלהם, ומשוכנעים אינם בנויים להשתכנע.

אולם לענין ה"איום" האיראני - לא נשקפת שום סכנה מן הגרעין האיראני. הסכנה היא דווקא מן הנשק הקונבנציונאלי המתוחכם המגיע לידי חזבאללה, מקנה לו יכולות התמודדות עם צה"ל ועשוי לשבש כליל את החיים בעורף. אלא שאיום קונבנציונאלי נתפש על ידי האדם ברחוב כלא כל כך מדאיג, כ- manageable, והוא אינו כזה כלל, בעוד הנשק הגרעיני האיראני נתפש כאיום קיומי, אך אינו כזה כלל, זאת מכיוון שאיראן לא תעשה בו שמוש (אלא אולי אם תותקף).

לכן מר Cohiba מעדיף לפמפם ולקשקש על האיום הגרעיני, המפחיד יותר את האיש ברחוב.

הטלת אימה משחקת לידי (או שמא לישבן) הדבק לכורסתו...

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, הלביאה
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר