התחלתי הספר : "המלך חוסיין, ביוגרפיה פוליטית". מאת אבי שליים

מן העטיפה: אבי שליים הוא פרופסור ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת אוקספורד, מתמחה בחקר הסכסוך הישראלי ערבי. נולד בבגדד 1945 , גדל בישראל, שירת בצה"ל.

כל שאני יכולה להגיד על הספר כרגע - על התחלתו - כתוב לא טוב. יכולה גם להגיד שהאיש תומך בפלשתינים  (ויש לו אהדה טבעית לערבים ולערביוּת) ויש לו איבה גדולה לציונות.

כשהספר יגיע סוף סוף לדמותו של חוסיין ולחייו, אנסה לדווח פרטים.

 


לתופף על פח - תענוג.

כדאי לך לקרוא על מחבר הספר בויקיפדיה :

 

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%99_%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D

עיינתי. נו, הם כותבים ביתר פירוט מה שהבנתי מיד בתחילת הספר על חוסיין: האיש שליים תומך בפלסטינים ויש לו איבה גדולה לציונות.

 

בקריאתי הגעתי כבר לתחילת חייו של חוסיין, כולל תחילת שלטונו בירדן בגיל 16 . מהכתיבה עולה אהדה גדולה לערביוּת ולחוסיין. כפי ש"הרחתי" כבר בתחילת הספר.

 

אגב, כדרכי הפמיניסטית הבחנתי מיד ששלטונה הרשמי  של אשה בארץ ערבית זו (זֵיין, אשת טלאל המשוגע ואם חוסיין, או בת של עבדאללה סב חוסיין) לא עלה בכלל כאפשרות במוחם של הדרעקים הערביים. הם מיד המליכו נער בן 16, חוסיין, לאחר שטלאל הלא שפוי הודח. מלכתחילה הם התכוונו לכך. נער בן 16, רק לא אשה......ואגב, אני קוראת איך מתבטאת בסמה, אחות חוסיין, על טלאל ועל חוסיין. באיזו התבטלות. הסמרטוטה לא מעלה על דעתה שאולי  לה יש איזו תביעה לכתר, והיא כותבת (איזו חרפה) שלזֵיין, אמה, יש "יראת כבוד" בפני חוסיין בנה.....אכן, במשטרים זיכריים אלימים מתעצבות הרבה סמרטוטות-רצפה, ואילו הנשים בעלות האופי החזק והתבונה (כמו זֵיין )מסתפקות בלהיות הכוח מאחורי הקלעים....

 


לתופף על פח - תענוג.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר