10.03.17 | 20:06
אני קוראת ב"אהבה וחושך" של עמוס עוז תיאור של התגובה הערבית

הרצחנית, ההיטלריסטית, להחלטת  האו"ם מכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ.קריאות ההמון  היוצא מהמסגדים לטבח היהודים, הרציחות בירושלים ובארץ כולה, ההתקפה הערבו-נאצית על שיירת אנשי האוניברסיטה , מגדולי המלומדים בארץ, להר הצופים. רבים מהערבים הם שונאי-יהודים רצחניים שאינם שונים מגדולי האנטישמים האירופיים. הדבר לא מעורר אותי אמנם לשנוא כל ערבי וערביה באשר הם - כשאני רואה אותם ברחוב, איני יכולה לדעת אם הם היטלר בתחפושת אדם או אנשים שקטים ונורמליים. בכל מקרה, חיילינו ושוטרינו צריכים  לפטרל בכל  הערים המעורבות. ובכל מקום אליו מגיעים ערבים. אסור  להניח את הנשק מהידיים.

אגב, אני זוכרת איך לפני שנים הסתובבתי בקמפוס אוניברסיטת ת"א והגעתי לבדי למקום קצת נידח, ודי חשוך. ישבה שם קבוצת סטודנטים ערבים, וכשראו אותי התלהטו עיניהם כמו עיני חיות. תקעו בי מבטי אש. לא היה לי נשק כמובן, והרגשתי חשופה ולא מוגנת. לא אשכח את ההשפלה. החיות הנבליות האלה, שהתקבלו לאוניברסיטה יהודית, הרשו לעצמם להביט בי , היהודיה, בחוצפה לוהטת , בארצי שלי. לו היה לי אקדח, הייתי מוציאה אותו ומטעינה אותו בו במקום.

גם בגליל יש נבלות כאלה, שסבורים כי חבל ארץ זה הוא מחוז ערבי. לנו, קבוצת מטיילות, קרה פעם מקרה משפיל וקשה עם כאלה. ושוב, לא היה לנו נשק.

10.03.17 | 20:42

שמת לב ששוב השלכת על המציאות את הרהורי ליבך? הם העירו לך הערות ? הם הציקו לך? הם סך הכול התבוננו בך ואת כבר מפרשת את המבטים "כחוצפה לוהטת" "התלהטו עינהם כמו חיות" . איך רואים בכלל עיניים לוהטות?

איזה מזל שלא היה לך אקדח. לירות במישהו בגלל פרשנות של מבט זו מנטליות של רוצחים .

10.03.17 | 21:32

שמת לב ששוב השלכת על המציאות את הרהורי ליבך? הם העירו לך הערות ? הם הציקו לך? הם סך הכול התבוננו בך ואת כבר מפרשת את המבטים "כחוצפה לוהטת" "התלהטו עינהם כמו חיות" . איך רואים בכלל עיניים לוהטות?

איזה מזל שלא היה לך אקדח. לירות במישהו בגלל פרשנות של מבט זו מנטליות של רוצחים .

ושוב אתה מחווה דעתך על דברים שאין לך מושג בהם.

11.03.17 | 00:18

אכן אין לי מושג על הדמיונות שלך ועל תחושותיך. יש לי תיאור שלך שאין בו ולו שמץ של מידע שמאשש את הדמיונות שלך "עיניים לוהטות כמו חיות" היא תחושה מדומיינת. אין דבר כזה במציאות.

11.03.17 | 00:26

אכן אין לי מושג על הדמיונות שלך ועל תחושותיך. יש לי תיאור שלך שאין בו ולו שמץ של מידע שמאשש את הדמיונות שלך "עיניים לוהטות כמו חיות" היא תחושה מדומיינת. אין דבר כזה במציאות.

אחזור: שוב אתה מחווה דעתך על דברים שאין לך מושג עליהם.

חונכת על הרציונליות היבשושית והמוגבלת של גברים מסויימים מהמאה ה18 ואילך. והתנפחת לחשוב שבחינוך זה בלעת כל מה שצריך ואפשר להבין על העולם ובעיקר על האדם. אין לך שמץ  מושג אמיתי על הנפש , לא החייתית ואף לא האנושית.

איך אומרת אריאלה על שנואי נפשה החרדים? אין טעם לדבר איתם. אין איתם כל הבנה.

אומר זאת גם אני -עליך ואל שכמותך.

אין כל טעם לדון איתך, להתווכח, להוכיח לך דבר בתחום שאין לך כל מושג בו, ונטייתך האישית והחינוך שקיבלת לא מאפשרים לך כל מושג בו.

נניח לך, חיה את חייך, והמשך להיות משוכנע שחינוכך הקנה לך את כל המפתחות לחכמה.

11.03.17 | 00:34

ברור שאין טעם. אלו הדמיונות שלך ועליהם אין לי באמת שמץ מושג. מודה.

וכל הכבוד לך שאת מסוגלת לפענח מחשבות של בני אדם שמתבוננים בך אכן רציונאליות יבשושית לא מסוגלת להגיע לדרגה כזו של יכולת עמוקה. את יכולה להציע שירותיך לצדיקים ועושי הנפלאות של יהודה....

11.03.17 | 01:13

ברור שאין טעם. אלו הדמיונות שלך ועליהם אין לי באמת שמץ מושג. מודה.

וכל הכבוד לך שאת מסוגלת לפענח מחשבות של בני אדם שמתבוננים בך אכן רציונאליות יבשושית לא מסוגלת להגיע לדרגה כזו של יכולת עמוקה. את יכולה להציע שירותיך לצדיקים ועושי הנפלאות של יהודה....

אופייני לאי הבנתך המוחלטת היא הדרך בה אתה מקבץ את השדים והרוחות של יהודה ועושי הנפלאות המגרשים אותם עם מה שאני מספרת.

מספיק. אין טעם.

11.03.17 | 08:29

כל פאראנואיד שנותן פרשנות אישית הנוגעת לפחדיו לסיטואציות מסויימות יגיב באותה הדרך ויאשים את המעיר לו בחוסר הבנה או בחוסר שמץ של מושג. ואכן אין מה להתווכח עם גישה כזו.

וקריאת מחשבות היא בהחלט בקטגוריה של של ניסים ונפלאות...

11.03.17 | 08:33

חונכת על הרציונליות היבשושית והמוגבלת של גברים מסויימים מהמאה ה18 ואילך. והתנפחת לחשוב שבחינוך זה בלעת כל מה שצריך ואפשר להבין על העולם ובעיקר על האדם. אין לך שמץ  מושג אמיתי על הנפש , לא החייתית ואף לא האנושית.

אין כל טעם לדון איתך, להתווכח, להוכיח לך דבר בתחום שאין לך כל מושג בו, ונטייתך האישית והחינוך שקיבלת לא מאפשרים לך כל מושג בו.

הלביאה, את כותבת : "איך אומרת אריאלה על שנואי נפשה החרדים?..." - ואת טועה בזה לחלוטין...

אין בי שמץ של שנאה ולא שנאת נפש לא כלפי החרדים ולא כלפי אף אחד אחר - מה שאת משום מה מתקשה להבין ולהעלות בכלל על הדעת זה שאפשר להגיע למסקנה שאין שום טעם בדיבור ובקשר עם מישהו או מישהם, וזה מבלי לשנוא אותם.

אני כבר הערתי לך על זה בעבר יותר מפעם, אבל את ממשיכה לייחס לי כל מיני שנאה ושנאות, אולי כי יש את זה בעולם הרגש שלך, נסי להבין שלא כולם כמוך. גם כשכתבתי לך שלשום על מזרחיים (בשרשור על בועז בנאי שהכה את זוגתו ברחוב) זה היה כדי 'לזרום' עם הלך הרוח שלך ושלא תרגישי בזה בודדה, ולא מתוך שנאה למזרחיים או בכלל.

11.03.17 | 08:51

נניח שאת לא המקרה ( אבל רק נניח emo_05.png ),מה שאת מציגה כאן ( הפראנויה ולחשוב שאת יודעת מה אנשים חושבים ע"פ מבטם ),מאפיין מכשפות וחולות נפש.

שמאלנות זה חולירע ואם כל החטאים! 

"פלשתינים חפים מפשע" - זה מושג גאוני שהשמאלנים המציאו,במציאות אין חיה כזו. 

פציפיזם הוא מפלטו של הבוגד.

11.03.17 | 11:39

הלביאה, את כותבת : "איך אומרת אריאלה על שנואי נפשה החרדים?..." - ואת טועה בזה לחלוטין...

אין בי שמץ של שנאה ולא שנאת נפש לא כלפי החרדים ולא כלפי אף אחד אחר - מה שאת משום מה מתקשה להבין ולהעלות בכלל על הדעת זה שאפשר להגיע למסקנה שאין שום טעם בדיבור ובקשר עם מישהו או מישהם, וזה מבלי לשנוא אותם.

אני כבר הערתי לך על זה בעבר יותר מפעם, אבל את ממשיכה לייחס לי כל מיני שנאה ושנאות, אולי כי יש את זה בעולם הרגש שלך, נסי להבין שלא כולם כמוך. גם כשכתבתי לך שלשום על מזרחיים (בשרשור על בועז בנאי שהכה את זוגתו ברחוב) זה היה כדי 'לזרום' עם הלך הרוח שלך ושלא תרגישי בזה בודדה, ולא מתוך שנאה למזרחיים או בכלל.

תודה תודה שאת זורמת עם הלך הרוח שלי. באמת תודה.

11.03.17 | 11:40

נניח שאת לא המקרה ( אבל רק נניח emo_05.png ),מה שאת מציגה כאן ( הפראנויה ולחשוב שאת יודעת מה אנשים חושבים ע"פ מבטם ),מאפיין מכשפות וחולות נפש.

ומה שאתה כותב מאפיין עובדי השטן וחולי נפש שטיפולם לא צלח.

11.03.17 | 14:33

כל פאראנואיד שנותן פרשנות אישית הנוגעת לפחדיו לסיטואציות מסויימות יגיב באותה הדרך ויאשים את המעיר לו בחוסר הבנה או בחוסר שמץ של מושג. ואכן אין מה להתווכח עם גישה כזו.

וקריאת מחשבות היא בהחלט בקטגוריה של של ניסים ונפלאות...

כתבתי לך מה שיש לכתוב עליך. לא אוסיף.

11.03.17 | 14:39

נמאסת. ברברת "רציונלית" מוגבלת ונפוחה.

11.03.17 | 15:56

ומה שאתה כותב מאפיין עובדי השטן וחולי נפש שטיפולם לא צלח.

תראי, לא שאני נהנית מהמצב או לא מבינה את המצב, אבל מרגע שהעלו אותם ארצה, למרות שהיו בהנהגה אנשים בכירים רציניים וטובים שאמרו אז בראשית שנות ה 50 שצריך להזהר ולהיות בררנים, כי זה יתנקם בנו - אם כך התפתחו הדברים והביאו אותם, אז אין עכשיו מה לעשות, הרי לא יטיסו אותם עכשיו בחזרה לארצות המוצא תימן מרוקו פרס עירק (העירקים יחסית דוקא בסדר ומשכילים) ופשוט צריך להיות יותר סובלניים אליהם, אין ברירה. לא שצריך להשלים עם כל דבר ולבלוע כל דבר, אבל באיזה מקום אפשר לנסות להיות יותר סובלניים להכיר שזה המצב ולא להיות כעוסים וממורמרים כל הזמן.

זה כמו שיש במשפחה ילד או ילדה חריגים, תסמונת דאון או פיגור מבחינת השכל ואפילו מעמסה של טיפוס עם התנהגות של הצקה ואלימות - משלימים עם קיומם, וצדיקים אפילו אוהבים אותם, שהרי 'למחוק' אותם אי אפשר. תני לו לעשות מה שהרמה השכלית והמנטלית שלו מאפשרת לו, תתעלמי, אל תקראי, לא שווה כל הזמן להתרגז.

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר