18.01.17 | 15:15
אום אל-חיראן (ציטוט מ- wikipedia)

אום אל-חיראן הוא כפר בדואי בלתי מוכר בנגב, מצפון-מזרחית לעיירה חורה. יחד עם הכפר הבלתי מוכר עתיר תושביו הם אנשי שבט אבו אל-קיעאן שחלקו גורש אל האזור ב-1956 על ידי הממשל הצבאי שחל על ערביי ישראל באתה תקופה.

בשנת 1956, תושבי אום אל-חיראן הגישו בקשה, שנדחתה, לחזור לאדמותיהם המקוריות. הם הועברו לאחר מכן בפקודה צבאית לוואדי עתיר. מהנקודה הזו והלאה, הם בנו בתים מאבן. הם סללו כבישים, כרו בארות ועיבדו את האדמות.

ב-2001, רשות מקרקעי ישראל תיארה את תושבי אום אל-חיראן-עתיר כ"מכשול מיוחד" בהמלצותיה. ב-2003, הוגשה עתירה במעמד צד אחד לבית משפט השלום בבאר-שבע בנושא הריסת היישוב, מבלי ליידע את בעלי האדמות; המדינה טענה כי לא היה ביכולתה לזהות או להשיג את התושבים. בחלוף שנה, בשנת 2004, המדינה הגישה תביעה 'לפנות' את התושבים, זאת על בסיס העובדה כי הם 'מסיגי גבול' ש'פולשים' באופן בלתי חוקי. בית המשפט פסק כי מעמדם החוקי של התושבים הוא אכן מעמד של 'תושבי קבע', אך קבע, שמכיוון שהאדמה הוקצתה על ידי המדינה ללא כל תשלום, מעמדם כתושבים יכול להישלל בכל עת.

ב-2010 החליטה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה להכיר בישוב, אולם בעקבות התערבות של משרד ראש הממשלה המועצה הפכה את החלטתה למחרת. ב-2012 החליטה המועצה להקים במקום יישוב בשם חירן המיועד לציבור יהודי דתי לאומי.

18.01.17 | 18:27

מושלם.

בינתיים שרת המשפטים מקדמת מהלך פלילי לפוליגמיה..

18.01.17 | 20:12

טוב שהנושא הועלה כאן והוא דוגמה יפה להצקות שמבצע השלטון הימני-קיצוני באזרחי המדינה לא יהודים. לי אישית כואב הלב לראות איך נרדפים בני מיעוטים במדינה ומופלים לרעה ביחס למתנחלים, אך מה אני יכול לעשות? רק לבכות. למה אין לב ליהודים ציונים שכבר נישלו בעבר מיליונים של פלסטינים מאדמותיהם והחריבו את בתיהם:

https://www.youtube.com/watch?v=DtYTI6NPHlk

והנה סרטון פשוט שמתאר איך חיו הפלסטינים לפני בואם של הציונים:

https://www.youtube.com/watch?v=JGBoGKPZlQE

מהסרטון הזה הרשתי לעצמי להביא 2 תגובות באנגלית:

1 - Free Palestine from israhell

2 - Everywhere the Jews go they turn the place into hell, including their own

18.01.17 | 21:16

מושלם.

yehuda541, נורמלית הייתי עולץ לנוכח חשפך קבל עם ועדה את הצד המכוער והבזוי שלך, אך הפעם אין על מה לשמוח.

ב-2010 החליטה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה להכיר בישוב, אולם בעקבות התערבות של משרד ראש מכשלת ישראל (לא שגיאת כתיב) המועצה הפכה את החלטתה למחרת.

לענין הפוליגמיה - ברור על מה חושבת סרת המשפטים (לא שגיאת כתיב), אלא שבדואים יכולים בקלות להתגבר על האיסור הפורמלי בדרך של אחזקת אשה רשמית אחת פלוס שלוש "ידועות בצבור" לצידה. את הילדים אסור בשום מקרה להפקיר, ובטוח לאומי יצטרך לשלם להם קצבאות גם אז...

18.01.17 | 23:26

היום חזרתי מ4 ימים בים המלח (סביבת עין בוקק), ועברנו על פני יישוב בדואי נידח - ה"חושות" העלובות העשויות פחים. הרגשתי בחוזקה שממשלת ישראל חייבת להקים לבדואים בתים, עפ"י טעמם והכתבת תנאיהם. צריך לבוא קץ לרדיפתם, ול"יישובים" העלובים המנקדים את הנגב בעשרותיהם. תנאים טובים בחסות המדינה גם יבטיחו לדעתי את נאמנותם.

אגב, במרכז הסוחרים הקטן הנקרא אלמוג, בדרך מים המלח בכיוון לירושלים, קניתי מהבדואים שם שטיח יפהפה, יריעה צרה רקומה לתליה על הקיר (יפהפיה), ופנס (יפהפה)משושה ממתכת שחורה מעוצבת ו"חלונות" זכוכית מעוצבים נהדרים. קצת עמדתי על המקח, וקיבלתי הכל במחיר סביר לגמרי. לבדואים (והרבה לבדואיות) עבודות אמנות יפות מאד. למה לא מגיע להם לחיות בתנאים טובים, כבני תרבות? ואיפה האנשים המבינים לרוחם ? (אני חייכתי , זקפתי אצבע אל השמיים ואמרתי לבחור הבדואי שמכר לי את החפצים הנאים: יש לך מזל. אללה מסתכל עליך. {התכוונתי שמצא קונה שקנתה ממנו 3 דברים במכה אחת}). הוא מאד נהנה מהערתי על אללה, וחייך.)

18.01.17 | 23:29

מושלם.

yehuda541, נורמלית הייתי עולץ לנוכח חשפך קבל עם ועדה את הצד המכוער והבזוי שלך, אך הפעם אין על מה לשמוח.

ב-2010 החליטה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה להכיר בישוב, אולם בעקבות התערבות של משרד ראש מכשלת ישראל (לא שגיאת כתיב) המועצה הפכה את החלטתה למחרת.

לענין הפוליגמיה - ברור על מה חושבת סרת המשפטים (לא שגיאת כתיב), אלא שבדואים יכולים בקלות להתגבר על האיסור הפורמלי בדרך של אחזקת אשה רשמית אחת פלוס שלוש "ידועות בצבור" לצידה. את הילדים אסור בשום מקרה להפקיר, ובטוח לאומי יצטרך לשלם להם קצבאות גם אז...

לדעתי החוק שמקדמת שרת המשפטים הוא התחלה , טובה. הפוליגמיה, אם הרשמית ואם הלא רשמית שאתה חושב שהיא אופציה, חייבת להתמגר ע"י השקעה מתמדת בהשכלת האשה הבדואית. אפשר להוסיף גם ולחוקק חוק שיאסור להביא מהשטחים נשים לנישואין.

19.01.17 | 14:51

מושלם.

לדעתי החוק שמקדמת שרת המשפטים הוא התחלה , טובה. הפוליגמיה, אם הרשמית ואם הלא רשמית שאתה חושב שהיא אופציה, חייבת להתמגר ע"י השקעה מתמדת בהשכלת האשה הבדואית. אפשר להוסיף גם ולחוקק חוק שיאסור להביא מהשטחים נשים לנישואין.

אני סבור כי לא מעמד האשה הבידואית היה לנגד עיניה של סרת המשפטים (לא שגיאת כתיב), אלא הרצון להציק לבדואים.

אילו רצתה באמת לשפר את מעמד האשה הבדואית, היתה צריכה לטכס עיצה עם סר החינוך (לא שגיאת כתיב) כיצד לגרום לכך שכל נערה תסיים שמונה שנות לימוד ואפילו יותר, ותגש למבחני בגרות...

19.01.17 | 17:07

מושלם.

אני סבור כי לא מעמד האשה הבידואית היה לנגד עיניה של סרת המשפטים (לא שגיאת כתיב), אלא הרצון להציק לבדואים.

אילו רצתה באמת לשפר את מעמד האשה הבדואית, היתה צריכה לטכס עיצה עם סר החינוך (לא שגיאת כתיב) כיצד לגרום לכך שכל נערה תסיים שמונה שנות לימוד ואפילו יותר, ותגש למבחני בגרות...

תראה, להציק לגבר פטריארכלי פוליגמי זו בהחלט מצווה...

23.01.17 | 12:36

חשבתי שנית על תופעת הפוליגמיה אצל בדואים.

תחילה סברתי כי שאיפת סרת המשפטים (לא שגיאת כתיב) לאסור פוליגמיה, יסודה בכוונה להציק לחברה הבדואית, והתיחסתי לכך בשלילה.

כעת אינני בטוח עוד ששאיפתה היחידה היא להציק.

אני משוכנע כי אף אשה בדואית אינה מסכימה לפוליגמיה אצל בעלה, גם אם לא תעיז לצאת פומבית נגד הפוליגמיה.

משמע, קיימת אוכלוסיה (נשים בדואיות) אשר בנותיה לא רק נמנות על קבוצה מדוכאת ומודרת, אלא אפילו בקרב בני קבוצתה היא נמנית על תת-קבוצה מקופחת עוד יותר - אלה הנאלצות לחלוק את הבעל עם אשה נוספת או נשים נוספות.

אינני סבור כי בדואיות הן נטולות שאיפות השונות בהרבה מאלה שלנו, ובוודאי שבדואית חפצה באינטימיות בלעדית עם בעלה.

רבוי נשים מערער את מעמד האשה כרעיה, ומנמיך אותו לסטאטוס של עובדת משק-בית, והילדים של אשה ראשונה לבטח מוזנחים, מכיוון שרוב שימת הלב של הבעל נתונה לאשה טריה, צעירה יותר, היינו - גם הילדים נדפקים, ובמקרה הטוב צריכים לחלוק את אביהם עם אחים חורגים, ובמקרה הרע אינם זוכים עוד לשימת-לב אב. 

אינני דן בהבטים אחרים, כמו הבט דמוגרפי, או מימון מקופת הצבור (החיים על קצבאות בטוח לאומי).

אני אך דן במעמד האשה הבדואית בתוך החברה הבדואית וב"אושרה" (ומקווה שזה לא נשמע פלצני).

23.01.17 | 12:42

הנקודה היא שבחברות הנַבלוּת הפטריארכלית לא קיימת פוליאנדריה (ריבוי גברים), כמשקל נגד לפוליגמיה.

זכרי הזבל השתלטו על החברה והשליטו את גחמותיהם ונטיותיהם כ"חוקים".

23.01.17 | 13:43

בעייתה של האשה היא ללא ספק האלימות הפיזית העומדת לרשות הגבר.

לדעתי רוב המין הנשי, ברוב החברות, שכח את תורת (פרקטיקת) ההרעלה.

24.01.17 | 13:15

ענין אחר:

נערה סרבה לחיזור, ושלמה בחייה.

ככל שגבר פרימיטיבי יותר כן מתעצמת אי-יכלתו לשאת סרוב מצד מחוזרת, ורק דמה יכפר על העלבון.

זה לא רצח על רקע "כבוד משפחה". זהו רצח על רקע "כבוד אישי".

"המסכן" חשש כי יאבד פניו (will lose face) אם יוודע הדבר.

הנערה בוודאי ידעה כי יבולע לה אם תדבר, ומשוכנעני כי היתה שותקת, אך זה לא הציל אותה. הטפש לא יכול היה לקחת סיכון שתשתוק.

איזה בזבוז של חיים!

24.01.17 | 14:30

ענין אחר:

נערה סרבה לחיזור, ושלמה בחייה.

ככל שגבר פרימיטיבי יותר כן מתעצמת אי-יכלתו לשאת סרוב מצד מחוזרת, ורק דמה יכפר על העלבון.

זה לא רצח על רקע "כבוד משפחה". זהו רצח על רקע "כבוד אישי".

"המסכן" חשש כי יאבד פניו (will lose face) אם יוודע הדבר.

הנערה בוודאי ידעה כי יבולע לה אם תדבר, ומשוכנעני כי היתה שותקת, אך זה לא הציל אותה. הטפש לא יכול היה לקחת סיכון שתשתוק.

איזה בזבוז של חיים!

בזבוז של חיים?? פשע נתעב ואיום. לו היה צדק במדינתנו, היו מסרסים את הרוצח, מכניסים לצינוק לשנה, ואח"כ מוציאים להורג.

24.01.17 | 14:39

הנקודה היא שבחברות הנַבלוּת הפטריארכלית לא קיימת פוליאנדריה (ריבוי גברים), כמשקל נגד לפוליגמיה.

זכרי הזבל השתלטו על החברה והשליטו את גחמותיהם ונטיותיהם כ"חוקים".

אין היגיון גנטי ברבוי גברים . אצל רוב קבוצות היונקים הזכר החזק ביותר הוא זה שמקבל את הרשות להעביר את הגנים שלו לדור הבא.

גם אם הנקבה היא מלכת העדר.

24.01.17 | 15:16

אגב, בת-זוגי היא מורה למתמטיקה, ובמסגרת כנסים ארציים למורי מתמטיקה יצא לה להפגש עם יעקוב אבו אל-קיאען שנהרג באום אל-חיראן ואך לעמוד עימו בקשרים מקצועיים. הוא לא היה מישהו אנונימי מבחינתה.

היא טוענת כי אין שום סכוי שההרוג היה איש דאעש, או שהיה מה שטופל עליו שר המשטרע (לא שגיאת כתיב)...

עבור לעמוד
1, 2, 3
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר