אי אפשר להצדיק עוול בשמו של עוול אחר. העובדה שגירשו ערבים במלחמת העצמאות אינה מקנה לגיטמציה לגירוש גם היום והגזל מהעבר לא מקנה לגיטמציה לגזל היום.

אי אפשר להצדיק עוול בשמו של עוול אחר. העובדה שגירשו ערבים במלחמת העצמאות אינה מקנה לגיטמציה לגירוש גם היום והגזל מהעבר לא מקנה לגיטמציה לגזל היום.

סיפור עמונה זה אותה סיטואציה של העבר - הממשלה שיכנה יהודים באדמות שלא היה להם דורש ולא ידעו על בעליהן.פתאום אחרי שנים רבות מגיעים משום מקום וטוענים לבעלות על האדמות.נראה שמישהו העיר את הדובים מתרדמתם ואם לא,יש לי תחושה שאף אחד לא היה תובע את האדמות האלה.

שמאלנות היא מחלת נפש חשוכת מרפא emo_02.png.

אבל האדמות שלהם וזה הוכח משפטית. לשם מה כל הוויכוח הזה?

אבל האדמות שלהם וזה הוכח משפטית. לשם מה כל הוויכוח הזה?

ואם לא הייתה שום בעיה משפטית והישובים באיו"ש  היו קמים על אדמות שניקנו כחוק  (מניסיון אישי אני יכול להעיד שיש כאלה - ולא מעט), או על אדמות מדינה - היית תומך בהם?

והרי זה מכבר חרט השמאל האנטי ציוני על הקיר את הסיסמה: "ההתנחלויות - מיכשול לשלום".

רק שבינתיים סיכויי השלום שואפים לאפס ובתקשורת הערבית שבים ומכנים את חיפה, הרצליה ורמת אביב כ"התנחלויות".

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

ההתנחלויות הן מכשול לשלום עתידי ומובילות בברור למדינה דו לאומית. ההתנגדות להן הם המעשה הציוני ביותר.

אני מתנגד לכל התנחלות קל וחומר שהן נעשות בגזל

ההתנחלויות הן מכשול לשלום עתידי ומובילות בברור למדינה דו לאומית. ההתנגדות להן הם המעשה הציוני ביותר.

וזה קאופמן - אם תרצה וגם אם לא - הבדל התפיסה העיקרי בין שנינו.

כי לתפיסתך - הרעיון הציוני הסתיים בהסכם רודוס, ואם לפני אותו הסכם ובעיקבותיו נעשו מעשים לא מוסריים - זה בסדר, אבל מכאן והלאה אנחנו חייבים להיות דתיים יותר מהאפיפיור ואם זה אומר הסתפקות בגטו שבין חדרה לגדרה - אז זה בסדר.

מה גם שהגטו הזה מוקף בעוד ועוד חומות וגדרות...

אני לעומתך טוען שבדיוק כמו שהמושבות הראשונות הוקמו בתיחמונים כדי לעקוף את חוקי השילטון התורכי, בדיוק כמו שרוב עמישראל שחי בגלות לא אהב אותן, ההתנחלויות של היום הן המשך של אותו הקו, ובדיוק כמו שנביאי הזעם (והשקר) של שלהי המאה ה 19 היו אוכלים היום את הכובע, כך גם כל המשתמשים בדחליל המדינה הדו לאומית והתמימים המאמינים בשלום תמורת שטחים - יאכלו את הכובע מתישהו.

כי כמו שנאמר - הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

וגם אם מפעם לפעם השיירה הזו נתקלת בחסימה - כמו החלטת הבג"צ ועמונה - בסופו של יום ההתיישבות לא תעצר, יהודים ימשיכו לנהל את חיי היומיום שלהם באיו"ש - וממש לא משנה אם העולם "הנאור" יכיר בכך או לא ואם השמאל האנטי ציוני ימשיך לקרוא לזה גזל - ולנהל את חייו הטובים על אדמות שהרבה פחות מוסרי לשבת עליהן.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

כבר כתבתי פעם שילד אומר "אבא" בפעם הראשונה כולם מתפעלים. כשהוא מתבגר והוא ממשיך למלמל אבא אבא אז הוא בגדר מפגר..

הציונות מעולם לא ראתה את מטרתה כשליטה על ערבים והתיישבות בכל א"י. היא לא קנתה אדמות בשטחים בעלי רוב ערבי מובהק והיא דיברה על הקמת מדינה יהודית בא"י שתהיה מדינה נוררמלית כמו כל מדינה אחרת

מי שואף לשלטון בכל א"י והפיכתה למדינה דו-לאומית ורואה בהתיישבות בה ערך עליון על חשבון היותה מדינה בעלת רוב יהודי עושה בפועל מעשה לא ציוני. הוא ממשיך להגיד רק אבא אבא כשהוא בן 69...

וזה קאופמן - אם תרצה וגם אם לא - הבדל התפיסה העיקרי בין שנינו.

כי לתפיסתך - הרעיון הציוני הסתיים בהסכם רודוס, ואם לפני אותו הסכם ובעיקבותיו נעשו מעשים לא מוסריים - זה בסדר, אבל מכאן והלאה אנחנו חייבים להיות דתיים יותר מהאפיפיור ואם זה אומר הסתפקות בגטו שבין חדרה לגדרה - אז זה בסדר.

מה גם שהגטו הזה מוקף בעוד ועוד חומות וגדרות...

אני לעומתך טוען שבדיוק כמו שהמושבות הראשונות הוקמו בתיחמונים כדי לעקוף את חוקי השילטון התורכי, בדיוק כמו שרוב עמישראל שחי בגלות לא אהב אותן, ההתנחלויות של היום הן המשך של אותו הקו, ובדיוק כמו שנביאי הזעם (והשקר) של שלהי המאה ה 19 היו אוכלים היום את הכובע, כך גם כל המשתמשים בדחליל המדינה הדו לאומית והתמימים המאמינים בשלום תמורת שטחים - יאכלו את הכובע מתישהו.

כי כמו שנאמר - הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

וגם אם מפעם לפעם השיירה הזו נתקלת בחסימה - כמו החלטת הבג"צ ועמונה - בסופו של יום ההתיישבות לא תעצר, יהודים ימשיכו לנהל את חיי היומיום שלהם באיו"ש - וממש לא משנה אם העולם "הנאור" יכיר בכך או לא ואם השמאל האנטי ציוני ימשיך לקרוא לזה גזל - ולנהל את חייו הטובים על אדמות שהרבה פחות מוסרי לשבת עליהן.

הרעיון הציוני לא הסתיים ברודוס אבל בהחלט השתנה. ממאבק למדינה למאבק על דמותה של המדינה ועל עתידה.

היום אתה לא מעקם את חוקי המנדט אלא את חוקי הממשלה שאתה ואני בחרנו.ההתעלמות שלך מהעובדה שהמדינה כבר קיימת והיא של כולנו ואנחנו כולנו קובעים את החוקים . ההשוואה להתנהלות תחת שילטון זרים היא אומללה ולא ממש נבונה.

גם העולם השתנה ותפיסת הדמוקרטיה השתנתה. ולא כל מה שאפשר היה לעשות לפני 70 שנה מתאים להיום.לא כל מה שנעשה במלחמת השיחרור אפשר לעשות תחת משטר כיבוש.

מדינת ישראל קיימת בזכות אותו עולם שאתה מזלזל בו. 

כשאתה כופר במוסריות של מדינת ישראל בתחומי הקו הירוק כופר במוסריות של הציונות ומצדיק,למעשה את ההחלטה הנבזית של האו"ם על הקשר בין הציונות לגזענות.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר