אפלטון הוא ידידי, אריסטו הוא ידידי, אך הידידות הגדולה ביותר שלי היא עם האמת.  - אייזק ניוטון

אבהיר ש אריסטו זו דמות סיפרותית. כך הרמב"ם, ישו, אפלטון.. וכל מי לא נולד במאה ה20 או במאה ה21.

http://cafe.themarker.com/post/1545784/ 

לפי אותו קו מחשבה גם אייזק ניוטון הוא דמות ספרותית 

בהחלט! גם אייזק ניוטון הוא דמות ספרותית.

אפלטון הוא ידידי, אריסטו הוא ידידי, אך הידידות הגדולה ביותר שלי היא עם האמת.  - אייזק ניוטון

אבהיר ש אריסטו זו דמות סיפרותית. כך הרמב"ם, ישו, אפלטון.. וכל מי לא נולד במאה ה20 או במאה ה21.

לא יאמן!!

גם את cafe.themarker הצליח לזהם?!

טוב, האיש זקוק לטפול מומחה מקצועי לבריאות הנפש.

אגב, מה מסתתר מאחורי הקביעה כי "כל מי לא נולד במאה ה20 או במאה ה21" הוא אך דמות ספרותית?

האם כל דמות שהופיעה קודם למאה ה-20 היא אך Fiction?

אני מציע להרחיב, ולהכליל בקטגוריה ה"לא-ספרותית" גם דמויות מן המאה ה- 19.

זה יסלול הדרך ויכשירה ל"נביאים" או "משיחים" של העת האחרונה, כגון:

The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints, או,

Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints.

קם לו יום אחד מין Joseph Smith, טוען כי נגלה אליו מלאך אלהים, הציג לו את ספר המורמון כתוב מצרית עתיקה על לוחות זהב, הדריך אותו כיצד לתרגמם לאנגלית בסיוע שתי אבנים מן החושן, האורים ותומים (Seer stones), בכובע, ו- voilà, כנסיה חדשה צצה וצמחה לה, לפני כ- 180 שנים בלבד.

...Dumb, dumb, dumb, dumb, dumb

נו, אחרי "רוקד עם זאבים" ו"הלוחש לסוסים", הגיע הזמן ל"יְשֵנָה עם חתולים".

...easy does it, pussy...והעיקר בלי obs(s)ession...

אם האיש אומר דברים שאינו מאמין להם, הוא נוכל המנסה לאחז עיני תמימים.

אם הוא מאמין בדבריו, הריהו חולה נפש.

אני עצמי סבורה שהיו לו אפיזודות סכיזופרניות או מאניות, הוא טופל, ועתה נשארו משקעים, שהוא נאחז בהם כדי לא לגלוש שוב לדכאון.

אגב, חפירותיו במרחבי המרשתת (web מתורגם מרשתת, לא?) והעלאת כל מיני אימרי שפר של אנשי רוח, זה דווקא נחמד . הנה האימרות של המחזאי הספרדי בן המאה ה 17 , קלדרון, שהחיים הם חלום. (היה גם נזיר בודהיסטי, או נזיר זן, תיכף אברר, שהעלה את האפשרות הזו). מעניין להתוודע, מעניין להתווכח, מעניין לנסות להבין מאיזה הלך רוח נולד רעיון עוועים כזה.

אז הנה,  מכל אחד אפשר להפיק משהו. גם מחולה נפש.

"אל תעני dick אוויל כאיוולתו פן תשווי לו גם את."   לפי משלי.

משהו בדבריו, רמיזותיו כי הוא המבשר, המוכיח, המשיח, וכי אחר עת השמועות תבוא עת ההוכחות, עת ההתגלות, ביחד עם הטענה כי כל הנביאים שקדמו למאה ה- 20 הם דמויות ספרותיות, לא-מציאותיות - גרמו לי להזכר בטענות מיסד ה- LDS, ג'וזף סמית, אשר בדיוק על פי קביעתך, יכול היה להיות רק אחד משנים: נוכל, או חולה נפש, ואני מתקשה להכריע ביניהם.

מה זה נותן לך להתגרות בו? זה רק מגדיל את כמות ההודעות.

משהו בדבריו, רמיזותיו כי הוא המבשר, המוכיח, המשיח, וכי אחר עת השמועות תבוא עת ההוכחות, עת ההתגלות, ביחד עם הטענה כי כל הנביאים שקדמו למאה ה- 20 הם דמויות ספרותיות, לא-מציאותיות - גרמו לי להזכר בטענות מיסד ה- LDS, ג'וזף סמית, אשר בדיוק על פי קביעתך, יכול היה להיות רק אחד משנים: נוכל, או חולה נפש, ואני מתקשה להכריע ביניהם.

נראה שאתה נרעש כשמישהו מציג עצמו כשליח אלהים, משיח, וכן כשאדם מראה התעניינות וידיעות בתרבות. אני חושבת שכדאי לך לתת את דעתך על תגובתך. (ושוב: הלא אף אחד לא מתייחס ברצינות לליצן הזה!)

"אל תעני dick אוויל כאיוולתו פן תשווי לו גם את."   לפי משלי.

לא יאמן!!

אגב, מה מסתתר מאחורי הקביעה כי "כל מי לא נולד במאה ה20 או במאה ה21" הוא אך דמות ספרותית?

קם לו יום אחד מין Joseph Smith, טוען כי נגלה אליו מלאך אלהים, הציג לו את ספר המורמון כתוב מצרית עתיקה על לוחות זהב, הדריך אותו כיצד לתרגמם לאנגלית בסיוע שתי אבנים מן החושן, האורים ותומים (Seer stones), בכובע, ו- voilà, כנסיה חדשה צצה וצמחה לה, לפני כ- 180 שנים בלבד.

א. חולה נפש אוויל תועה-דרך טיפש מזוהם שכמותך. מי מזהם זה אתה שזקוק לטפול מומחה מקצועי לבריאות הנפש. 

"הראו לי אדם שפוי ואני כבר ארפא אותו." - קרל גוסטב יונג

ב. ככל חולה נפש גם אתה יכול להציע כל דבר. בזאת במאומה לא תשנה את גורלך שמראש נגזר עליך. 

(גורלו של כל אדם/נברא מראש נגזר עליו.)

" מה שאין ברצוננו לדעת על אודות עצמנו, מופיע כלפי חוץ כגורלנו." ~ יונג 

ג. ועל זאת ש"קם לו יום אחד מין Joseph Smith.. וכל מיני נביאי שקר שכאלה ..emo_04.png emo_04.png emo_04.png emo_04.png ..

אָדָם בִּיקָר וְלֹא יָבִין נִמְשַׁל כַּבְּהֵמוֹת נִדְמוּ   - קהלת

emo_01.png 

זאב,זאב... בטח כבר שמעת את סיפור הזאב "   

מאת: ל נ צ ח 13/01/12 18:48    http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=69&MessageId=158677478

שמרוב אזעקות-שווא לא האמינו שיש זאב עד שבאמת בא. ( אחלה משל אה ?

וכאשר אתה שואל מתי זה קרוב, מרוב שטיפות מח על הזמן שהעולם הזה קיים, אינך קולט את האמת

והיא:  << עתה נבראו ולא מאז ולפני יום >> (ישעיה מח )  

כבר הבהרתי ש עוד לא מלאו חיי וגם צעיר אינני
וש התגלות אלוהים בעולם תגשם באלה חיי.     

לא יאמן!!

א. חולה נפש אוויל תועה-דרך טיפש מזוהם שכמותך. מי מזהם זה אתה שזקוק לטפול מומחה מקצועי לבריאות הנפש. 

ב. ככל חולה נפש גם אתה יכול להציע כל דבר. בזאת במאומה לא תשנה את גורלך שמראש נגזר עליך. 

(גורלו של כל אדם/נברא מראש נגזר עליו.)

" מה שאין ברצוננו לדעת על אודות עצמנו, מופיע כלפי חוץ כגורלנו." ~ יונג 

ג. ועל זאת ש"קם לו יום אחד מין Joseph Smith.. וכל מיני נביאי שקר שכאלה ..emo_04.png emo_04.png emo_04.png emo_04.png ..

אָדָם בִּיקָר וְלֹא יָבִין נִמְשַׁל כַּבְּהֵמוֹת נִדְמוּ   - קהלת

emo_01.png 

זאב,זאב... בטח כבר שמעת את סיפור הזאב "   

מאת: ל נ צ ח 13/01/12 18:48    http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=69&MessageId=158677478

שמרוב אזעקות-שווא לא האמינו שיש זאב עד שבאמת בא. ( אחלה משל אה ?

וכאשר אתה שואל מתי זה קרוב, מרוב שטיפות מח על הזמן שהעולם הזה קיים, אינך קולט את האמת

והיא:  << עתה נבראו ולא מאז ולפני יום >> (ישעיה מח )  

כבר הבהרתי ש עוד לא מלאו חיי וגם צעיר אינני
וש התגלות אלוהים בעולם תגשם באלה חיי.     

נראה שאתה נרעש כשמישהו מציג עצמו כשליח אלהים, משיח, וכן כשאדם מראה התעניינות וידיעות בתרבות. אני חושבת שכדאי לך לתת את דעתך על תגובתך. (ושוב: הלא אף אחד לא מתייחס ברצינות לליצן הזה!)

דעת חולי-נפש שמשפילה אותי, חולנית מדומיינת ולכן שקרית היא.

כל אדם הוא חולה-נפש לביאה חביבה. 

בבקשה:

נ.ב: כמה צחוקים במופע הליצנות שלך כלפי הגיוני לביאה חביבה. תאמיני לי שאותי את מצחיקה עד לדמעות ממושכות של אושר לביאה חביבה.

ולמרות כל מגרעותייך (ולמי אין?) תאמיני לי שמזמן אני כבר מחבב אותך.emo_01.png   

תביני הלביאה שכאשר תמיד בצדק, כן. כאשר תמיד בצדק אני גוער בך, כאב לביתו המתחצפת אני גוער.

כנאמר מהאלוהים בקהלת ז פסוק ה:

"טוֹב לִשְׁמֹעַ גַּעֲרַת חָכָם מֵאִישׁ שֹׁמֵעַ שִׁיר כְּסִילִים" לביאה חביבה. emo_01.png

דעת חולי-נפש שמשפילה אותי, חולנית מדומיינת ולכן שקרית היא.

כל אדם הוא חולה-נפש לביאה חביבה. 

בבקשה:

נ.ב: כמה צחוקים במופע הליצנות שלך כלפי הגיוני לביאה חביבה. תאמיני לי שאותי את מצחיקה עד לדמעות ממושכות של אושר לביאה חביבה.

ולמרות כל מגרעותייך (ולמי אין?) תאמיני לי שמזמן אני כבר מחבב אותך.emo_01.png   

תביני הלביאה שכאשר תמיד בצדק, כן. כאשר תמיד בצדק אני גוער בך, כאב לביתו המתחצפת אני גוער.

כנאמר מהאלוהים בקהלת ז פסוק ה:

"טוֹב לִשְׁמֹעַ גַּעֲרַת חָכָם מֵאִישׁ שֹׁמֵעַ שִׁיר כְּסִילִים" לביאה חביבה. emo_01.png

תגובתו לדבריי של כסיל חולה-נפש רשע טיפש קנאי ואידיוט:  ...Dumb, dumb, dumb, dumb, dumb 

תגובתו לדבריי של כסיל חולה-נפש רשע טיפש קנאי ואידיוט:  ...Dumb, dumb, dumb, dumb, dumb 

כְּכֶלֶב שָׁב עַל קֵאוֹ כְּסִיל שׁוֹנֶה בְאִוַּלְתּוֹ: - משלי כו, יא

מלבי"ם על משלי פרק כו פסוק יא - חלק באור הענין 

(יא) ככלב שב על קיאו כסיל שונה באולתו - אחר שבאר מה שיענה להכסיל, בדברים קלים בדרך בזיון, באר מדוע לא יענהו בחכמה בדרך וכוח, שהוא מפני שהכסיל שונה באולתו, כמו הכלב ששב לבלוע את המאכל אשר הקיא, שהוא המאכל הרע שלא יכול לסבלו והקיא אותו ובכ"ז בלעהו שנית, כן הכסיל ישוב לשנות את האולת אשר הקיא, הגם שהוא בעצמו יודע שהוא דבר נמאס, כי כבר בארנו שהכסיל יודע שאין ממש באולת וספיקות שלו, כמ"ש ואולת כסילים מרמה, ואולת כסילים אולת, בכ"ז ישנה את האולת פעם שנית, ומה יועיל הוכוח:

כְּכֶלֶב שָׁב עַל קֵאוֹ כְּסִיל שׁוֹנֶה בְאִוַּלְתּוֹ: - משלי כו, יא

מלבי"ם על משלי פרק כו פסוק יא - חלק באור הענין 

(יא) ככלב שב על קיאו כסיל שונה באולתו - אחר שבאר מה שיענה להכסיל, בדברים קלים בדרך בזיון, באר מדוע לא יענהו בחכמה בדרך וכוח, שהוא מפני שהכסיל שונה באולתו, כמו הכלב ששב לבלוע את המאכל אשר הקיא, שהוא המאכל הרע שלא יכול לסבלו והקיא אותו ובכ"ז בלעהו שנית, כן הכסיל ישוב לשנות את האולת אשר הקיא, הגם שהוא בעצמו יודע שהוא דבר נמאס, כי כבר בארנו שהכסיל יודע שאין ממש באולת וספיקות שלו, כמ"ש ואולת כסילים מרמה, ואולת כסילים אולת, בכ"ז ישנה את האולת פעם שנית, ומה יועיל הוכוח:

"פגוש דב שכול באיש, ואל כסיל באיוולתו" - הכסיל שפוגש איש עם איוולתו מסוכן יותר מן הדוב שכול:

• הדוב מסוכן לגוף, והכסיל מסוכן לנפש;
  • הדוב קורע סגור ליבו להוציא הדם, והוא קורע סגור ליבו להכניס שם איוולת וספיקות;
  • הדוב ינצחנו האדם לפעמים בצידו, והכסיל לא ינוצח באיוולתו;
  • הדוב יניח את האדם לפעמים, והכסיל לא יניח איוולתו בשום אופן...

דעת אלוהים דעת האמת היא. emo_74.png

כ-ס-י-ל הוא מי תאוותו להרע במזיד לדובר אמת האלוהים עקב שנאתו לאמת האלוהים.  

מלבי"ם על משלי פרק יד פסוק ז - חלק באור הענין

" הכסיל אינו לץ, והוא קבל חקי החכמה רק התאוה גברה עליו, ומפני שחקי החכמה מתנגדים אל התאוה, לכן ישנא דעת כמ"ש וכסילים ישנאו דעת, היינו הגם שקבל חקי החכמה והגם שישיגם כמו הנבון עד ידע טעמם בדעת, ישנא את הדעת העומד לשטן לו אל תאותו, לכן ישנא את הדעת, ויטיל ספיקות בחקי החכמה במרמה, כדי להיות לו כסות עינים בלכתו אחרי שרירות לבבו "

.................................................................................................................................

https://twitter.com/ben_ami?cn=cGFzc3dvcmRfY2hhbmdlX25vdGlmaWNhdGlvbg%3D%3D&refsrc=email

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר