אשכנזים, מזרחים/ספרדים - הויכוח הזה הוא עקר ובסופו של דבר מביא אותנו למקומות לא הכי הכי כמו הויכוח שאני רואה וקורא כאן.

בסופו של יום מה שחשוב זה לזכור שכולנו יהודים והגרמנים (האירופאים הנאורים והמתקדמים - כך ניתן בקלות לפרש את תפיסתו של חיים) לא היו מבחינים בין אלה לאלה - אם אכן היו מגיעים למקומות שבהם ישבו הקהילות ההן.

ולראיה - יהודי יוון, המוגדרים כ"ספרדים" היו הקהילה ששילמה את המחיר היקר ביותר בשואה (קהילת סלוניקי  הי"ד - בטוח).

אבל חיים - תרצה או לא תרצה - מי שבעיניך הם נאורים ומתקדמים ומשכילים - עשו זוועות נוראיות בעולם כולו שהשיא היה ככל הנראה בשואה.

כאן אני מסכים לכל מילה של מני - כמעט.

אפילו היום - הנבלים הללו מהאיחוד האירופי מכתיבים לי באיזה חומרי הדברה להשתמש - כביכול כדי להגן על כדור הארץ מפני שואה אקולוגית - אבל בו בזמן הם פורקים באפריקה מטענים של פסולת אלקטרונית מסרטנת - שלא לזהם את ארצותיהם חס וחלילה...

ויש עוד דוגמאות לא מעטות בענין.

כך שהשכלה ונאורות - לא בהכרח הולכים יחד.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

ועוד משהו שציינתי קודם: האם ה"אשכנזים" לא יצרו את הפריפריה באמצעות התיישבות חקלאית שעיצבה את גבולות המדינה? האם הם לא חיו באזורי ספר בתת-תנאים? האם זה מנע מהם משהו? האם הם ישבו והתבכיינו כי "זרקו אותם"? 

אני כתבתי קודם כי אם היו "זורקים" את משפחתי לירוחם מצבי כיום לא היה שונה. יש מי שבוכה ומאשים אחרים (גם אם לא אחת בצדק) ויש מי שמבין שצריך להשתנות ולשנות  ולהתמודד - כפי שעשו הורי. יהודי ארה"ב הצליחו כי בני המהגרים מהעירות המזרח אירופאיות השילו מעצמם את תרבות ה"שטעטעל" מי שנשאר תקוע תמיד יאשים אחרים וישאר בגטו.

אשכנזים, מזרחים/ספרדים - הויכוח הזה הוא עקר ובסופו של דבר מביא אותנו למקומות לא הכי הכי כמו הויכוח שאני רואה וקורא כאן.

בסופו של יום מה שחשוב זה לזכור שכולנו יהודים והגרמנים (האירופאים הנאורים והמתקדמים - כך ניתן בקלות לפרש את תפיסתו של חיים) לא היו מבחינים בין אלה לאלה - אם אכן היו מגיעים למקומות שבהם ישבו הקהילות ההן.

ולראיה - יהודי יוון, המוגדרים כ"ספרדים" היו הקהילה ששילמה את המחיר היקר ביותר בשואה (קהילת סלוניקי  הי"ד - בטוח).

אבל חיים - תרצה או לא תרצה - מי שבעיניך הם נאורים ומתקדמים ומשכילים - עשו זוועות נוראיות בעולם כולו שהשיא היה ככל הנראה בשואה.

אפילו היום - הנבלים הללו מהאיחוד האירופי מכתיבים לי באיזה חומרי הדברה להשתמש - כביכול כדי להגן על כדור הארץ מפני שואה אקולוגית - אבל בו בזמן הם פורקים באפריקה מטענים של פסולת אלקטרונית מסרטנת - שלא לזהם את ארצותיהם חס וחלילה...

הנאורים בעיני עשו זוועות אבל צריך לזכור מי לחם בהם והפסיק את הזוועות..

לשם הבהרה תשאל עצמך שאלה פשוטה: איפה היית רוצה יותר לחיות ולחנך את ילדיך : באנגליה, ארה,ב, גרמניה, פינלנד, הולנד, בלגיה וכו' או במצרים, סוריה, עירק, אפגניסטאן או פקיסטן?

איזה חברה ישראלית היית רוצה לראות כמו באפשרות הראשונה או כמו באפשרות השנייה?

בוקר טוב חיים

שאלתך, היא בערך איך תרצה שיחתכו את ידך, בגיליוטינה, או במשור.

זה נבלה וזה טריפה.

אם אחרי 2000 שנה זו המדינה, זו התרבות, אז עדיף להיות יתום.

אפליה

קשה לנו היום להמשיך ולדוש בנושא זה, אך מסתבר שהיא עדיין שורה במחוזותינו, די היה לפתוח את העתון אתמול ולקרוא שתעשיה אוירית, לא קיבלה עובד מקצועי פרמדיק לשורותיה ולראיה נקנסה ב50000 ש"ח.

הממליץ על העובד, ננזף "איך הוא המליץ על עובד צ'חצ'ח".

אני בת עדות המזרח, מדורות בארץ, מעורבת בחברה המערבית, נשואה ל"יקה" באושר, רציתי להאמין שהמיזוג הטבעי יעלים את הבעיה,אך מסתבר שבעיות כלכליות מחזקות אותה, אינטרסים פוליטיים מפנים משאבים למחוזות אחרים במקום לטפל באוכלוסיות חלשות

וכך השד העדתי חוזר על עצמו, כאשר מי שנקרא "אשכנזים" סובלים גם הם ומצטרפים לאוכלוסיה החלשה.

הנאורים בעיני עשו זוועות אבל צריך לזכור מי לחם בהם והפסיק את הזוועות..

לשם הבהרה תשאל עצמך שאלה פשוטה: איפה היית רוצה יותר לחיות ולחנך את ילדיך : באנגליה, ארה,ב, גרמניה, פינלנד, הולנד, בלגיה וכו' או במצרים, סוריה, עירק, אפגניסטאן או פקיסטן?

איזה חברה ישראלית היית רוצה לראות כמו באפשרות הראשונה או כמו באפשרות השנייה?

תסלח לי חיים - אבל אתה מבלבל במוח.

מי שלחם במנוולים הנאורים שרצחו להנאתם תוך האזנה למוצרט וואגנר - לא לחמו למען הפסקת הזוועות. הם לחמו על הטריטוריות שחששו שיעברו לידי הנבלים.

ולראיה - אני מניח ששמעת על מטוסי בנות הברית שהפציצו כל מיני מטרות בסביבות אוושויץ - אבל מסיבות השמורות עימם הם דילגו על המשרפות ועל תאי הגאזים...

מה גם שאחד מגדולי הלוחמים בנבלים הנאצים היה בעצמו רוצח סידרתי של מליונים - הלא הוא "שמש העמים" (סטאלין).

אשר לשאלתך היכן הייתי רוצה שילדי (וגם נכדי) יתחנכו - לפחות במקרה שלי היא לא רלוונטית. לתפיסתי - יהודים צריכים לחיות בארץ ישראל על הטוב והרע שבה.

כמו שלימדו אותנו בצבא - זה מה שיש. עם זה נצא למילחמה וננצח !!! emo_01.png

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

האופן שבו אתה מנהל דיון ומתייחס למי שחולק עליך  והעוינות הגזענית שלך כלפי מי שאתה מכנה "אשכנזי" היא לכשעצמה הוכחה לטענתי. כל עוד זו תהיה הגישה הבסיסית של המזרחיים מהסוג שלך הם ישארו בנחיתותם ויאשימו את כל העולם ואשתו מלבד את עצמם.

התרבות המערבית היא התרבות המובילה בעולם המחקר, האקדמיה . התרבות (ספרות קולנוע תאטרון אמנות וטכו') ארצות המערב הם הארצות העשירות המצליחות והמובילות בעולם. החברות המסורתיו הן חברות מפגרות , פרימיטיביות ונחשלות שלא הצליחו למנף את אוצרות הטבע שלהם ואת המשאב האנושי שלהם לפריחה ושגשוג.

חברות מסורתיות המשמרות מורשות מטומטמות מן העבר ומקדשות אותן הן חברות "תקועות" וגם הן יאישימו תמיד את "המערב" וערכיו במקום לנסות לה"התערב" בעצמן. כ

אף אחד לא עוצר שום מזרחי בארץ מלהתקדם . מזרחיים שה"השתכנזו" ואמצו ערכים מודרניים הצליחו. הסידרה של אמנון לוי עצמה מוכיחה זאת: אמנון לוי התנער מהממשפחה ומאביו ששאל אותו למה הוא לומד היסטוריה ולא מוכר אתו מסמרים, אלי דנון השחקן הוחרם ע"י אביו כי הוא הלך ללמוד משחק .

אני גדלתי בתקופת קליטת העליה הגדולה .וגדלנו בשכונת עולים  של חדריוחצי ומסביבנו היו שתי מעברות. הכיתה שלי ביסודי הייתה מורכבת בעיקרה מילדי המעברות. אף אחד לא היה מודע ל"פער" ול"אפליה" היינו ילדים ששיחקו יחד.

איך זה שכל התלמידים המצטיינים בכיתה היו אשכנזים והנחשלים היו מזרחיים? הרי ההורים שלי לא היו משכילים והמורים לא לא נתנוציון לפי צבע?

התשובה פשוטה. הורי חסרי ההשכלה הסתפקו בי ובאחותי וזנחו את המסורת המזרח אירופאית של משפחות מרובות ילדים. והשקיעו את כל מאודם רק בחינוכי ובחינוך אחותי. חסכו לחנוך תיכוני ועשו לנו טרור לימודי. המזרחיים יצרו משפחות מרובות ילדים ולכן לא השקיעו מספיק בלימודיהם על רקע המחסור של אותם הימים וכל ענינם היה ש"הילד יעבוד". זה כל הסיפור. 

אינני נוהג להתייחס למכחישי שואה בשיוויון נפש. יש לי דם מזרחי חם.

והכחשת שואה איננה דעה, היא בדרך כלל עבירה פלילית.

האשמת האשכנזים בפשעיהם היא אמירת האמת, היא כמו האשמת הגרמנים ועוזריהם בשואה.

ציון עובדה היסטורית נכונה ומדויקת במאה אחוז. 

הגרמנים שילמו פיצוים על פשעיהם.

האשכנזים מכחישים את פשעיהם, ממשיכים בפשעיהם, וכמובן שעל פיצויים אין מה לדבר.

התרבות המערבית היא זבל אנושי מזוקק. למערב יש אך ורק השכלה.

לא מפליא שיהודון כמוך לא מסוגל או מדויק יותר, לא רוצה, להבדיל בין תרבות לבין השכלה.

מכיוון שהגזען האשכנזי רוצה להצדיק את גזענותו ע"י חיבור מלאכותי בין מערביות לבין יכולת להשיג השכלה.

מזרחיים נעצרו בכל דרך אפשרית כולל באלימות, מלהשיג השכלה כרצונם.

האשכנזים זרקו את המזרחיים למדבר ולספר ללא אמצעים כמעט,

ואתה ההסטוריון השקרן הכרוני טוען על חברות "תקועות"...

אם המזרחי צריך להחביא את תרבותו, להשתכנז, על מנת להשיג משהו,

הרי שזו ההוכחה החותכת ביותר לקיומה של גזענות אשכנזית גלויה וברורה.

המורים נתנו ציונים לפי צבע. הנושא נבדק מחקרית עשרות שנים אחרי ילדותך והתוצאות חד משמעיות.

מבחנים זהים במאה אחוז, בעל שם מזרחי קיבל תמיד ציון נמוך יותר! 

ואם אינך מכיר זאת הרי שאתה ברמה של מכחיש שואה סידרתי.

אם יש לך חבר נורמלי באקדמיה, שאל אותו על הנושא ואולי תגלה עוד על הגזענות של בני מוצאך.

תגיד לי אשכנזי חשוך, איך זה שמזרחיים שעזבו את הארץ לארה"ב,

הצליחו כל כך יפה, נהיו עשירים ואף מיליונרים, הם וילדיהם גרים בוילות,

ולכל צאצאיהם תארים אקדמאיים כחול אשר על שפת הים?

התרבות המזרחית שלהם פתאום לא מפריעה כשהם בארה"ב..

רק בישראל היא מפריעה...משום מה.

.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

הויכוח יכול להיות עקר או לא, זה תלוי במי שההחלטה בידיו.

אך הויכוח עצמו הוא חשוב כי הוא דן במציאות הקיימת אך המוכחשת ע"י הגזענים האשכנזים.

לא הנאצי קובע מיהו יהודי, רק היהדות קובע מיהו יהודי.

כולנו יהודים זה נחמד, אך השאלה היא האם כל היהודים מקבלים סיכויים שוים להתקדם,

והתשובה היא לאו מוחלט, בשל גזענות העבר ובשל המשך הפשע בהווה.

אין שום קשר בין השכלה לבין "נאורות", ואין צורך בתוספת "לא בהכרח".

נאורות אמיתית קשורה אך ורק לערכים מוסריים, לחינוך לערכים.

וחברה שעיסוקה העיקרי באלפיים השנה האחרונות הוא גזל ורצח היא חברה חשוכה.

----------

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא-עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם.

האופן שבו אתה מנהל דיון ומתייחס למי שחולק עליך  והעוינות הגזענית שלך כלפי מי שאתה מכנה "אשכנזי" היא לכשעצמה הוכחה לטענתי. כל עוד זו תהיה הגישה הבסיסית של המזרחיים מהסוג שלך הם ישארו בנחיתותם ויאשימו את כל העולם ואשתו מלבד את עצמם.

התרבות המערבית היא התרבות המובילה בעולם המחקר, האקדמיה . התרבות (ספרות קולנוע תאטרון אמנות וטכו') ארצות המערב הם הארצות העשירות המצליחות והמובילות בעולם. החברות המסורתיו הן חברות מפגרות , פרימיטיביות ונחשלות שלא הצליחו למנף את אוצרות הטבע שלהם ואת המשאב האנושי שלהם לפריחה ושגשוג.

חברות מסורתיות המשמרות מורשות מטומטמות מן העבר ומקדשות אותן הן חברות "תקועות" וגם הן יאישימו תמיד את "המערב" וערכיו במקום לנסות לה"התערב" בעצמן. כ

אף אחד לא עוצר שום מזרחי בארץ מלהתקדם . מזרחיים שה"השתכנזו" ואמצו ערכים מודרניים הצליחו. הסידרה של אמנון לוי עצמה מוכיחה זאת: אמנון לוי התנער מהממשפחה ומאביו ששאל אותו למה הוא לומד היסטוריה ולא מוכר אתו מסמרים, אלי דנון השחקן הוחרם ע"י אביו כי הוא הלך ללמוד משחק .

אני גדלתי בתקופת קליטת העליה הגדולה .וגדלנו בשכונת עולים  של חדריוחצי ומסביבנו היו שתי מעברות. הכיתה שלי ביסודי הייתה מורכבת בעיקרה מילדי המעברות. אף אחד לא היה מודע ל"פער" ול"אפליה" היינו ילדים ששיחקו יחד.

איך זה שכל התלמידים המצטיינים בכיתה היו אשכנזים והנחשלים היו מזרחיים? הרי ההורים שלי לא היו משכילים והמורים לא לא נתנוציון לפי צבע?

התשובה פשוטה. הורי חסרי ההשכלה הסתפקו בי ובאחותי וזנחו את המסורת המזרח אירופאית של משפחות מרובות ילדים. והשקיעו את כל מאודם רק בחינוכי ובחינוך אחותי. חסכו לחנוך תיכוני ועשו לנו טרור לימודי. המזרחיים יצרו משפחות מרובות ילדים ולכן לא השקיעו מספיק בלימודיהם על רקע המחסור של אותם הימים וכל ענינם היה ש"הילד יעבוד". זה כל הסיפור. 

לא מפליא שיהודון כמוך לא מסוגל או מדויק יותר, לא רוצה, להבדיל בין תרבות לבין השכלה.

מכיוון שהגזען האשכנזי רוצה להצדיק את גזענותו ע"י חיבור מלאכותי בין מערביות לבין יכולת להשיג השכלה.

המורים נתנו ציונים לפי צבע. הנושא נבדק מחקרית עשרות שנים אחרי ילדותך והתוצאות חד משמעיות.

אם יש לך חבר נורמלי באקדמיה, שאל אותו על הנושא ואולי תגלה עוד על הגזענות של בני מוצאך.

.

אתה חייב כנראה להכניס את השואה לכל חור כאילו זהו טיעון מנצח. בא גם אני אהיה דמגוג כמוך: משפחתי ה"אשכנזית" היא שנפגעה בשואה ולא משפחתך  ואמי באה לארץ בת 18 כניצולת אושוויץ עם משפחה נרצחת וללא השכלה מינמלית וכמעט ללא קרובים. היא לא האשימה אף אחד ולא התבכיינה היא הבינה שהיא לא יכולה לשמר את תרבות העיירה הנידחת הפרימיטיבית שממנה באה ויש לאמץ ערכים של הארץ החדשה ובראשם טיפוח החינוך והקפדה על גודל משפחה שיאפשר חינוך נאות. זה סוד ההצלחה ואין בלתו.

אנשים מזרחיים כמוך יהיו תמיד בפיגור וקיטור כי הם מחפשים כל הזמן אשמים  במקום לחפש את האשמה בהם.(זה לא אומר שלא היה קיפוח ואפליה אבל אי אפשר לנפנף בזה עשרות שנים בלי לראות את הגיבנת העצמית. די י!) אם האשכנזים הפושעים מנעו בכוח את הצלחת המזרחיים אז יש כמובן הצדקה. אני בסדר האשכנזים הפושעים הם אלה שאשמים. לימדתי אלפי תלמידים בחיי -רוב התלמידים החלשים תמיד טענו ש"מחפשים אותם" וה"מורים מקפחים אותם"  או "דופקים אותי כי אני מזרחי" אף פעם לא : לא למדתי מספיק זלזלתי. לא השקעתי...

כן. להשתכנז" ולאמץ את התרבות המערבית ולזנוח את כל המסורת והמנהגים הישנים. להוליד מעט ילדים לתכנן משפחה בהתאם לצרכים ולהשקיע בחינוכם. להבין שהחינוך הוא התנאי להצלחה . מזרחים שעזבו לארצות הברית הפכו לאמריקאים לכל דבר ולכן הצליחו. שם אין להם אשכנזים שאפשר להאשים אותם בנחשלות. שם הם צוברים תארים אקדמאים כי הם משקיעים בחינוך זונחים את המסורת ה"מזרחית" ומבינים מהם סדרי עדיפות מערביים. בדיוק כמו יוצאי העיירות המפגרות במזרח אירופה שהפכו ליהודים אמריקאים מצליחים.

כשאני אומר תרבות "מזרחית" אני מתכוון גם לאופן ה"ערסי" חסר תרבות הדיון שאתה מקיים פה  אלימות מילוליות. בוטות ואי מתן כבוד לבר השיח שלך. כשאדם המדבר בסגנון שלך מנסה לקבל עבודה אל יתפלא שהמעסיק יעדיף אדם עם גינונים מעודנים יותר ותרבות דיבור מאופקת יותר זה לא שייך ל"צבע" והעובד ההברורה היא מזרחיים מצליחים הם רק כאלה שהשתאכנזו. אף אחד לא מונע מאף אחד לעשות זאת.

בוקר טוב חיים

זה נבלה וזה טריפה.

אתה רואה יהודה, אתה בדיוק האבטיפוס אליו התכוונתי, שדבק במסורת הלא מי יודע מה מפוארת , של החיים במשך הרבה מאות שנים מתחת לשליטים ערביים, 'מסורת' (או מסורות לענפיהן המרובים) שדבקתם בה חזק חזק עד שביא דבקה בכם כמו ספחת, ואתם מסרבים לקלוט שזה לא פועל לטובתכם, ושמדובר כאן בדבר ובנושא שצריך להיות בו חכם, ולא לנסות להיות בו צודק. כאילו.

והדיבור שלך כאן מתקשר גם לשרשור אחר וחדש שאתה פתחת עכשיו, על עובד שהגיש מועמדות לעבודה בתעשיה אוירית, אבל בגלל שמו המזרחי הוא נדחה. זה הכל אותו נושא, עזבו אתכם מקיטורים של כאילו מחפשי צדק, תהיו חכמים, תעשו לעצמכם טובה, הרפו מהמסורות שלכם, כולל מהדבקות בשמות המשפחה שלכם, יותר אשכנזים (ממזרחים) 'עיברתו' את שמות המשפחה האשכניזיים שלהם, כי היו חכמים ומעשיים ולא ניסו להיות צודקים ו'דבקים' במסורות, שרק בולמות אתכם, כי אתם מסרבים להבין ולהיות גמישים ולהסתכל יותר קדימה ופחות לאחור.

תראה : חיים שאל אותך שאלה מאד מאד פשוטה, שהתשובה אליה גם כן צריכה ויכולה להיות מאד פשוטה, כן או לא, ירוק או אדום, פשוט תבחר בין שתי אפשרויות קיימות, והשאלה של חיים מאד רלוונטית לנושא - ואתה מתחמק, בהפגנתיות, כי אם היית סתם מתחמק,לא היית מגיב בכלל, אבל אתה מגיב, ו'מפגין' התחמקות. אז התוצאה היא שבאמת אנשים עם מנטליות כמו שלך יהיו כיתומים.

תסתכל על המציאות סביבך, ותחליט לאיזו מנטליות אתה רוצה להשתייך יותר, זה מה שחיים שאל אותך, שאלה מאד פשוטה. והתחמקות והתחכמות לא תועיל כאן בכלום. וגם אשכנזים שבאו מאירופה ומארה"ב ומעוד מקומות, 'מחלו על כבודם', והרפו ממסורות העבר שלהם , כדי להיות ישראלי, ולא ישראלי גלותי מתבכיין.

ואמוץ ומני ואחרים, בהתבכינות ובסטיה שלהם מהנושא, רק מחזקים ומוכיחים מה שאמרתי בהתחלה, שחבל לצפות בכלל בסדרה הזו כי כל הסיכויים שהיא תטחן מים.

אתה חייב כנראה להכניס את השואה לכל חור כאילו זהו טיעון מנצח. בא גם אני אהיה דמגוג כמוך: משפחתי ה"אשכנזית" היא שנפגעה בשואה ולא משפחתך  ואמי באה לארץ בת 18 כניצולת אושוויץ עם משפחה נרצחת וללא השכלה מינמלית וכמעט ללא קרובים. היא לא האשימה אף אחד ולא התבכיינה היא הבינה שהיא לא יכולה לשמר את תרבות העיירה הנידחת הפרימיטיבית שממנה באה ויש לאמץ ערכים של הארץ החדשה ובראשם טיפוח החינוך והקפדה על גודל משפחה שיאפשר חינוך נאות. זה סוד ההצלחה ואין בלתו.

אנשים מזרחיים כמוך יהיו תמיד בפיגור וקיטור כי הם מחפשים כל הזמן אשמים  במקום לחפש את האשמה בהם.(זה לא אומר שלא היה קיפוח ואפליה אבל אי אפשר לנפנף בזה עשרות שנים בלי לראות את הגיבנת העצמית. די י!) אם האשכנזים הפושעים מנעו בכוח את הצלחת המזרחיים אז יש כמובן הצדקה. אני בסדר האשכנזים הפושעים הם אלה שאשמים. לימדתי אלפי תלמידים בחיי -רוב התלמידים החלשים תמיד טענו ש"מחפשים אותם" וה"מורים מקפחים אותם"  או "דופקים אותי כי אני מזרחי" אף פעם לא : לא למדתי מספיק זלזלתי. לא השקעתי...

כן. להשתכנז" ולאמץ את התרבות המערבית ולזנוח את כל המסורת והמנהגים הישנים. להוליד מעט ילדים לתכנן משפחה בהתאם לצרכים ולהשקיע בחינוכם. להבין שהחינוך הוא התנאי להצלחה . מזרחים שעזבו לארצות הברית הפכו לאמריקאים לכל דבר ולכן הצליחו. שם אין להם אשכנזים שאפשר להאשים אותם בנחשלות. שם הם צוברים תארים אקדמאים כי הם משקיעים בחינוך זונחים את המסורת ה"מזרחית" ומבינים מהם סדרי עדיפות מערביים. בדיוק כמו יוצאי העיירות המפגרות במזרח אירופה שהפכו ליהודים אמריקאים מצליחים.

כשאני אומר תרבות "מזרחית" אני מתכוון גם לאופן ה"ערסי" חסר תרבות הדיון שאתה מקיים פה  אלימות מילוליות. בוטות ואי מתן כבוד לבר השיח שלך. כשאדם המדבר בסגנון שלך מנסה לקבל עבודה אל יתפלא שהמעסיק יעדיף אדם עם גינונים מעודנים יותר ותרבות דיבור מאופקת יותר זה לא שייך ל"צבע" והעובד ההברורה היא מזרחיים מצליחים הם רק כאלה שהשתאכנזו. אף אחד לא מונע מאף אחד לעשות זאת.

מכניסים את השואה בכל מקום בו יש לה ערך לימודי וחינוכי.

העובדה שמשפחתך נפגעה בשואה לא לימדה אותך להיזהר מגזענות כלפי אחרים.

אתה ממשיך להאשים את קורבנות הגזענות בנחיתות אליה הובלו בכוח ובזדון.

הערות כוללניות חסרות ערך על האשמות נועדו להמעיט מפשעי הגזענות.

הגזענות האשכנזית יצרה מראש פער עצום מכל הבחינות כך שרק מזרחי שהוא סופרמן יצליח לגשר עליו.

אז אל תזיין את המוח על יכול, כשהאשכנזי צריך לקפוץ 2 ס"מ לגובה והמזרחי 2 ק"מ.

אלו שהצליחו בארה"ב הצליחו כי איפשרו להם לעשות כל מה שירצו,

כי לא היו אשכנזים שמנעו מהם עבודה בגלל צבעם,

כי לא היו מחנות ריכוז שמנעו מהם לצאת לעבודה,

כי לא שלחו שוטרים למנוע מהם באלימות מעבר לעיר אחרת,

כי הם למדו באיזה בית ספר שרצו ובכל איכות שבחרו ולא בבתי ספר נחותים.

הם נשארו מזרחיים גאים, שומרי תורה, מדברים ב"ח" ו"ע" ובכל זאת הצליחו בגדול.

כי לא היו להם גזענים אשכנזים כמוך שיעצרו אותם באלימות.

תרבות הדיבור שלכם לא עושה עלי רושם אף על פי שאני מעדיף תרבות דיבור איכותית,

שלכאורה, ורק לכאורה, נחשבת למערבית.

אתה יכול לדבר בנחת שקרים ונוכלויות, הונאה והסתה,

ואתה יכול לדבר באופן רועש אהבת חברים ומשפחה.

התוכן הרבה יותר חשוב מהעטיפה.

שטוחי מוח מתייחסים לעטיפה, בעלי מוח מתייחסים לתוכן.

----------

בוקר טוב חיים

זה נבלה וזה טריפה.

אתה רואה יהודה, אתה בדיוק האבטיפוס אליו התכוונתי, שדבק במסורת הלא מי יודע מה מפוארת , של החיים במשך הרבה מאות שנים מתחת לשליטים ערביים, 'מסורת' (או מסורות לענפיהן המרובים) שדבקתם בה חזק חזק עד שביא דבקה בכם כמו ספחת, ואתם מסרבים לקלוט שזה לא פועל לטובתכם, ושמדובר כאן בדבר ובנושא שצריך להיות בו חכם, ולא לנסות להיות בו צודק. כאילו.

והדיבור שלך כאן מתקשר גם לשרשור אחר וחדש שאתה פתחת עכשיו, על עובד שהגיש מועמדות לעבודה בתעשיה אוירית, אבל בגלל שמו המזרחי הוא נדחה. זה הכל אותו נושא, עזבו אתכם מקיטורים של כאילו מחפשי צדק, תהיו חכמים, תעשו לעצמכם טובה, הרפו מהמסורות שלכם, כולל מהדבקות בשמות המשפחה שלכם, יותר אשכנזים (ממזרחים) 'עיברתו' את שמות המשפחה האשכניזיים שלהם, כי היו חכמים ומעשיים ולא ניסו להיות צודקים ו'דבקים' במסורות, שרק בולמות אתכם, כי אתם מסרבים להבין ולהיות גמישים ולהסתכל יותר קדימה ופחות לאחור.

תראה : חיים שאל אותך שאלה מאד מאד פשוטה, שהתשובה אליה גם כן צריכה ויכולה להיות מאד פשוטה, כן או לא, ירוק או אדום, פשוט תבחר בין שתי אפשרויות קיימות, והשאלה של חיים מאד רלוונטית לנושא - ואתה מתחמק, בהפגנתיות, כי אם היית סתם מתחמק,לא היית מגיב בכלל, אבל אתה מגיב, ו'מפגין' התחמקות. אז התוצאה היא שבאמת אנשים עם מנטליות כמו שלך יהיו כיתומים.

תסתכל על המציאות סביבך, ותחליט לאיזו מנטליות אתה רוצה להשתייך יותר, זה מה שחיים שאל אותך, שאלה מאד פשוטה. והתחמקות והתחכמות לא תועיל כאן בכלום. וגם אשכנזים שבאו מאירופה ומארה"ב ומעוד מקומות, 'מחלו על כבודם', והרפו ממסורות העבר שלהם , כדי להיות ישראלי, ולא ישראלי גלותי מתבכיין.

ואמוץ ומני ואחרים, בהתבכינות ובסטיה שלהם מהנושא, רק מחזקים ומוכיחים מה שאמרתי בהתחלה, שחבל לצפות בכלל בסדרה הזו כי כל הסיכויים שהיא תטחן מים.

מי אמר שהתשובה היא כן או לא ?  שחור או לבן ?

התשובה היא פשוטה, אני רוצה לחיות בארץ ישראל ע"פ חוקים של מדינת ישראל, עם צביון יהודי.

אני רוצה חינוך ותרבות יהודית, ולא מערבית,  האם הברירה היא בחריין, או סעודיה ??.

כל האמת על הגזענות פה 

http://www.youtube.com/watch?v=L_ZfoXI8sS4

האם יש הבדל בין בלוניזם של אשכנזי לבין בלוניזם של מזרחי ?

.

חיים תהיה דמגוג אבל אל תיסחף.

" כשאני אומר תרבות "מזרחית" אני מתכוון גם לאופן ה"ערסי" חסר תרבות הדיון שאתה מקיים פה  אלימות מילוליות. בוטות ואי מתן כבוד לבר השיח שלך. כשאדם המדבר בסגנון שלך מנסה לקבל עבודה אל יתפלא שהמעסיק יעדיף אדם עם גינונים מעודנים יותר ותרבות דיבור מאופקת יותר זה לא שייך ל"צבע" והעובד ההברורה היא מזרחיים מצליחים הם רק כאלה שהשתאכנזו. אף אחד לא מונע מאף אחד לעשות זאת "

אני כותב פה בשפה יפה ונקייה, אם הערת לי פעמיים שמילותיי אינם ראויים התנצלתי, זמן רב השתדלתי לא להיגרר ולענות בשפה לא נקייה, ואף דרשתי זאת מהאחרים ולא ספרו אותי, ומידי פעם נתתי כמה עקיצות, שגם עליהן אני מצטער, כי זה חינוך רע לעלוב באנשים, רק מי שאין לו מה למכור מנבל את פיו.

ואילו חבריך האשכנזים, קולמוס (המתפאר בתואר פרופסור) הלביאה בכלל, מחרה מחזיקה אחריהם אריאלה, שפת הקודש, והפנינים שבהם הם משתמשים, ראויים להירשם במילון העברי למען הדורות הבאים.

ראה את החרדים הספרדים/מזרחיים איך הם מתבטאים ונוהגים, ולעומתם האשכנזים, מדירים נשים, אלימות, אבנים ניבולי פה ועוד..

יהודה, אני נוהגת לענות לנבלים כלשונם. הכתיבה שלי היא רק תשובה. איך כתוב במשלי? עם חסיד תתחסד ועם נבל תתנבל. נבלים אינם מכירים שפה אחרת. ובאותו הקשר: כשאני מדברת בטון מערבי-אשכנזי עדין וחברותי למזרחי הממוצע, הלה מתמלא איבה גלויה. הטון המזרחי הממוצע הוא תוקפני, גס, מלא איבה. ובאמת רק טון כזה, כתשובה, "עובד" איתם.

היום נפגשתי בשני מזרחים כאלה: אחד בעל חנות צילום ואחד נהג באוטובוס. לבעל חנות הצילום, גבר גס רוח ותוקפן, יש אשה רוסיה (סיפרה לי שנשואה לו כבר 40 שנה ומכירה את ה"תכשיט" שלה, יודעת לנהל אותו.). וזה היה למזלי. היא התייחסה אליי בחביבות ובנחמדות, וכן לקחה את כרטיס האשראי שלי (על סכום יחסית נמוך) בשעה שהמזרחי "בעלה" עשה לי את המוות וסירב לקחת את הכרטיס.

באוטובוס היה נהג מזרחי רע לב תוקפן וגס. הוא עמד לא בתחנה, ואני, בחוץ, סימנתי לו להתקדם. הוא כמובן לא התקדם. כשנכנסתי לאוטובוס הלה פתח עלי פה גדול וגס. מאחר שלמדתי, כאמור, שלמזרחים צריך לענות בלשונם, עניתי לו כגמולו. הוא כמובן הוסיף לריב, ואני לא שתקתי. אני מתכוונת להגיש עליו תלונה ל"דן". שיחטוף. ושלא יידע מאיפה זה נתלה עליו , מלפנים או מאחור. אני סבורה שנהגים גסים אלה לא צריכים לעבוד במקצוע הזה, לא צריכים לעבוד עם קהל. על "דן" לפטר אותם.

מישהי פה תגיד שזה רק שתי דוגמאות? טעות. אני נפגשת באנשים כאלה כל הזמן.

לתופף על פח - תענוג.

עבור לעמוד
, , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר