זה פשוט לא נכון.

נאמר לנו, שיום הזיכרון המתקרב הינו ל "23.000 חללי מערכות ישראל",

אבל, האמת היא, שרק בערך כמחצית מן המספר הזה, נפלו במלחמות,

מבצעים, תאונות אימונים וקרבות בכלל, וכמחציתם לערך, נפטרו מסיבות

רגילות, ושנהרגו, בלא קשר לשירותם הצבאי, כולל התאבדויות ונסיבות אחרות.

אז הרושם המתקבל, ש- 23.000 נפלו על הגנת המדינה, אינו נכון בעליל.

בכל אופן, לא הייתי משנה את המצב הקיים, כי ההגדרה של "חלל צה'ל",

מעניקה סיוע ממלכתי למשפחות שאיבדו את יקיריהם, וזה ראוי בהחלט.

יהי זכרם של הנופלים, והנפטרים, ולא משנה סיבת המוות המדוייקת, ברוך,

לעולמי עד.

היי, עשית מחקר וגילית ש50%/50% ?

אגב, אם מישהו מתאבד בצבא זה אסון איום, ואכן המדינה חייבת הכל להוריו.

נאמר לנו, שיום הזיכרון המתקרב הינו ל "23.000 חללי מערכות ישראל",

אבל, האמת היא, שרק בערך כמחצית מן המספר הזה, נפלו במלחמות,

מבצעים, תאונות אימונים וקרבות בכלל, וכמחציתם לערך, נפטרו מסיבות

רגילות, ושנהרגו, בלא קשר לשירותם הצבאי, כולל התאבדויות ונסיבות אחרות.

אז הרושם המתקבל, ש- 23.000 נפלו על הגנת המדינה, אינו נכון בעליל.

בכל אופן, לא הייתי משנה את המצב הקיים, כי ההגדרה של "חלל צה'ל",

מעניקה סיוע ממלכתי למשפחות שאיבדו את יקיריהם, וזה ראוי בהחלט.

יהי זכרם של הנופלים, והנפטרים, ולא משנה סיבת המוות המדוייקת, ברוך,

לעולמי עד.

אכן כן, אני חושבת שעד לפני כמה שנים לקראת יום הזכרון דובר על מספר חללים שלא עלה בהרבה על 10,000 חללים, ובשלב מסויים המספר התעדכן ועלה בהרבה.

ולא נשכח גם את הנהרגים באוהלה של תורה שמספרם רב לאין שיעור, ושאת תרומתם לקוממיות ישראל ולשמירה על קיומה ועל עמידתה האיתנה והגאה של ישראל אל מול כל הגויים לא ניתן כלל לשערך במושגים האנושיים המוכרים לנו, ולשם כך נצטרך להמתין לצאת שבת קודש,שיסבירו לנו יודעי דבר.

היי, עשית מחקר וגילית ש50%/50% ?

אגב, אם מישהו מתאבד בצבא זה אסון איום, ואכן המדינה חייבת הכל להוריו.

לביאה.

עשי חשבון של מספר הרוגי המלחמות, כל המלחמות, והוסיפי את

מספר הנופלים באימונים ובפעילות מבצעית מכל סוג, ותיווכחי בכך.

בקיצור, האמירה, שמדובר ב-23.000 נופלים במערכות ישראל,

פשוט אינה נכונה בעליל, ומדובר בערך במחצית מן המספר.

לביאה.

במלחמות אתה כולל את האינתיפאדות?

לביאה.

במלחמות אתה כולל את האינתיפאדות?

ברור שכן.

אני כולל את כל הנופלים בפעילות מלחמתית, מבצעית ותאונות אימונים.

וכולל האינתיפאדות, שבהן נהרגו הרבה יותר אזרחים, מאשר חיילים, זוכר?

תזכורת כואבת שישראל איננה מקלט לעם היהודי. נהפוך הוא, מאז קום המדינה, ישראל היא המקום המסוכן ביותר עבור יהודים.

הציונות הצליחה להקים בית לעם היהודי. אבל זוהי הצלחה חלקית, כי הבית כלל לא בטוח.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

הציונות הצליחה במובן שאנחנו פה הריבונים, ופוגרומים ושואה לא ייתכנו פה. נכון, הערבים קמים עלינו כל פעם, אבל אנחנו יודעים לעצור בעדם, יודעים להכות בהם. איננו נתונים למשיסה כפי שהיו היהודים בגולה.

כל עם שיש לו אויבים לא חי חיי שלווה. אירופה לא חיה בשלווה במשך מאות שנים. באמריקה היתה מלחמת אזרחים. באסיה היו מלחמות בין היפאנים לסינים. כל זמן שגברים מנהלים מדינות, כמשקע מהתקופות הפרימיטיביות בהיסטוריה, הדברים הנוראים האלה קורים ויקרו. אני מייחלת לימות המשוּחה: כשסוף סוף העולם כולו יהיה תחת הנהגת נשים חכמות, כולל יותר מ50% נשים בממשלות.

הציונות הצליחה במובן שאנחנו פה הריבונים, ופוגרומים ושואה לא ייתכנו פה. נכון, הערבים קמים עלינו כל פעם, אבל אנחנו יודעים לעצור בעדם, יודעים להכות בהם. איננו נתונים למשיסה כפי שהיו היהודים בגולה.

כל עם שיש לו אויבים לא חי חיי שלווה. אירופה לא חיה בשלווה במשך מאות שנים. באמריקה היתה מלחמת אזרחים. באסיה היו מלחמות בין היפאנים לסינים. כל זמן שגברים מנהלים מדינות, כמשקע מהתקופות הפרימיטיביות בהיסטוריה, הדברים הנוראים האלה קורים ויקרו. אני מייחלת לימות המשוּחה: כשסוף סוף העולם כולו יהיה תחת הנהגת נשים חכמות, כולל יותר מ50% נשים בממשלות.

דווקא באינתיפאדה השנייה עד שרצחו את השר גנדי הי"ד לא הכינו בערבים שרצחו לנו מאות אזרחים במשך שנה.

הדגשתי שני דברים שאיתם אני לא מסכים:

לא כל מלחמות ישראל ולא כל העמותים עם הערבים היו ביוזמת הערבים. בנוסף, ישראל לא הצליחה לנצח בחלק מהעימותים ומהמלחמות.

אני גם לא משוכנע שמלחמות נגרמות רק בגלל גברים, ושנשים (למרות היותן פחות אלימות) יידעו למנוע מלחמות ואלימות. גודלה מאיר לא השכילה למנוע את מלחמת יום-כיפור שהיתה קטסטרופלית עבור מדינת ישראל.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

גולדה מאיר היא סוג של מנהיגה שעלתה בתוך עולם של פעילים פוליטיים גברים. סוג הנשים העולות בעולם כזה הוא לא המטריארכיות החכמות שנוהגות עפ"י הדרך המטריארכלית אלא נשים המתאימות לעולם הגברי.

חוץ מזה, גולדה הנהיגה את ישראל בעולם חיצוני שבו רוב המנהיגים היו גברים.  עולם שבו את נוהגת אחרת מאשר בדרך הנשית הנבחרת. ראה גם מגי ת'אצ'ר ומלחמת פוקלנד. ראה ז'אן ד'ארק. ראה המלכה הקלטית (הבריטית) בודיקיאה שנלחמה ברומאים.

ועוד מנהיגות לוחמות בעמים אחרים.

רק אליזבת הI  השכילה לשמור על שלום בארצה, ולתחמן את המלכים הזרים עמיתיה, וגם היא לא ממש: הצי שלה ניצח את הארמדה הספרדית. כמוכן היא כידוע נכנעה לזוממי המזימות התחבלנים (גברים) שבצוות שלה וחתמה על הוצאתה להורג של מרי סטיוארט, למרות רצונה ושיפוטה.

כ"כ מסכימה איתך,

וכל הנושא הזה שדיברת עליו, פתח לי את העיניים רק כשקראתי באתר החדש AskPeople, על אמא שכתבה על בנה שהתאבד לפני שנים רבות בצבא ונחשב בחלל צה"ל. 

אגב, זה אתר מעולה עם המון קטעים מרגשים ומעניינים, אני מעבירה שם שעות!

http://www.askpeople.co.il/

ממליצה עליו בחום, המשך שבוע מקסים לכולם.

לא מצליח להבין על מה הדיון , מה לא ברור זה לא משנה אם יש 20,000 או 1,000 .

חייל אחד שאבד לנו זה אסון נורא .

אז מה זה משנה איך ולמה מה וכמה ? 

בואו נזכור אותם וביום כזה נרכין את הראש ופשוט נשתוק .

כל חייל הוא חייל אם הוא נהרג באימון או במלחמה או בתאונת דרכים זה כבר לא משנה עצם העובדה שהוא חייל זה מספיקואין מה להתווכח על זה

בסדר דניאל, אבל, חיילים שנפטרו ממחלות, שנהרגו בתאונות דרכים באזרחות,

או שהתאבדו, אינם "חללי מערכות ישראל", כי לא נפלו במערכה כלשהי, נכון?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר