מועד הבחירות לכנסת הולך וקרב, זה בעוד פחות מחודשיים, ואני...

מתארת לעצמי שיש 'קולות' צפים...

'קול צף' זה בכלל בכלל לא בהכרח דבר רע, הרבה פעמים לגמרי להיפך, קול צף אומר שהבן אדם (בן האדם, כמו שאמר שייקה לפולי) לא עבד נרצע לאיזו מפלגה מסויימת, שהוא פתוח בראש וחושב ושוקל בכל פעם מחדש.

מעולם לא בחרתי למפלגה חרדית, אבל הנה 'צץ' חרדי, רב חכם ושפוי ואמיץ, וקוראים לו חיים אמסלם...

שמעתי אותו כבר פעמים רבות ברדיו, והוא הרשים אותי לטובה. ב כל פעם, ואני חושבת שאם היו כמה או הרבה אנשים כאלה, כמו הרב חיים  אמסלם , מצבנו היה הרבה יותר טוב, או לפחות היה מתחיל להשתפר.

הוא גורש (כן, גורש) ממפלגת ש"ס, והקים מפלגה חדשה, מפלגת "עם שלם". ואני חושבת שזה יהיה פספוס מאד מאד גדול אם הוא לא יעבור את אחוז החסימה.

אז מאד מאד יכול להיות שאבחר למפלגה הזו, כנראה שאבחר למפלגה הזו. השיקולים כמובן מורכבים ורבים, אבל העיקרי בינהם הוא שלטעמי האיש הזה צריך וחייב לשבת בכנסת, כחבר כנסת, ושנשמע אותו, ולא מתחת המטריה והצנזורה של ש"ס.

http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2590886

מתארת לעצמי שיש 'קולות' צפים...

'קול צף' זה בכלל בכלל לא בהכרח דבר רע, הרבה פעמים לגמרי להיפך, קול צף אומר שהבן אדם (בן האדם, כמו שאמר שייקה לפולי) לא עבד נרצע לאיזו מפלגה מסויימת, שהוא פתוח בראש וחושב ושוקל בכל פעם מחדש.

מעולם לא בחרתי למפלגה חרדית, אבל הנה 'צץ' חרדי, רב חכם ושפוי ואמיץ, וקוראים לו חיים אמסלם...

שמעתי אותו כבר פעמים רבות ברדיו, והוא הרשים אותי לטובה. ב כל פעם, ואני חושבת שאם היו כמה או הרבה אנשים כאלה, כמו הרב חיים  אמסלם , מצבנו היה הרבה יותר טוב, או לפחות היה מתחיל להשתפר.

הוא גורש (כן, גורש) ממפלגת ש"ס, והקים מפלגה חדשה, מפלגת "עם שלם". ואני חושבת שזה יהיה פספוס מאד מאד גדול אם הוא לא יעבור את אחוז החסימה.

אז מאד מאד יכול להיות שאבחר למפלגה הזו, כנראה שאבחר למפלגה הזו. השיקולים כמובן מורכבים ורבים, אבל העיקרי בינהם הוא שלטעמי האיש הזה צריך וחייב לשבת בכנסת, כחבר כנסת, ושנשמע אותו, ולא מתחת המטריה והצנזורה של ש"ס.

http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2590886

הרב חיים אמסלם הוא אדם דגול שראוי לשבת בכנסת, הוא החרדי הטוב ביותר בישראל. וכל חרדי שמצביע לחיים אמסלם מגיע לו צל"ש. אבל אם הוא יבחר בקולות של חילונים השפעתו על הציבור שלו לא תהיה אפקטיבית. האמת אני הייתי משלב אותו ברשימת הליכוד ביתינו ועושה מיזוג גם עם רשימתו, למרות שבעצם אני לא יודע מה עמדותיו המדיניות.

כן, אני  מסכימה אתך שהוא צריך להיות 'אפקטיבי' בהשפעה על החרדים, לנסות להביא אותם קרוב יותר לשפיות ולמציאות.

וכדי להיות אפקטיבי הוא צריך לדבר מתוך מפלגה עצמאית משלו, שהקים במו ידיו, ולא מתוך מסגרת מארחת כלשהי - הוא צריך לדבר לחרדים בגובה העיניים ללא שום חייץ בינו לבינם.

יבגני, עמדותיו המדיניות לא ממש משנות, בטח שלא קשורות למטרה העיקרית שלו, לשנות חרדים למשהו יותר שפוי. ולדעתי בכלל עמדות מדיניות לא באמת משנות הרבה, כי הצורה הכללית של ההסדר הסופי עם הפלסטינאים כבר משורטטת, למרבה הצער של רבים, אבל היא כבר משורטטת, ו'עמדות מדיניות' יכולות בעיקר לשנות את הזמן והמועד (מוקדם יותר או מאוחר יותר) שבו נגיע להסדר סופי עם הפלסטינאים.

והבחירות הן הרי חשאיות, אם אני אבחר בעדו, אף אחד לא יודע או ידע שאני לא חרדית.

אולי אבזבז את קולי על מפלגה שאין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה, אבל לפחות אדע שתמכתי ובחרתי במשהו טוב עם מטרה חשו בה וטובה.

ובדיוק היום מצאתי ב YNET כתבה על ספר שהוא ועוד מישהו כתבו על ש"ס, וזה מעניין וחושפני :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4312511,00.html

האמת שאבתי את כל החידושים היוצאים מהכלל של התנועה אך כניראה אני אלך דווקא על התנועה שתעצים את העוצמה החסרה בכנסת. אולי בפעם הבאה.

אני ליכודניק לא מסוגל לכנס לכלפי ולבחור אות אחרת רק ליכוד

לא יעזור לא יותר מערך רק ליכוד 

גם אני מוצא לנכון שצריך לשמוע את הרב אמסלם ,אדם אשר הדרך שהוא מציע בהחלט עשוייה להוות גשר בחברה הישראלית.

לא היה אכפת לי שאמסלם איבחר לכנסת אבל רק על חשבון קולות העבודה או השמאל

אחרי שהליכוד נפנף בבושת פנים את הליכודניקים האמיתיים והאיכותיים דוגמת בגין ומרידור, אחרי שמרב מיכאלי שנמצאת שמאלה,שמאלה,שמאלה מחנין זועבי,טיבי וראאד סלאח נמצאת במקום החמישי של מפלגת העבודה ברור שלא ניתן פשוט להצביע לאף אחת מ-2 המפלגות האלה. צריך לזכור שבכל הצבעה בכנסת בסוגיות שבין יהודים וערבים,מיכאלי אוטומטית תצביע בעד הערבים ונגד מדינת ישראל. אי לכך כל שנותר לחילוני כמוני זה להצביע לרב אמסלם, ציוני אמיתי למרות זקנו,ששולח את כל בניו לשרת בצה"ל, נלחם ללא פחד ברב עובדיה,באלי ישי ובש"ס, נלחם על כך שגם חרדים ישרתו בצה"ל ויצאו ללמוד ולעבוד. יחד איתו נמצא ברשימה גם אלוף אלעזר שטרן,לוחם עז נפש,פטריוט ציוני ומלח הארץ. אז כן, לאור הרשימות האחרות זו לא בושה להצביע לרשימתו של הרב אמסלם.

גם אני הולך להצביע כנראה לרב אמסלם. הוא ישר ואמיתי עם עצמו ועם הסובבים אותו. שליח ציבור אמיתי ולא אחד שדואג רק לאינטרסים של עצמו. אם היה צבוע היה יכול להישאר בש"ס ולהמשיך עם החיים הטובים כח"כ שלא עושה כלום (כמו רוב אלה שיושבים בכנסת). עצם הצעד שעשה עם כל הסיכונים הכרוכים בכך ואני לא מדבר רק על הסיכוי שלא ייבחר שוב לכנסת אלא גם על הסיכון להיות מנודה מתוך הקהילה שבה הוא נמצא מראה שמדובר באדם אמיתי ולא צבוע. חוץ מזה העמדות שלו בנוגע לדת ומדינה ויחסי חילונים חרדים מדהימה בעניי, במיוחד כשמדובר במישהו שבא מבית מדרשה של ש"ס. גם תמיכתו והעמדה שלו ביחס למעמד הביניים בישראל בנוגע למחאה החברתית שהיתה לפני שנה וקצת הפתיע אותי מאוד. בין הרשימה הלא ממש מרשימה של הליכוד ומאבקי האגו המגעילים בגוש המרכז שמאל אני הולך כנראה לבחור ברב חיים אמסלם, גם אם זה אומר שאני יצביע לרשימה שלא תיבחר בסופו של דבר לכנסת.

הרב אמסלם, איש אשכולות, ראש פתוח. בין הבודדים ההגונים והאיכפתיים באמת מה שקורה לעם הזה. בין כל הנבחרת האינטרסנטית

שתשב בכנסת הבאה, חיוני וחשוב ביותר שאדם כמותו יהיה חבר כנסת וייצג אותנו ואת המדינה באמת ובתמים.

חשוב גם שדוקא חרדי "שפוי" יהיה שם מול מול אלה ש"זרקו" אותו כדי שלא יקלקל להם חלילה ויוריד מהם את מסכת הצביעות.

אני תפילה לבורא עולם שיברך אותו בהצלחה בדרך שבחר.  אמן.

יש מקום לבחור באיש הזה לפני אריה דרעי שמעל בכספי ציבוראו כל שס שאנה מפלגה דמוקרתית אלה ש יחיד

מישהו כאן מנסה בכל כוחו ושכלו (המוגבל) לגרור אותי לתגובה ולדו שיח איתו, כאילו הוא לא מכיר אותי מספיק זמן כדי לדעת שעלי אי אפשר לעבוד.

וסליחה ממי שלא ה'מישהו' המסויים הזה.

לאחר מבצע "עמוד ענן" החלטתי להצביע "עבודה" בראשות שלי יחימוביץ'. היום שמעתי את נאומה לסיום הפריימריז אצלם. נאום-מילים חלקלק שלא אומר כלום. כמו אובמה בקמפיין הראשון שלו לנשיאות. (החלטתי אז שהוא איש בינוני שמפריח קלישאות וסיסמאות נפוחות).

ושמעתי את ההמון השואג שענה לה בסיסמאות קצובות ובצעקות "בוז" ליריביהם. היה ברור שאנשים אלה שונאים בנפש לחלק השני של העם, המיוצג ע"י הליכוד, ופשוט "מתים" לחזור לכסאות. לשלטון והנאותיו.

שלי גם התמוגגה מ"הנבחרת המצוינת" שלה. אני לא ראיתי במה בוז'י הרצוג ופואד הקשיש ואחרים שם הם מצוינים. כן, סתיו שפיר  היא תוספת מצוינת לפוליטיקה הישראלית. אבל חוץ ממנה? (גם מירב מיכאלי הפמיניסטית הנחרצת היא תוספת חשובה. אבל חוץ ממנה?)

אני לא אצביע "עבודה"?

לדעתי שלי קצת מוכה בעיוורון-הזחיחות, כמו ציפי לבני בשעתה (וגם עכשיו לדעתי). אני חושבת שהעבודה תקבל מקסימום 15 מנדטים. הבוחרים יעשו את השיקולים שלהם בעומדם שם בקלפי.

אז למי להצביע? השד יודע. אמסלם באמת נראה אדם ראוי, אך הוא יקים סיעה קטנה. ומה עם הסוגיות הגדולות של בטחון ומצב חברתי-כלכלי?

אז למי להצביע ? השד יודע.

טוב, יש לך עוד זמן להתלבט ולחשוב ולשקול.

אני אשמח אם הרב חיים אמסלם יעבור את אחוז החסימה ויוכל להיות מגנט לחרדים שרוצים להיות גם שפויים, קרוב לודאי שאבחר בו, גם ב'סיכון' שהפתק שלי יהיה פתק מבוזבז.

בקשר לסוגיות הגדולות של בטחון או גבולות או הסדר עם הפלסטינאים, בינתיים 'מושכים  זמן' (לא בעניין האיראני), ותראי מה כתבתי בנושא ליבגני.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: digger
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר