מעריב לא יודפס יותר בימי חול!

הבנקים העמידו לרשות מעריב אשראי נוסף של 15 מיליון שקל כדי לממן את פעילותו בטווח המיידי.
אך בגלל ההפסדים הקשים, הוחלט להפסיק להדפיס את העיתון בימי חול, ולהדפיסו רק בסופשי שבוע וחג.
חוץ משינוי במתכונת הפצת העיתון מעריב יצטרכו לדאוג למכירת הקרקע עליו שוכן בית הדפוס של מעריב בבת ים וגיוס כספים ממשקיע חיצוני.
.
האם אנחנו עדים לתחילת גסיסתה של העיתונות הכתובה בכלל?...

עצוב. דווקא אהבתי את העיתון

וואוו איזו הודעה דרמתית. דור הולך ונעלם

מעריב אינו העיתון הראשון שיסגר(אם יסגר). העיתונים הראשונים שנסגרו היו העיתונים המפלגתיים (למי שעוד זוכר את "למרחב" "על המשמר" קול העם" "חרות" ודומיהם) כשהשיא היה סגירתו של "דבר" ההסתדרותי הוותיק.  רוב הקוראים כאן זוכרים מן הסתם את סגירת עיתון "חדשות" פורץ הדרך .

עם זאת אני מודה שאם יסגר "מעריב" זאת תהיה המכה הקשה ביותר לעיתונות העברית בישראל בגלל המטען ההיסטורי של עיתון זה. "מעריב" נוסד על ידי קבוצה שפרשה במפתיע מ"ידיעות" (וזה שורש העימות בינהם) והפך לימים לעיתון הנפוץ בישראל. הוא הקרין תמיד ממלכתיות, פטריוטיות שמרנות עם נימה לאומית עד לאומנית. "ידיעות" יריבו נחשב תמיד לפרחח העממי ואט אט דחק את מעריב מבכורתו (בזמנו הגדיר יונתן גפן את "מעריב" כ"עיתון שקוראים אצל ההורים"..)

התבוסה הצורבת לידיעות נגסה קשות במעריב שהחליף עורכים וספונסרים בקצב שבו יוסין בולט גומע 100 מטר ואפילו שינה את הפורמאט שלו בחיקוי מדוייק של "ידיעות". כל זה לא עזר (נוכחתי לראות שבכניסה לאוניברסיטה שבה מחלקים חינם את הדפים הראשונים והספורט של שני העיתונים הערמה של מעריב נותרת בעינה בעוד שידיעות נחטף!) הכניסה של החינמון "ישראל היום" המגוייס נגסה בשני העיתונים -אך ידיעות העשיר משיב מלחמה בעוד שמעריב מדמם.

אין לזאת אובייקטיבית כל הצדקה. למעריב ישנם כותבים מעולים מכל  קצוות הקשת הפוליטית. (די עם נציין את עופר שלח, קלמן ליבסקינד, אראל סגל,בןן כספית , בן דרור ימיני ועוד רבים וטובים) - הוא אינו נופל במאום מידיעות -אך סובל מדימוי שלילי מסיבות לא ברורות (מזכיר לי את הרכבים בארץ  שיש להם או אין להם "שוק" ולא ברור תמיד למה...). אני חתום כבר הרבה מאוד שנים על העיתון (בין היתר כי את השאר אני משיג בחינם..) ויהיה חבל מאוד אם יפסיק להופיע. זה יהיה עצוב שמחיינו יעלמו מעריב וערוץ 10 ונשאר מדינהשל ערוץ אחד ועיתון אחד.

כל דבר יש לו סוף

emo_63.png

אם אראל סגל ימצא את עצמו מחוסר עבודה אני לא אבכה.

הנ"ל היה שנים רבות נבלן פה מדרגה מסריחה במיוחד.

לצערי יש לו עבודה גם בטלויזיה. לצערי הוא לא ייהפך כנראה להומלס.

אבל אם השתכרותו תיפגע מאד, יהיה בכך רק מן הצדק החברתי.

מעריב אינו העיתון הראשון שיסגר(אם יסגר). העיתונים הראשונים שנסגרו היו העיתונים המפלגתיים (למי שעוד זוכר את "למרחב" "על המשמר" קול העם" "חרות" ודומיהם) כשהשיא היה סגירתו של "דבר" ההסתדרותי הוותיק.  רוב הקוראים כאן זוכרים מן הסתם את סגירת עיתון "חדשות" פורץ הדרך .

עם זאת אני מודה שאם יסגר "מעריב" זאת תהיה המכה הקשה ביותר לעיתונות העברית בישראל בגלל המטען ההיסטורי של עיתון זה. "מעריב" נוסד על ידי קבוצה שפרשה במפתיע מ"ידיעות" (וזה שורש העימות בינהם) והפך לימים לעיתון הנפוץ בישראל. הוא הקרין תמיד ממלכתיות, פטריוטיות שמרנות עם נימה לאומית עד לאומנית. "ידיעות" יריבו נחשב תמיד לפרחח העממי ואט אט דחק את מעריב מבכורתו (בזמנו הגדיר יונתן גפן את "מעריב" כ"עיתון שקוראים אצל ההורים"..)

התבוסה הצורבת לידיעות נגסה קשות במעריב שהחליף עורכים וספונסרים בקצב שבו יוסין בולט גומע 100 מטר ואפילו שינה את הפורמאט שלו בחיקוי מדוייק של "ידיעות". כל זה לא עזר (נוכחתי לראות שבכניסה לאוניברסיטה שבה מחלקים חינם את הדפים הראשונים והספורט של שני העיתונים הערמה של מעריב נותרת בעינה בעוד שידיעות נחטף!) הכניסה של החינמון "ישראל היום" המגוייס נגסה בשני העיתונים -אך ידיעות העשיר משיב מלחמה בעוד שמעריב מדמם.

אין לזאת אובייקטיבית כל הצדקה. למעריב ישנם כותבים מעולים מכל  קצוות הקשת הפוליטית. (די עם נציין את עופר שלח, קלמן ליבסקינד, אראל סגל,בןן כספית , בן דרור ימיני ועוד רבים וטובים) - הוא אינו נופל במאום מידיעות -אך סובל מדימוי שלילי מסיבות לא ברורות (מזכיר לי את הרכבים בארץ  שיש להם או אין להם "שוק" ולא ברור תמיד למה...). אני חתום כבר הרבה מאוד שנים על העיתון (בין היתר כי את השאר אני משיג בחינם..) ויהיה חבל מאוד אם יפסיק להופיע. זה יהיה עצוב שמחיינו יעלמו מעריב וערוץ 10 ונשאר מדינהשל ערוץ אחד ועיתון אחד.

אכן יש בעיתייות וחסרונות רציניים ב'העלמותו' של עיתון כמו 'מעריב'. ברור שההחלשות של העיתונים המודפסים מושפעת ונובעת מהופעת האינטרנט. אבל לא נראה שהאינטרנט יוכל לארח כיאות ולשמש בית ומסגרת ראויה לכותבים הרציניים שהזכרת, כי להציץ ולהעיף מבט במסך  מחשב ולקרוא ממנו מאמר רציני,  אף פעם לא יהיה אותו דבר כמו לקרוא את אותו המאמר מודפס מדף עיתון. לא יודעת למה, אבל ככה אני מרגישה, אולי הרגלים, אולי שמרנות, לעיתון המודפס יש מין 'הילה' של סולידיות ורצינות, יותר מאשר למסך האינטרנט, ואולי 'פיסית' יות ר נח  לקרוא מדף נייר שמחזיקים ביד.

אבל מה לעשות, גם למגדלי הסוסים ובעלי האורוות ויצרני  המזון לסוסים היה עצוב וקשה להתרגל לפני 100 שנה כשכלי הרכב הממונעים ע"י מנוע בעירה פנימית בהדרגה דחקו את רגליהם (רכבות וחשמליות כבר היו לא מעט שנים לפני כן).

וכמו שאני מחפשת וגם מוצאת את הצד הבידורי גם בדברים עצובים : גם שזה היה מזמן, אני אף פעם לא אשכח את הצילום ששודר בחדשות הטלויזיה שרואים איך באחת החקירות שלו במשטרה, עופר נמרודי,  מבעלי 'מעריב', כשהחוקר יוצא לרגע מחדר החקירות, עופר נמרודי תולש מסמך מסויים מהתיק שנשאר על השולחן, קורע מכניס לפה לועס לתיאבון, ובולע, והכל מהר מהר, לפני שהחוקר יחזור.

לא יודעת אם ראיתם את זה ואתם זוכרים, אני כן, וזה היה בידור במיטבוemo_01.png

של העיתונים המודפסים מושפעת ונובעת מהופעת האינטרנט. אבל לא נראה שהאינטרנט יוכל לארח כיאות ולשמש בית ומסגרת ראויה לכותבים הרציניים שהזכרת, כי להציץ ולהעיף מבט במסך  מחשב ולקרוא ממנו מאמר רציני,  אף פעם לא יהיה אותו דבר כמו לקרוא את אותו המאמר מודפס מדף עיתון. לא יודעת למה, אבל ככה אני מרגישה, אולי הרגלים, אולי שמרנות, לעיתון המודפס יש מין 'הילה' של סולידיות ורצינות, יותר מאשר למסך האינטרנט, ואולי 'פיסית' יות ר נח  לקרוא מדף נייר שמחזיקים ביד.

אבל מה לעשות, גם למגדלי הסוסים ובעלי האורוות ויצרני  המזון לסוסים היה עצוב וקשה להתרגל לפני 100 שנה כשכלי הרכב הממונעים ע"י מנוע בעירה פנימית בהדרגה דחקו את רגליהם (רכבות וחשמליות כבר היו לא מעט שנים לפני כן).

וכמו שאני מחפשת וגם מוצאת את הצד הבידורי גם בדברים עצובים : גם שזה היה מזמן, אני אף פעם לא אשכח את הצילום ששודר בחדשות הטלויזיה שרואים איך באחת החקירות שלו במשטרה, עופר נמרודי,  מבעלי 'מעריב', כשהחוקר יוצא לרגע מחדר החקירות, עופר נמרודי תולש מסמך מסויים מהתיק שנשאר על השולחן, קורע מכניס לפה לועס לתיאבון, ובולע, והכל מהר מהר, לפני שהחוקר יחזור.

לא יודעת אם ראיתם את זה ואתם זוכרים, אני כן, וזה היה בידור במיטבוemo_01.png

בידור? אף פעם לא אשכח איך הפכו אדם חף מפשע למאפיונר הכי גדול במדינה ואפילו בחרצופים לעגו לו בתור פושע ובסוף הסתבר שלאחר הפלילו את הבן אדם הוא פנה כדי לבדוק איזה חומר יש במשטרה נגדו וזה כל הפשע שלו!!! אמנם לאכול מסמכים זה יכול להיות מבדר אך שהפרקליטות והמשטרה מעלילים עלילות דם זה לא מבדר בכלל.

יבגני, האמת אני לא מתמצאת בפרטים, אבל תגיד לי למה שבן אדם חף מפשע ילעס ויבלע מסמך ? ואני לא בטוחה שלנייר וביחוד לדיו יש איזה טעם טעים במיוחדemo_08.png

לא ראיתי ולא זוכרת את החרצופים, רק את הצילום האותנטי הנ"ל מחדר החקירות.

חבל, גם אם הדעות של העיתון אינן תואמות לדעתי המטען ההיסטורי הוא החשוב

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אני עצוב מאוד,אני מבקש לעשות כל מאמץ שהעיתון לא יסגר.

סוף סוף עוד עיתון ועיתונאים יורדים מהמסך שלנו בהצלחה לערוץ 10

אני לא מצטערת על "מעריב", ולדעתי בעתיד כל העיתונים יילכו בעקבותיו. אנחנו בעידן האינטרנט.

אני לא מצטערת על "מעריב", ולדעתי בעתיד כל העיתונים יילכו בעקבותיו. אנחנו בעידן האינטרנט.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר