הפירושים החולנים הם בדמיון שלך

וראינו את הנסיונות שלך לעוות את האמת...האמת היא שהלוואי וחילוני היה מייחס לאשה את אותו כבוד מלכים כמו שיהודי שומר מצוות מייחס לאישתו.

אז אתה חותם על כך שתלמוד הוא חולני

האמת היא שמבחינה אידיאולוגית, החרדים הם מרכז-שמאלה

אבל מה אתה יודע....

הצחקת לי את הביצה השמאלית

החרדים זו כת פאשיסטית גזענית .

אם יקימו בשטחים תאי גזים ומישרפות להרוג פלסטינים החרדים היו מוכנים לוותר על הקיצבאות ולהתנדב להפעיל אותם תאי גזים.הם גם לא היו מזילים דמעה אם בתאי גזים הללו היו מחסלים ספרדים כהי עור.

הם אכן גזענים

אבל לא פשיסטים, אלא יותר גרועים-הם אתנוקרטים.

''בינה יתירה ניתנה לנשים'' (מסכת נדה מה).

כל מה שנותר לי זה להצטער על כך שאת בוחרת להלחם על הרפש שמשאירים לך בעולם החילוני. נשים דעתן קלות - אשה נוטה יותר להתגמש ולהתפשר מאשר גבר. היכנסי לקישור הזה - http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=141552

אם ניתנה לנשים בינה יתירה

אז מדוע אינן יכולות לכהן כרבניות? אינן יכולות להעלות לתורה? אינן לומדות בישיבות גבוהות (אפילו בנפרד) מדוע אין אף חברת כנסת במפלגות הדתיות? מדוע את כללי הלבוש שלהן קובעים גברים ולעולם לא נשים? מדוע הגבר פותח את יומו בברכה של "לא עשני אשה" והאשה "שעשני כרצונו? הדרת הנשים היא חלק אימננטי מהתרבות החרדית .אני מכיר את נופת הצופים של "כבודה בת מלך פנימה" (שנאמר על בת מלך צור דוקא...)ולאשה תפקיד "חשוב" בחינוך ובבית וכך רצה הבורא וכל המלל ההבלי הזה הבא להנציח את מעמד העבד הנרצע (שהרי גם הנשים החרדיות טוענות אהבתי את אדוני/בעלי ולא חשות בהדרתן...). ובקשה בלי הטיעון של "גם החברה החילונית". החברה ההילונית לא אוסרת בחוק ולא סוגרת אופציות. למרות מעמדן הנחות יש ח"כיות, ומנכליות, וטייסות, ומנהלות ושחקניות וזמרות ופועלות וכו' ורוב הנשים מודעות למעמדן רוצות לשנותו ואינן נרצעות

הוא צודק

החרדים (לא החרד"לים!)אינם ציוניים בהגדרה ולכן כל עניין הריבונות והשטחים (שטוחים בלשונו של הרב ש"ך...) והמדינה היהודית שהיא מדינה של כופרים אינו מעניינם ולכן פוליטית אין להם בעיה לכרות בריתות עם השמאל ואפילו השמאל הקיצוני.

''בינה יתירה ניתנה לנשים'' (מסכת נדה מה).

כל מה שנותר לי זה להצטער על כך שאת בוחרת להלחם על הרפש שמשאירים לך בעולם החילוני. נשים דעתן קלות - אשה נוטה יותר להתגמש ולהתפשר מאשר גבר. היכנסי לקישור הזה - http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=141552

אולי מתייחסים שטחית בכבוד

כל עוד האשה "יודעת את מקומה". וכבר ראיתי ושמעתי ברחוב ילד קטן (!) שציווה על אמו בקול אדנותי, של זכר היודע שהוא הקובע. וכבר ראיתי ושמעתי בחדר בו חיכו נשים לעצה של רב זכר כבן 17 שהתייצב בפתח ופתח פיו בציווי מתנשא לנשים אלו - אני כבר לא זוכרת מה אמר. והרתיח את דמי. וכבר ראיתי ושמעתי ברחוב זוג דתי צעיר שהזכר החזיק את התינוק ולא רצה לתיתו לאשה וצעק עליה "תחזרי לקוביה שלך". לא, אדוני. הזכר בחברה החרדית מחונך שהוא העליון והוא הקובע. וכך הוא מרשה לעצמו לפנות לאשה. ועובדה היא שבבתי הדין הרבניים משפילים את הנשים הבאות לקבל גט ומוציאים להן את הנשמה. ופוסקים נגדן. וגם דוגמאות לזאת שמעתי באופן אישי מחבר דתי שהתגרש - איך התנהגו לאשתו לשעבר, וכן ממרצה שלי באוניברסיטה, שסיפרה כי נסיונותיה עם ביה"ד הזה שעה שבאה לבקש גט הביאו אותה להתרחק לגמרי מהדת ומהציבור הזה.

אם ניתנה לנשים בינה יתירה

אז מדוע אינן יכולות לכהן כרבניות? אינן יכולות להעלות לתורה? אינן לומדות בישיבות גבוהות (אפילו בנפרד) מדוע אין אף חברת כנסת במפלגות הדתיות? מדוע את כללי הלבוש שלהן קובעים גברים ולעולם לא נשים? מדוע הגבר פותח את יומו בברכה של "לא עשני אשה" והאשה "שעשני כרצונו? הדרת הנשים היא חלק אימננטי מהתרבות החרדית .אני מכיר את נופת הצופים של "כבודה בת מלך פנימה" (שנאמר על בת מלך צור דוקא...)ולאשה תפקיד "חשוב" בחינוך ובבית וכך רצה הבורא וכל המלל ההבלי הזה הבא להנציח את מעמד העבד הנרצע (שהרי גם הנשים החרדיות טוענות אהבתי את אדוני/בעלי ולא חשות בהדרתן...). ובקשה בלי הטיעון של "גם החברה החילונית". החברה ההילונית לא אוסרת בחוק ולא סוגרת אופציות. למרות מעמדן הנחות יש ח"כיות, ומנכליות, וטייסות, ומנהלות ושחקניות וזמרות ופועלות וכו' ורוב הנשים מודעות למעמדן רוצות לשנותו ואינן נרצעות

הוא צודק

החרדים (לא החרד"לים!)אינם ציוניים בהגדרה ולכן כל עניין הריבונות והשטחים (שטוחים בלשונו של הרב ש"ך...) והמדינה היהודית שהיא מדינה של כופרים אינו מעניינם ולכן פוליטית אין להם בעיה לכרות בריתות עם השמאל ואפילו השמאל הקיצוני.

כדי להשתייך אידאולוגית לשמאל, התנאי הראשון הוא לתמוך בשוויון

וההלכה הרי לא תומכת בכלל בשיוויון. אם חרדי יצביע למפלגה בשמאל, זה יהיה צעד פוליטי ולא אידאולוגי.

מה אתה אומר!?

והרי ההגדרה המילונית של שמאל פוליטי: מפלגה או אירגון הדורשים רפורמה ליברלית או שינויים מהפכניים בסדר החברתי, הפוליטי והכלכלי. וזאת על פי המקור, מקום הישיבה באגף השמאלי של הפרלמנט הצרפתי שלפני המהפכה. אז הם לא כל כך מהפכנים ולא סוציאליסטים.

בארץ שמאל וימין אינם מייצגים עמדה כלכלית

לא צריך ללמד אותי מה זה שמאל וימין בעולם. בארץ ההתייחסות היא לסוגיית השטחים והערבים. עיתון הארץ השמאלני כביכול הוא מאוד ימני בהיבט הכלכלי וכך גם הייתה מפלגת שינוי ה"שמאלנית". החרדים מגלים מתינות בסוגיות פוליטיות ופרדאכסאלית הם קרובים יותר למה שקרוי שמאל.

ש"ס כבר לא

אני לא יודע אם זאת העמדה הנחושה של אלי ישי או השפעתו על עובדיה יוסף, או שינוי גישה של עובדיה יוסף עצמו לאחר הכישלון הקולוסאלי של אוסלו, אבל היום ש"ס היא מפלגת ימין "קיצונית" שנמצאת מימין לליכוד ואף לליברמן. אבל כמו המפד"ל של שנות השמונים והתשעים הם יעדיפו "להשפיע מבפנים" על ממשלת שמאל מאשר להיות אופוזיציה לוחמת כמו שקרה בממשלת אולמרט.

כדי להשתייך אידאולוגית לשמאל, התנאי הראשון הוא לתמוך בשוויון

וההלכה הרי לא תומכת בכלל בשיוויון. אם חרדי יצביע למפלגה בשמאל, זה יהיה צעד פוליטי ולא אידאולוגי.

מפא"י ושוויון מעולם לא הלכו ביחד

על פי המצע הרשמי כן, אבל דווקא מפא"י ההיסטורית הייתה דומה למפלגות השלטון במשטרים טוליטריים, רק שהיא העדיפה שלא להשמיד פיזית את יריביה אלא רק לקחת את כל מוקדי ההשפעה לעצמה ולגרום לכך שליריביה הפוליטיים לא יהיו אמצעים להיאבק על השלטון. למרות שמפ"ם שהייתה אחותה הקטנה ידעה לאמץ שיטות דומות ואף טיפחו אותה כדי שיראה שזה דמוקרטי. אף האבסורדי שמבחינת אפלייה מפלגת העבודה הרבה יותר קרובה למפלגות הימין הקיצוני מאשר הליכוד ולא פלא שגנדי ז"ל כמו גם שרון שנחשב לגזען בשנות השמונים יצאו משורות מפא"י.

אז אתה חותם על כך שתלמוד הוא חולני

ממש לא...ואתה, האם אתה חותם על עצמך כחולני?

אם אדם, ללא ידע קלוש בפיזיקה או מתמטיקה, יטען שאלברט איינשטיין היה חולני...אנחנו נראה אותו כנורמלי או משוגע?

מה אתה מבין?

מי אמר שאני לא מציע לשלול לערבי ישראל

כל ערבי ישראלי שרוצה לשמור על זהותו הפלסטינית צריך לוותר על אזרחותו הישראלית. גם כל פלסטיני אזרח ישראל שרוצה לשמור על האזרחות שלו צריך להתנכר לזהותו הפלסטינית. כל מי שאנטי ציוני לא ראוי להיות אזרח ולא משנה אם זה ערבי, חרדי או שמלאן רדיקאלי. בכלל צריך לאסור על מפלגות שתומכות בזכות השיבה של הפליטים הפלסטינים להתמודד לכנסת וגם מאנשים שתומכים בזכות השיבה להתמודד. אבל מערבי ישראל אני לא מצפה לכלום, בעצם אני כן מצפה מהם שאם הם מציינים את הנאכבה שתהיה להם ההגינות להחרים את מוסדות המדינה ובראשם הכנסת. אבל כשאחים שלי הולכים לחגוג עם אחמניג'אד ולהפגין נגד האפרטהיד היהודי כשהם מדגישים את יהדותם בכיפות שלי זה כואב לי הרבה יותר כי ישראלי יהודי ואנטי ציוני מבחינתי הוא בוגד, הערבים הם ממילא סוס טרויאני.

שוב אינך מגיב לגופו של עניין

מי דיבר על זהות פלסטינית? למה תה מעביר נושא? מדוע אינך מציע לשלול אזרחותו של כל אזרח רק בגלל שתפיסת עולמו והאמונות שלו לא עולים בקנה אחד עם החינוך הקלוקל והגזעני שקיבלת? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של ערביות עוטות רעלה? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של דרוזים עם מאפייני הלבוש שלהם? מדוע אינך מציע לשלול זכויות של 75 אחוזיםמהיהודים הצמים בכיפור את 98 אחוזים מהם המלים את בניהם ?
עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר