לצמוח מתוך משבר

אנשים רבים מגיעים לטיפול עקב משבר שפוקד אותם, וכל מה שהם מבקשים זה להיפטר מהקושי כדי שהדברים ישובו להיות כפי שהיו. הרצון להשיב את הדברים לקדמותם, יכול לחסום את הצמיחה שיכולה להתאפשר מתוך המשבר. רק ההסכמה להיות בתוך המשבר, לאפשר לו להתקיים, להבין את הלמידות שניתן להפיק ממנו, לעשות ברור ועדכון של הדברים החשובים לנו - הם שיאפשרו את הגדילה והצמיחה. אני מאמינה שאנשים יכולים להפיק תועלות רבות דווקא מתוך משבר, ולצמוח מתוכו ולגדול למקומות שלא האמינו שיתאפשרו להם. אשמח לשמוע את דעותיכם בנושא.

ב"ה

מאד הזדהיתי והסכמתי עם מה שאמרת. ואם אפשר להוסיף, זה מתקשר לי למה שלמדתי על הגאולה השלמה שתהיה בע"ה. יש כאלה שחושבים שמה שיקרה זה שיעלמו הצרות, האוברדראפט יכוסה, הם יסתדרו עם האישה/ ימצאו אישה, יהיה סבבה בעבודה והילדים יתנהגו למופת/ יתחתנו/ יביאו להם נכדים (כל אחד ומשאלתו). והענין הוא שזו לא הנקודה שיעלמו כל הבעיות, הן כנראה באמת יפתרו אז אבל זה יקרה כתוצאה מהתהליך שיקרה שהוא יותר חשוב ומשמעותי מתוצאות אלו. והתהליך הזה לא יהיה חזרה למקום בו היינו לפני שכל זה קרה, אלא למקום טוב וגבוה ממנו. למשל לפני הגירוש מגן עדן באמת מה היה חסר? העולם היה ''מושלם'' ואז הכל נשבר והתקלקל, וגורשנו משם. אבל הרעיון הוא לא להחזיר את המצב לקדמותו, אלא אם כבר קרה וגורשנו מגן עדן, אז מה עשינו בזה שחזרנו לאיפה שהיינו, כלומר בשביל מה כל זה? לכן הרעיון באופן כללי שבסוף התהליך נגיע למקום יותר טוב ממה שהיה לפני כן. וזה בזכות הלמידה והתהליך שעברנו בכל השנים הארוכות האלו, כלומר הגלות לא היתה לחינם כדי לחזור למקום המוצא.. וכל משבר בקטן זה סוג של ''גלות'' מהמקום הנוח שבו היית לפני כן אז אפשר להשליך מהנושא הכללי של הגאולה לענין הפרטי והאישי של כל אחד.

כרגיל כתבתי נאום : ) 

למען האמת אני מוצאת עניין רב ב"נאומייך". את מביאה לכל נושא זווית ראייה אחרת, ומה שמפתיע הוא שבסופו של דבר מתברר שבבסיס תפישותינו מאוד דומות. לא כן?

ב"ה

אולי ה- NLP יעזור לי להתמודד עם מחמאות? נראה לי שאיני יודעת איך. emo_01.png

יעל

אני רוצה להדגיש ולחזק פה משהו במאמר,חשוב מאוד לדעת להתחבר לאמונה הפנימית אצלינו זה הצעד הראשון לדעת nlp!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NLP ודמיון מודרך
בחר
בחר