הליך פשיטת רגל

בס״ד אני נכה צה״ל. במשך שנים נאבקתי להחזיר חובותיי לבנקים, ובמקום להחזיר, החובות רק הלכו ותפחו, עד שהגעתי לעברי פי פחת. גם בגלל שפוטרתי (בניגוד לחוק העסקת נכי מלחמה) מעבודה ממשלתית קבועה, חצי שנה לפני זכאות לפנסיה. מאז עבדתי בעבודות שמירה מזדמנות. לפני כחמישה חודשים הגשתי בקשה לסיוע משפטי. עורכת דין עצלנית דחתה את הבקשה בטענה שביחד עם קצבת הנכות (כאלף שקל לפני הלוואות) אני חורג בכשלושים שקלים מהתקרה במבחן הכנסה. מאז, עברתי תאונת עבודה ןפוטרתי. מזה חמישה חודשים שאיני עובד. הגשתי בקשה נוספת, והפעם קיבלתי עורך דין ערבי, שטוען כי איני יכול לעשות פשיטת רגל כי אני מובטל. אני מיואש. בעיקר מהמדינה שהפקירה אותי. יש לציין שנפצעתי פעמיים, בסדיר ובמילואים, ולמרות זאת המשכתי לעשות מילואים בצנחנים עד גיל 47. בצר לי, החלטתי לנסות לעשות את פשיטת הרגל ללא עזרה. פשוט, אין לי כסף לאכול, קל וחומר לשלם לעורך דין. מישהו יכול לומר לי אם אני זכאי לפטור מתשלום האגרה, כי אין לי 2000 שקל ויותר, לצורך תשלום האגרה. כאמור, אני נכה צה״ל ומובטל (עדיין לא מקבל דמי אבטלה, כי אני מיואש  ונמנע מלגשת לביטוח לאומי). לעזרתכם אודה. חג אורים שמח!

אתה יכול לבקש פטור מהאגרה ובמקרה שלך אולי היא תאושר אם כי הסיכוי לכך איננו גבוה.

כמו כן אם מישהו אמר לך שמובטל איננו יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל הוא טעה. 

הכתוב בתגובה זו איננה מהווה תחליף לייעוץ עורך דין פרטני.

בברכה

להיוולד מחדש - מנהל פורום פשיטת רגל ויציאה מחובות

מייל: newlife1968@walla.co.il 

אני ממליץ לך לגשת לעורך דין שטיפל לי במקרה דומה - עידן גולדנברג.

אבל זה בחיפה - השאלה מאיפה אתה.

מצרף לך קישור:

עורך דין אזרחי בחיפה

אני ממליץ לך לגשת לעורך דין שטיפל לי במקרה דומה - עידן גולדנברג.

אבל זה בחיפה - השאלה מאיפה אתה.

מצרף לך קישור:

עורך דין אזרחי בחיפה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פשיטת רגל ויציאה מחובות
בחר
בחר