13.10.12 | 12:03
התעמרות הבנקים בפושטי רגל לשעבר...

רובם הגדול של פושטי הרגל נקלעו למצבם הקשה לא מתוך כווונה רעה ו/או מהלכים פליליים. במילים אחרות "כשלון עסקי".
עם זאת אלה שכן קבלו הפטר, כלומר מוגדרים כ- "פושטי רגל לשעבר", נושאים את עברם לאורך כל חייהם. הרישום הזה מופיע  כמידע גלוי לכל הבנקים בישראל, מה שמונע מאותם בנקים מלאפשר לפושט רגל לשעבר לפתוח חשבון עסקי/פרטי. אומנם בנק ישראל מחייב על פי התקנות את הבנקים לפתוח לכל פושט רגל לשעבר לפתוח חשבון קרדיטורי - כלומר חשבון ללא אפשרות חריגה ו/או מתו אשראי, רק חשבון שימצא כל העת בזכות. אבל, אם אותו פושט רגל מבקש אשראי, הבנקים לא מאפשרים זאת, משתמשים בכל מיני תירוצים ובעיקר במושג הרחב של "שיקול דעת".
כבר שמעתי תשובה ממנהל בנק - "עד שלא תסדיר את חובותיך מול הבנק, לא תוכל לחזור לעבוד עמנו..". זו למשל תשובה שלא עומדת משפטית.
מה שאני מבקש לעשות - וכבר שוחחתי בענין עם גורם מוסמך בבנק ישראל - למחוק ממאגר הנתונים את עברנו כפושטי רגל.
זה יכול לקרות לאחר שנתיים שלוש או אפילו שבע שנים. אבל זה חייב להיעשות. אם אני פונה לבנק אני מבקש שיבחן אותי לפי יכולתי כיום ולא לפי עברי. מדובר פה לחלוטין בפגיעה בזכותי החוקית להתפרנס כמו כל אחד אחר. אני לא עבריין וגם לא עבריין לשעבר.

29.01.14 | 10:06

עד שמישהו לא יעשה מעשה , לא יבינו במשרד המשפטים.

18.02.14 | 23:09

אמת לאמיתה גם אני קיבלתי הפטר וכיום אני לא מעונין לקבל חשבון בנק רגיל ללא אשרי מסגרת אני גם מותר על צקים אך מקומם אותי אם היה לי 200.000 אלף שקל והם היו שוכבים בחשבון הבנק המקוצץ שנותנים לי היום מה היה קורה לא היתי מקבל הצעות להשקיע את הכסף או מסגרת במהירות יותר בתמורה לתוכנית חיסכון את האמת החלום שלי לזכות בהרבה כסף וקנות את הבנק אז אוכל לפטר את כול מקבלי ההחטות אחד אחד <

27.11.14 | 17:05

אכן זה המצב. מי שהוכרז כפושט רגל אז גם לאחר ההפטר יותר קשה לו מאשר מי שמעולם לא היו לו בעיות.

עדיין מי שקיבל הפטר יכול שגם יקבל אשראי מהבנק במידה ויתן בטחונות ותוכנית עסקית טובה.

הכתוב בתגובה זו איננה מהווה תחליף לייעוץ עורך דין פרטני.

בברכה

להיוולד מחדש - מנהל פורום פשיטת רגל ויציאה מחובות

מייל: newlife1968@walla.co.il 

15.04.15 | 19:58

האשמים הם לא הבנקים ולא החנויות המפתות ולא חברות האשראי, כרטסי אשראי וכו. האשם היחדי למצב הוא האדם עצמו. לכל אלה המוזכרים למעלה יש תרומה יש אולי אחריות משנית.

אבל כל אדם צריך לקחת אחריות על מעשיו ועל חובותיו ולנהוג בהתנהלות פיננסית על פי יכולתו והכנסתו.

זה נשמע פשוט אבל זה לא תמיד קל אני יודע אך זאת האמת.

צריך לצמצם הוצאות שונות, לא להתפתות לא לבנקים ולא לחברות האשראי ולא לכל החניות והרשתות שמוכרות לנו מבצעים ותשלומים.ממליץ לך לעשות ריכוז של כל החובות ופריסה שלהם בהסכם עם הבנק.

זה לא פשוט  בהצלחה.

29.06.17 | 12:38

הי

אכן המצב מאוד מתסכל, ודווקא אלו שלמטה הבנקים מוצאים לנכון להוריד אותם אפילו יותר למטה. אני הייתי ממליץ במקרה כזה לפנות לעורך דין מקצוע שיוכל לנסות לסדר לך הסדר חובות לבנקים. אני די בטוח שעורך דין מקצועי מעורה הרבה יותר בחוקים, ויכול לנהל את המצב בצורה הרבה יותר טובה. יש הרבה עורכי דין שמוכנים לעבוד בתמורה לאחוז מהרווח או משהו כזה, כך שאין צורך להצטייד גם בסכומים גדולים מראש.

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פשיטת רגל ויציאה מחובות
בחר
בחר