עזרו לי לעזור לבחור

בס'ד עיזרו לי לעזור לו מחפשת תעסוקה לא לי, לחבר טוב. יש לי חבר מיוחד. ולמה אני קוראת לו מיוחד? פשוט בגלל שבכל קטגוריה הוא עונה להגדרה הזאת. הכרתי אותו לא מזמן, אבל הוא נכנס לי כל כך עמוק ללב ולנשמה שנדמה לי שאני מכירה אותו שנים רבות. הבחור הזה הוא פגוע נפש, או תשוש נפשית, או מה שכל העולם קורא : חולה נפש. הוא מאובחן כחולה במנייה דפרסיה אגב, אישית לא נוח לי עם הכינוי האחרון כי מי שלא מכיר אנשים כאלו מקרוב עלול לחשוב שמדובר בפסיכופטים, וזה הכי לא שבעולם. לא כל חולה נפש הוא פסיכופט. ואני יודעת את זה פשוט כי אני מכירה לא מעט אנשים שעונים על ההגדרה הזאת. חלק מהאנשים האלו הם אנשים שמלווים אותי בדרכי כבר שנים רבות והם נחשבים לחברים הטובים ביותר שלי. אני גאה להיות חברתם וחסר למי שינסה לפגוע בהם לידי. מדובר באנשים רגישים, עדינים, אדיבים, חברותיים, חכמים, וטובים וכאלו שבחיים לא יפגעו באף אחד, אבל יותר מכל מדובר באנשים "רגילים". כן, ממש רגילים, בדיוק כמוני וכמוך. הבעיה היחידה שלהם היא שסף הרגישות שלהם הוא אחר משל הרוב וזה גורם להם להתנהג בצורה שאינה עומדת בקנה אחד עם הנהוג או המקובל בחברה. אנשים שעברו טראומות בחיים, או שבצורה כזאת או אחרת נחשפו למראות או למצבים קשים ולא היו בידיהם הכלים הנכונים להתמודדות. אבל יש גם כאלו שמצבם קליני, כלומר שאכן יש להם הפרעה נפשית כזאת או אחרת ועדיין מבחינתי הם אנשים שלכבוד הוא לי להיחשב כחברתם. אני נגעלת מאנשים שחשים שהם מורמים מעם ומרשים לעצמם לשפוט את האחר. מכירים את אלו שרואים אדם שונה עם חריגות כזאת או אחרת ועוברים לצד השני של המדרכה (ורק חסר שיגידו "מלח מים" ו"חמסה רחוק מאיתנו"), אז לאלו אני מתכוונת, מהם אני נגעלת. שוב- חסר לאחד כזה להיות לידי כשהוא אומר או מראה את זה.... היחס שלי לאנשים בכלל ולאנשים עם צרכים מיוחדים בפרט ידוע לכולם. בעיניי אין שום הבדל בינם לבין ה"רגילים" (שימו לב שלא אמרתי : "נורמאלים" כי בעיניי החולים המנטאליים בריאים יותר מאותם עאלק נורמאלים , ואני יודעת מדוע אני אומרת את זה, האמינו לי. ( יחס החברה לאנשים עם נכויות נפשיות הוא זוועתי ! וכשאני אומרת זוועתי אני מתכוונת לכך. החל בילד שעובר ברחוב ומרשה לעצמו ללעוג על כזה אדם מיוחד וכלה אבל זאת עוד לא ה-בעיה הכי גדולה שיש. ה-בעיה , בה"א הידיעה היא מציאת מקום עבודה. לפושע, לאסיר, לחתיכת דגנרט שישב בכלא על רצח (נגיד) יש סיכוי טוב יותר מפגוע הנפש להשתקם ולמצוא עבודה. למה? כי כנראה מי שישב בכלא הוא "אחלה גבר" ומי שהוא "סתם" פגוע נפש הוא "חליע לאללה". המצב הזה מחרפן לי תשכל . לא יעלה על הדעת שלאוכלוסיה המיוחדת הזאת לא תהיה אפשרות למצוא עבודה ולחיות בכבוד. מצידי - גם אם זה אומר לייצר להם מקומות עבודה, אז שמישהו יקום ויעשה מעשה. אז היום אני עושה מעשה... אני פונה אליכם, כל אלפי הקוראים שלי : בבקשה, אם עולה בדעתכם רעיון לתפקיד או מקום עבודה לבחור מקסים (ואני חותמת באחריות על ה"מקסים") שהוא אפילו לא עונה על ההגדרה :"חולה נפש" אלא תשוש נפש (פחות "גרוע" מחולה) ובא לכם לעשות מעשה טוב ולעזור לו לעזור לעצמו- אז פשוט צרו עימי קשר ואני אשדך בניכם. , לאחרונה התגלה אצלו סרטן בנוסף לכל הצרות שלו אבל כרגע הסרטן שיש לו בגוף לא כזה מסוכן למרות שהוא ממאיר קוראים לזה סרטן תאי קשקש. זה משהו שהתחיל בעור אז אסור לו לעבוד בשמש וגם לא משהו פיזי מדובר בבחור ישר, מוכשר, יודע לעבוד על מחשבים, נעים הליכות, נראה טוב , אסטטי, חברותי, חרוץ ושוב- מקסים, שבאמת באמת רוצה לעבוד. יש לו רישיון ב' ואופנוע משנת 1988 עבד בהמון תחומים כולל מטפל מדריך היה יושב ראש עמותה שהקים בעצמו. ונה ג בוס כחמש שנים. הוא בן 40 נשוי + הוא יכול נכון לעכשיו לעבוד חצי משרה.ואולי אפילו משרה מלאה (תלוי בתלוש) הוא גר ברחובות . לא תתאכזבו, אחריות שלי. אז מה עושים? פשוט כותבים אלי למייל הזה 38adi38@walla.co.ilואני אעשה את כל מה שצריך . מה, לא בא לכם לשמח מישהו היום? לי כן בא. בכל מקרה- תודה על תשומת הלב ועל שיתוף הפעולה. וגם אם לא עולה לכם כרגע רעיון- העבירו את הנושא הלאה. לכו תדעו מאיפה תבוא הישועה... ו... תודה !

בס"ד! אני מסכים לכל מילה. אני יכול לעזור....

בתפילה ולהזכיר את שמו בעזרת ה' יתברך כי הוא חפץ שנעזור אחד לשני וכבר אמר דוד המלך ע"ה אמרתי עולם חסד יבנה וכל ישראל ערבים זה לזה. ושומע תפילה כל פה ירפא אותו בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו בנפשו ובגופו ויהיה בריא אולם בתוך שאר חולי עמו בית ישראל אמן כן יהי רצון!

כל מילה שכתובה כאן חקוקה בסלע!! מאחלת שבכל העולם כן ויירבו אנשים כמוהו. אנשים עם יכולת מנהיגות וכישרון שהוא מולד. כי אינטליגנציה בכל התחומים הקיימים, לא רוכשים ברמה כזאת גבוהה, נולדים איתה! emo_01.png

כל אדם שני ברחוב היום סובל מהפרעה זאת או אחרת.. גאה באנשים שלא מתביישים לעמוד בפני החברה ולדבר בקול רם. דבר המעיד על חוזק, ביטחון עצמי, אמונה. אמונה בעצמם, גאווה במה ומי שהם ויכולת לעמוד בפני כל עניין בחיים ויכולת לשים אותו בכיס הקטן (כמו שאומרים). מאחלת באמת הצלחה ושדלתות יפתחו לאנשים כאלה ובכלל (כי הם ממש לא שונים מאף אחד) בכל תחום. וכל האנשים עם החשיבה שהיא בתקופת המערות והאדם הקדמון שמסתכלים על בני אדם עם תוויות וסטיגמה מטופשת ולצערנו החברה שלנו כזאת, לא ראויים שיעבדו אצלהם ושבכלל נהיה בסביבתם.

מאניה דיפרסיה והמודעות לתיוג הזה התפתח רק בשנים האחרונות בלבד. וחבל כי זאת מחלת נפש נפוצה הקיימת למעלה מארבעה חמישה עשורים, והטיפול בה מאפשר לאדם לתפקד נורמלי ולנהל חיים נורמליים ככל בני האדם. אנשים הסובלים מבעיה זאת הם אנשים מיוחדים, בעלי כישרון וחוש יצירתי ויכולת מנהיגות גבוהה מעל הממוצא.. ראו מנחם בגין ראש ממשלה לשעבר שהנהיג בגבורה מדינה שלמה.

בהצלחה..  

ממני שעבדה עם אנשים נפלאים כאלה וגאה בהם ובמיוחדות של אנשים הסובלים מכך. יש להם הרבה מה לתת, לתרום, לעזור לחברה בכל תחום שהם ידרשו להתמצא בו. והרבה מה להציע. תנו להם הזדמנות כי רק כך תוכלו באמת להרוויח .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נוירופסיכולוגיה-הפרעות חשיבה ורגש
בחר
בחר