שכנים רעים ! עין צרה ושנאת הזולת-מה לעשות???

אני גר בבית פרטי על כדונם אדמה. אני מסתדר עם כל שכניי, שכנות טובה מאוד, מתנות בחגים, עוגות, ארועים וכדו'.

מלבד זוג שכנים מבוגרים שמהרגע שהגעתי לגור בבית ( לפני כשנתיים ) הם ממררים לי את החיים. בניתי מחסן בחצר - דאגו לשלוח לי פיקוח, שתלתי עצים, זה מפריע להם. כל דבר שאני רוצה לעשות בגינה שלי - הם צועקים ומשתוללים. אני מנסה לדבר איתם יפה ולהיות בשכנות טובה, אבל לא הולך. הוזזתי את המחסן לפי בקשתם ולמיקום שהם רצו. ( למרות שזה השטח שלי בלבד) , העיקר שלא יהיו מריבות וחילוקי דעות ושכולם יהיו מרוצים.

לפני מספר ימים - פניתי אליהם בגלל שרציתי לבנות יחידת דיור אצלי בחצר - לכל השנים מסביבי אין התנגדות ועכשיו בא אליי השכן המעצבן ואומר שהוא לא מוכן בשום אופן שנשים יחידה / קראוון בחוץ. אם אנחנו רוצים לבנות אז שנבנה חוקי עם אישור מהעירייה. בשום אופן הוא לא מוכן שנעשה משהו בחצר. הוא שמע אותי מברר עם מישהו לגבי בריכה - הוא התחיל להתלונן גם על זה "למה בריכה? יהיו יתושים? " וכו'...(חשוב לציין כי בשביל לקבל אישורי בניה על היחידה מדובר בעלות של 300,000 ש"ח - ואין לי אותם ).

לי נמאס ממנו ומאשתו, ואני לא יודע מה לעשות. נראה לי שאני אדליק מוזיקה כל יום עד 22 בלילה מול הבית שלו. ככה שיתרגז ויתפוצץ מעצבים. אבל מצד שני - אני לא רוצה להפריע לסביבה שלי. כל השכנים מסביב לא עשו לי כלום. והם לא צריכים לסבול בגלל מנוול כמוהו. ( אגב, כל השכנים לא סובלים אותו ואת אשתו, כשבאתי לדירה הזו כולם הזהירו אותי שהם אנשים רעים וצרי עין).

מה האפשרויות שלי? אני רוצה להנות מהשטח שלי, אבל יש מישהו שלא נותן לי להנות.

יש דרך יצירתית לתת לו לסבול ולהבין שהוא לא לבד בעולם הזה?

בבקשה - פתרונות !!!

שלום רב

שכן רע - זו אחת הצרות הקשות ביותר. השאלה איננה נוגעת ללשון הרע. אני ממליץ לכם לעשות כל מאמץ למצוא דרך להגיע אל לב השכנים ולנהל מערכת של שכנות טובה. אולי באמצעות הליך גישור קהילתי. בכל מקרה, אני סבור כי אין מקום לבנות שלא כדין, בוודאי לא כאשר השכנים מנהלים אחריכם מעקב צמוד - במקרה כזה הבנייה תשרת את האינטרסים שלהם.

אם השכנים פוגעים בכם - שלא כדין בוודאי שניתן לפעול נגדם באמצעים חוקיים.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר