כתיבת ביקורת שלילית על מוסך בפורום-האם זאת עילה לתביעת דיבה

ערב טוב,

רכשתי לפני שבוע קטנוע משומש, ולאחר מספר ימים הקטנוע הושבת עקב תקלה,
מדובר בתקלה שהמוסך שמכר לי את הקטנוע לא הצהיר עליה.

ובעקבות כך רשמתי ביקורת שלילית על המוסך, ואף השתמשתי בלשון חריפה,
צילום מסך של הפוסט מצורף לאשכול

ואחרי מספר שעות בעל המוסך המדובר התקשר ואיים עלי בתביעת הוצאת דיבה בגין הפוסט הנ"ל.

האם ישנה עילה לכך?

ובנוסף שאני יכול לטעון א. לזכות חופש הביטוי.
ב. עקרון "אמת דיברתי" ויש לי חוות דעת ממסוך מורשה בו הוא כותב במפורש שהקטנוע מושבת עקב תקלה ישנה ותיקון חובבני ואף לא חוקי שבוצע בקטנוע. ז"א לא משהו שנגרם ע"י בשימוש קלוקל, אלא שככה הוא נמכר לי.

האם ישנה עילה להאשים אותי בהוצאת דיבה?

ובנוסף,  אפשר לטעון ל"זכות הציבור לדעת,  ועניין הציבור"

משום שבעל המוסך הנל שמכר לי את הקטנוע התקול,  ממשיך למכור עוד קטנועים ואף באשכול שפרסמתי בפורום הגיבו עוד מספר אנשים שכמעט ורומו עי אותו אדם,  אחד סיפר שהוא כמעט קנה קטנוע עם תקלת מנוע חמורה.

שלום רב וסליחה על האיחור בתגובה.

אם הדברים שפרסמת הינם דברי אמת ויש בהם עניין ציבורי - לא תחוייב לשלם פיצויי. יש גם טענות הגנה נוספות למשל - טענת תום לב. עם זאת לאחרונה היו כמה תיקים בהם צרכנים חויבו לפצות בעלי עסקים על לשון הרע. יש לבדוק את המקרה לגופו, את העובדות ואת תוכן הפרסום.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

תודה רבה על התגובה.

ממה שאני יודע, די מקפידים בנושא הזה כיום. לא מעט בעלי עסקים מתחרים (או מי מטעמם) נכנסים לפורומים, ורושמים רעה על חברות שונות. לכן אתרים שונים מקפידים: בדפי זהב, למשל, דורשים קבלות לפני רשימה של חוות דעת.

מה שהכי חשוב, הוא שתהיה עקבי, ושתשמור כמובן את כל הקבלות. אם אותו בעל מוסך מגיש תביעה באמת, קח עורך דין. לא חושב שתהיה לך בעיה לצאת מזה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר