מכתב התנצלות

האם אני מחויבת להוציא מכתב ובו דרישה להתנצלות למי שכתב נגדי מכתבים ובהם השמיץ אותי והוציא דיבה? או שאפשר לתבוע גם מבלי להוציא מכתב דרישה ממנו להתנצל? אני אציין שהמכתב לא פורסם בתקשורת אבל נשלח ללא מעט בכירים בעבודה. תודה רבה.

מכתב התנצלות

שלום רב. מצטער על העיכוב בתשובתי. ככלל אין חובה לדרוש התנצלות. חוק איסור לשון הרע כלל איננו עוסק בהתנצלות אלא בתיקון המידע שפורסם. יש הבדל בין התנצלות ובין תיקון. מקובל ואף רצוי, מטעמי "מיצוי הליכים" לשגר מכתב התראה לפני הגשת תביעה. יש לכך יתרונות רבים, ובהם: להראות תום לב, לתת הזדמנות למו"מ, לשמוע מה עמדת הצד שכנגד וכו'. מנגד, אם הצד השני יתנצל - יתכן שכלל לא יהיה מקום לתביעה. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע. בשורה התחתונה: רצוי להוציא מכתב התראה אך זו איננה חובה חוקית.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

התנצלות על לשון הרע

חוק איסור לשון הרע מתייחס להתנצלות בסעיף 19: "בבואו לגזור את הדין או לפסוק פיצויים רשאי בית המשפט להתחשב לטובת הנאשם או הנתבע גם באלה: "(1) ... "(4) הוא התנצל בשל הפרסום, תיקן או הכחיש את הדבר המהווה לשון הרע או נקט צעדים להפסקת מכירתו או הפצתו של עותק הפרסום המכיל את לשון הרע, ובלבד שההתנצלות, התיקון או ההכחשה פורסמו במקום, במידה ובדרך שבהן פורסמה לשון הרע, ולא היו מסויגים".
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר