יצירת תחרות פיקטיבית בפייסבק ליצירת

קניון ______ – אי הבנה "קטנה" או הטעייה ? להלן הסיפור . פורסמה תחרות בחסות _______"הכישרון _______" . התחרות בנושא : "עולם האופנה והשופינג" התחרות הזמינה להעלות לקבוצת הפייסבוק עבודות בנושא . הפרס : מלגת לימודים בשווי 10,000 ₪ ב_______________ חשבתי לעצמי שמתאים לי ככה להתרענן בכמה קורסים חדשים בתחום המחשבים והאינטרנט וניגשתי לקרוא את "תקנון פעילות הכישרון של השרון בפייסבוק ". מי יכול להשתתף ? 1 . גולשים מגיל 13 ומעלה 2. גולשים הרשומים לעמוד _______ 3. גולשים המעלים את תמונותיהם לקבוצה 4. בעלי אזרחות ישראלית 5. תנאי קבלה ראשוני 30 לייקים(האינטרס של התחרות כמובן . ליצור נפח קהל לקבוצה) ... וגם קראתי בקבוצה תגובות לשאלות כמו : האם גם אדריכלים יכולים להשתתף ? ... התשובה של מנהלי הקבוצה : "הכל פתוח"! ישבתי , חשבתי, בצעתי והעלתי לקבוצה את עבודתי . בקשתי מחברי להצטרף לקבוצה, לאשר את האפליקציה ולהעביר אותי בעזרת לייקים לשלב ב' והמתנתי ... לא הייתה היענות לתחרות ולא הייתה שום עבודה איכותית מלבד תמונות שהעלו גולשים . מועד "הגמר" נדחה בחודש וחצי . בתאריך 9/1/20121 יום הגמר אני מקבלת טלפון מגב' העובדת כנראה במקום ובו היא מודיעה לי שעבודתי הייתה הטובה מכולן !!! והייתי זוכה לולא - הייתי גרפיקאית ! אמרה גם שחוץ ממני אף אחד לא הבין את מהות הנושא ולכן היא מבקשת להשתמש בעבודה שלי "כדוגמא" ולהתחיל את התחרות "מחדש" . לאחר ניתוק השיחה, לקח לי קצת זמן לעקל את פני הדברים וחזרתי אליה ... אם העבודה שלי הכי טובה , מדוע לא לעמוד במילתכם ולהעניק את הפרס שהובטח ? לא לקח זמן והשאגות הגיעו (איזה כיף שהקלטתי!) . "התקנון שבאתר זה לא התקנון שנמצא אצלה" "התחרות היא לא בפייסבוק" (אז איפה היא בדיוק?) . גם התשובות שעונים מנהלי קבוצת הפייסבוק לשאלת גולשים מי יכול להשתתף בתחרות – גם התשובות האלו לא נכונות ! וגם הוסיפה איך כגרפיקאית אני לא "מתביישת" להשתתף בתחרות כישרונות צעירים . צילמתי את התקנון , צילמתי את עמודי הפייסבוק והפרסומים . לאחר מספר ימים מחקו כל זכר של התחרות מהקבוצה !!!! היש יותר חוצפה ושקר בכדי ליצור נפח "לייקים" בקבוצה ?! בעצם הם השיגו מעל 2000 חברי קבוצה בזכות התחרות . שלא לדבר על כך שבזבזו את זמני וגרמו לי לשווק אותם ולצרף אנשים לקבוצה שלהם (וזה לא היה פשוט) . האם הגיוני שלאחר חודשיים שמנהלי הקבוצה נהנים מ"כוח" ההפצה שאני יצרתי לקבוצה יבטלו את התחרות ? כאילו לא הייתה . הרי התחרות ע"פ התקנון מוצעת לכל מי שמלאו לו 13 שנים ומעלה . זאת אומרת ניצול קטינים גם . הקבוצה מנוהלת ע"י חברת פרסום . שלא נתנה תשובה אחת ורק דואגת לדחוק ולמחוק כל זכר מהתחרות . זה מרתיח, מקומם ... מה עלי לעשות ? תודה

תחרות

שלום רב השאלה מעניינת (גם אותי באופן אישי) אולם איננה נוגעת לנושא פורום זה. לכן, אני אמנם לא מוחק אותה, אלא רק את הפרטים המזהים שבה. אני ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין או לשקול להגיש תביעה בתביעות קטנות, גם זאת לאחר התייעצות. אפשרות אחרת היא לפנות לתקשורת המקומית בהצלחה

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

תודה על תגובתך

בינתיים כל עורך דין שפניתי אליו אמר כי אינו מתעסק בנושא ... מה עלי לחפש בכדי למצוא את העורך דין המתאים ? תודה

פשוט לחפש..

לא מדובר בעניין סבוך, יתכן שגם מכתב ראשוני מעו"ד יוכל להביא ליישוב המחלוקת בהסכמה. אם אינך מסתדרת צרי עימי קשר.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר