שכן השמיץ אותי בפי אנשים בסופר

שלום רב שכן השמיץ אותי בפני אנשים בשופרסל: ''תדעו לכם שהיא גנבה כסף מהקופה הציבורית'' (ועד-הבית) ואלי גם כן בפני כולם: ''תראי איך את נראית (כמה פעמים) תסתכלי על עצמך, את אדם רע, את שיא הרוע'' (במקרה זה היה בצהרים של ערב יום העצמאות - אין עדיין התיישנות) לאחר מכן ברחוב כשהיה על קטנוע (אני הלכתי ברגל) זרק לעברי משהו דומה תוך כדי נסיעה - וכמובן המשיך לנסוע האם זו הוצאת דיבה והאם עלי להוכיח האם אני רשאית לתבוע ובאיזה בית-משפט עו'ד שמתמחה בלשון הרע הציע לי (באותו זמן שזה קרה - לפני כמה שנים) להקליט אותו בטלפון. כלומר לשאול אותו אם הוא זוכר וכך למשוך אותו לשיחה ברור לי שהוא ניצל את היותי בחורה לבד האם אני רשאית לייצג את עצמי הרבה תודה

לשון הרע במרכול

שלום רב. אענה בנקודות בקצרה בהתאם לשאלתך: האשמה בגניבת כסף היא לשון הרע. תיאור של איך את נראית בעיניו של אותו אדם או היותך "אדם רע" - עשויים להיתפס כגידופים שאינם לשון הרע. כדי לצליח בתביעה יהא עלייך להראות שהוא אמר את הדברים באוזני אדם נוסף ולא רק באוזנייך. בכל הליך אזרחי, כל אדם כשיר, יכול לייצג את עצמו. אין חובה לשכור עורך דין. עם זאת תביעות לשון הרע הן תביעות מורכבות באופן יחסי ולכן צריך לעשות חשבון של נזק ותועלת. התביעה צריכה להיות מוגשת לפי כללים של "סמכות מקומית" - כלומר המקום בו אירע האירוע או מקום מגוריו של הנתבע ולפי "סמכות ענינית" - כלומר בית משפט לתביעות קטנות או בית משפט שלום או מחוזי - בהתאם לסכום התביעה. בדרך כלל בית משפט שלום הוא המתאים, לעיתים אפשר גם בתביעות קטנות - אם המקרה הוא מאוד פשוט. בהצלחה

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

שלום עו'ד מגן

נראה שזה אבוד.. היום ניסיתי להקליט אותו אך הוא הכחיש שאמר לי דבר כזה..
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר