האם מבט יכולה להחשב כהטרדה מינית?

שלום רב! בני בן ה17 , ילד בשיין סגור ומופנם , אינו מקובל חברתית. במסגרת ההצקות בת כיתתו האשימה אותו בזה הוא "מסתכל עליה כל הזמן". יכול להיות שהסתכל אבל מה שהזוי שההורים פנו ליועצת בית ספר למורה וקראו לי לשיחה , שבה איימו עלי שיגישו תלונה במשטרה. כל המצב הזה הזוי בעיני , בני סובל מהצקות ועלבונות כל השנה , הוא לא מקובל ומאוד "אופנתי ומקובל חברתית " להעליל עליו. מה שכן במקום שהיועצת תכניס את התמונה לפרופורציות , היא זורה מלח ומאשימה אותו. היא לדעתי לא מתפקדת טוב כאשת מקצוע ונוח לה לזרוק את האשמה על ההורים במקום להתמודד עם הילדים בכיתה. מה עושים? האם אני יכולה להגיש תלונה נגדית במשטרדה על הצקות והטרדות והוצאת דיבה? אני חושבת גם להתלונן על הטיפול של היועצת במשרד החינוך אבל חוששת למצבו של בני שגם כך הוא סובל. נא עזרתכם. בתודה מראש!

אמא יקרה שלום רב

שאלתך נוגעת לכמה תחומי משפט ובעיקר לעניני חינוך, אני אתייחס במסגרת פורום זה רק למה שנוגע ללשון הרע. אני מבין שהטענות שלך הן נגד יועצת בית הספר. בהקשר ללשון הרע נוכל להתמקד בשאלה האם יועצת בית הספר הוציאה לשון הרע נגד בנך. התשובה תלויה בדרך בה טיפלה היועצת במקרה. יש לשאול מספר שאלות: האם היא טיפלה בנושא באופן מקצועי? האם היא סיפרה את דעתה על בנך לאנשים רבים? לאנשים שלא היה עליה לספר להם את המידע על בנך? האם היא שמרה על פרטיות בנך באופן ראוי. אם היא עשתה רק את מה שמחוייב מתפקידה, לא יהיה מקום לתביעת לשון הרע. אם היא פרסמה פרטים לאנשים שאינם רלוונטיים לטיפול, או פרסמה פרטים שאינם רלוונטיים לטיפול המקצועי, אזי עשוי להיות מקום לתביעה (לשון הרע / פרטיות). באופן כללי אני משער שבית המשפט יראה את מעשי היועצת כפעילות מקצועית לגיטימית ומחוייבת המציאות , אלא אם יוכח על ידך אחרת. האפשרות לפנות למשרד החינוך תמיד פתוחה בפנייך. מעבר לשאלה המשפטית, תמיד צריך לקחת בחשבון מה המהלך הטוב ביותר שיועיל לבנך.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר