תערוכה - שפכו את דמי

שלום רב. אני אמנית וציירת. העליתי תערוכה. התגובות היו מדהימות והיצירות נמכרו במחירים יפים. אבל בעיתון המקומי כתבו ביקורת נוראית על התערוכה ועל היצירות שלי. מה עושים ?

אין לי פתרון משפטי בשבילך

אבל זאת הקנאה אל תתני לאנשים קנאים וצרי מוחין להכשילך אל תתני לזה להכשיל אותך תמשיכי ליצור שיהיה לך תמיד שפע של יצירה שפע של אהבה גם אני מקנאה בך על אומץ ליבך ועל היכולת שלך להגשים את עצמך קנאה טובה

שלום שירה

ראשית ברכות על התערוכה. שנית, אף פעם לא נעים לקבל ביקורת שלילית... הייתי שמח לקרוא את דברי הביקורת. אם מדובר בהבעת דעה על היצירות שלך הרי שאין מקום לתביעת לשון הרע, לעומת זאת אם מדובר בתיאור של עובדות הפוגעות בך התמונה שונה לגמרי. ואדגים: אם הביקורת היא למשל: "יצירותיה של האמנית הן יצירות חסרות כל קו אומנותי המעידות על חוסר בגרות מקצועית" זה קרוב יותר להבעת דעה - ביקרות מותרת. לעומת זאת אמירה כמו: "מדובר ביצירות מועתקות" עשויה להוות לשון הרע. סיכומו של דבר: יש לקרוא את הדברים בעיון ולבחון האם מדובר בביקורת אומנותית והבעת דעה, או בתיאור עובדתי. יש לבחון גם היכן פורסמו הדברים, האם בעמודי החדשות או במסגרת מדור אומנותי ביקורתי. בהצלחה.

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר