העלבה בציבור

היי , השמצה והעלבה בבית עסק גדול(סופר)הומה אדם ע"י עובד קבלן של העסק המדובר , אני רוצה להביא ראיות מצולמות לבית המשפט ,, ממי מבקשים צילום של האירוע שקרה (יש מצלמות בעסק)ואת מי תובעים ? לתבוע את המעליב , בעל העסק (הסופר) ואו את הקבלן שאצלו העובד? האם בעל העסק יסכים לתת הצילום רק בצו בית משפט? האם הוא יכול בנתיים לגנוז את הצילום?

העלבה בציבור

העלבה "סתם" איננה עוולה מבחינת לשון הרע, אולם אם נאמרו בציבור, דברים שעשויים לבזות או להשפיל אותך אזי יש מקום לשקול הגשת תביעה. ככל שמדובר באמירה יותר חמורה - דהיינו תיאור "עובדתי" של אדם מסויים כמו "מכוער" או האשמה כגון "גנב" הרי שיש לתביעה סיכוי גדול יותר. אגב, העובדה שאותו אדם הוא באמת מכוער, איננה מתירה את העלבתו - ראו מאמר בנושא בעלון המצורף. מנגד, בתי משפט נמנעים מלפסוק פיצויי לשון הרע בשל קללות "רגילות". מבחינת הראיות, חשוב להתייעץ במקרה זה עם איש מקצוע ולפרט את כל פרטי הסיפור. יתכן בהחלט שבעל העסק ימחק את סרטי הצילום. לעיתים החומר המצולם נמחק באופן אוטומטי לאחר פרק זמן קבוע מראש. יש לבדוק האם היו עדים, האם אפשר לאתר את העדים וכו'. מבחינת הנתבעים, ההחלטה האם לתבוע את המשמיץ, את הקבלן שהעסיק אותו, או את בית העסק תלויה מאוד בסיטואציה המסויימת ובהתבטאות המדוייקית. יש לבחון בין היתר האם המשמיץ פעל "מטעם עצמו" או כחלק מעבודתו במקום. האם היה באפשרות בעל המקום / הקבלן למנוע את האירוע על ידי בחירה מוצלחת יותר של עובדים או על ידי הנחיות מתאימות. אסטרטגיית התביעה תגובש בהתאם לנתונים. וזכרו תמיד "שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו"
עלון חידודי לשון
(332.79 KiB) עדיין לא הורד

עו"ד אבינועם מגן דוא"ל ישיר: magen_adv@014.net.il

תקשיבו היה לעי מריבה גדולה בין כמה ילדים שהם התחילו לקרוא לי הומו וכל מיני דבים והתפתח ריב. והם באו עלי בקבוצה ענקית ואמא שלי הריע וצעקה על כולם וחילצה אותי מהידים שהלם הם הגישו נגדה תלונה על תקיפה אבל אם היא לא היתה באה להציל אותי, הם היו הורגי ם אותי מה לעשות אני מאוד דואג שלא יאשימו את אמא שלי היא מוזמנתלחקירה עכשיו מה אתם אומרים רק שלא יקחו אותה למאסר..? וגם עד כמה שנים פשר לתבוע על לשון הרע ממקרה שקרה?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לשון הרע הוצאת דיבה ושם טוב
בחר
בחר