דודי כמו שאני טוען

אין הרבה הבדל בין רייקי לבין הילינג יהודי ו\או תפילה בבית כנסת ו\או תפילת יחיד - מאחר ותפילה משמשת להתכווננות אל אמת כלשהי. אם אני מתחבר לאמת זו או מאמין בה זה כבר סיפור אחר לגמרי - מאחר ולאותה אמת מספר פנים ומספר צורות רבות יותר.... אפשר לקרוא לזה קבלה, אפשר לקרוא לזה תפילה, אפשר לקרוא לזה ה' - אך העובדה הפשוטה היא שאין הרבה הבדל בין הילינג יהודי הנעזר בסמלים יהודיים ופסוקים לבין תפילה פשוטה או קיום טקסים פגנים . באותה נשימה ולפני שתשאל אותי מה לגביי הרייקי (למרות שפורום זה אינו פורום העוסק ברייקי) רייקי אינו נתפס אצלי כטקס כזה אלא כטכניקה לאיזון אנרגטי ע"י קי\צ'י הנמצא בכל.

מני, לגבי התפילה

ברור שתפילה אמיתית באה מן הלב. מקובל לומר שלפני תקופת המשנה, היו אנשים מתפללים כאשר חפצו בכך, ומה שאמר להם ליבם. בגדול, הגיעה עת בה מי שרצה להתפלל חש שאינו יודע לעשות זאת. על כן תיקנו חכמים תפילה בה יוכלו להשתמש כולם. כמו כן רצו חז"ל לאחד את העם. א"א לעשות זאת אם יש תפילות שונות, אופני תפילה שונים והלכות שונות לאנשים שונים... ראה את הקישורים שיצרתי לראיית תמונה מפורטת יותר. עדיין יש היום מקום וחשיבות רבה לתפילה אמיתית מהלב. יבוא זמן, לפי אמונת ליבי, בו לא נצטרך תפילה אחידה... אוהב דודי

מה לגבי מי שמתפלל בפיו אך אינו מתכוון לכך באמת

האם אין בכך זילות כוונתם של אחרים אל בורא עולם? האם עצם מילמול מילים סתמיות ללא כוונה אינה פוגעת במי שכן מתכוון?

תפילה ללא כוונה...

ברור שתפילה היא כוונה, רצון, כוח, פניה מהלב\מוח וכו'. ברור שעדיף לכוון בתפילה. החשיבות במלמולים, אצל מי שאינו מתכוון, היא המצאות במסגרת הערכים שבה הוא מאמין. מידי פעם, יוצא לכל אדם להתכוון בתפילתו. חוץ מזה, מני, אף אחד לא מושלם. יש זכות קיום וערך גם למי שלא מכוון בתפילתו

ד"ר דודי אדלר Ph.D מנהל פורום הילינג יהודי בוואלה

עורך ומגיש תכנית הרדיו "העין הפנימית"-על מיסטיקה, רפואה טבעית וקבלה.

בעל קליניקה ובית ספר לטיפול ולהוראת: הילינג האחד וקריאת הילות, רפלקסולוגיית האחד, רייקי, מדיטציה כללית, קבלית וחסידית.

לפרטים:0506855470

מנהל הפורום
20+

דודי כמו שאני טוען

אין הרבה הבדל בין רייקי לבין הילינג יהודי ו\או תפילה בבית כנסת ו\או תפילת יחיד - מאחר ותפילה משמשת להתכווננות אל אמת כלשהי. אם אני מתחבר לאמת זו או מאמין בה זה כבר סיפור אחר לגמרי - מאחר ולאותה אמת מספר פנים ומספר צורות רבות יותר.... אפשר לקרוא לזה קבלה, אפשר לקרוא לזה תפילה, אפשר לקרוא לזה ה' - אך העובדה הפשוטה היא שאין הרבה הבדל בין הילינג יהודי הנעזר בסמלים יהודיים ופסוקים לבין תפילה פשוטה או קיום טקסים פגנים . באותה נשימה ולפני שתשאל אותי מה לגביי הרייקי (למרות שפורום זה אינו פורום העוסק ברייקי) רייקי אינו נתפס אצלי כטקס כזה אלא כטכניקה לאיזון אנרגטי ע"י קי\צ'י הנמצא בכל.

מני, לפי הבנתי,

ה"קי" או ה"צ'י" הוא השפע הנובע מהבורא ומקיים את העולם. ברייקי ובשיטות הילינג טובות אחרות, אנו מגבירים את חיבור המטופל לכוח החיים, לקי , לצ'י, ובעצם לאנרגיה הנובעת מהבורא. יש עוד שיטות שאינן "טקסים", גם לי באופן אישי, יש בעיה עם טקסים (אם כי יש הזקוקים לכך. טקס גורם לאדם לחוש שדבר משמעותי מתבצע...)

בעל קליניקה ובית ספר לטיפול ולהוראת: הילינג האחד וקריאת הילות, רפלקסולוגיית האחד, רייקי, מדיטציה כללית, קבלית וחסידית.

מנהל הפורום
20+

תפילה ללא כוונה...

ברור שתפילה היא כוונה, רצון, כוח, פניה מהלב\מוח וכו'. ברור שעדיף לכוון בתפילה. החשיבות במלמולים, אצל מי שאינו מתכוון, היא המצאות במסגרת הערכים שבה הוא מאמין. מידי פעם, יוצא לכל אדם להתכוון בתפילתו. חוץ מזה, מני, אף אחד לא מושלם. יש זכות קיום וערך גם למי שלא מכוון בתפילתו

האם אתה מכיר את נוסח התפילה

או מדבר באופן תאורטי? האם קראת פעם ברצינות את מלות התפילה, מלות שמע ישראל, מלות התהילים.. אולי היית מקבל תשובות לחלק משאלותיך. אולי היית מתחבר למילים.. יש יופי מיוחד בתפילה הבאה מן הלב באופן ספונטני, ויש יופי מסוג אחר אבל עדיין יופי בלהתפלל את אותה התפילה בפעם המי יודע כמה ועדיין למצוא בה משהו חדש ומרגש. המחשב שלי מדי פעם נתקע אז לפני שיתקע ותעלם לי התגובה אשלח ואמשיך בהמשך

המשך ..

בנוסף למה שאמרתי יש עיסוק בחלק מן השאלות שלך בספר התניא. אותו חיבר 'בעל התניא' האדמור הזקן, שאגב מחר מצויין יום השחרור שלו ממאסר בבית הכלא הרוסי. ספר התניא הוא ספר כמעט בסיסי בחסידות חב"ד. ויש עיסוק בנושאים רבים. לא תמיד השפה ברורה וקלה להבנה אבל יש גם ספרים עם ביאורים. מענין שאתמול חשבתי על הנושא שלפעמים פשוט אין חשק להתפלל, ומאחר וספר התניא מחולק לכל יום מימות השנה (כל יום קוראים קטע) אז בקטע שהיה ביום י"ז כסלו (אתמול) דובר על המעלה הגדולה של הארכה בתפילה. לפעמים אנשים ממהרים וקוראים את התפילה מהר מהר, כי יש עבודה ועסק וכו', ונאמר בספר התניא שמה שיביא בן אדם להתגלות האהבה המסותרת בלבבו לבורא עולם, הוא להוריד את הקצב .. אם תקרא את המלים לאט ותקדיש להן מחשבה, טוען בעל התניא, האהבה שלך לבורא עולם שנמצאת אבל מסתתרת בלבך תצא בגלוי. יש לי עוד מה לומר על זה מקוה בע"ה בהמשך. כל טוב שבת שלום

יעל, שאפו על האיכפתיות

הציטוטים שהבטחתי:ר' אליעזר שלמה שיק, כתב פירוש לסידור התפילה בשם "עת רצון". הפירוש הוא על פי תורת רבי נחמן מברסלב ותלמידו רבי נתן. על קריאת שמע הוא כותב בין השאר: "...כי אמרו חכמנו הקדושים (תנחומא, קדושים) לא תהא קריאת שמע קלה בעיניך, מפני שיש בה רמ"ח תיבות כמנין איברים שבאדם, אמר הקב"ה, אם שמרת את שלי לקרות קריאת שמע כתיקונה, אני אשמור את שלך. ואמרו (זהר חדש ויקרא) כל איניש דיקראי קריאת שמע כדקא יאות, כל תבה ותבה משפיע באיבר דיליה [כל איש שיקרא קריאת שמע באופן הנכון, כל מילה ומילה משפיעה באיבר שלה, ד"א]; ועל כן אם תאמר מילה במילה ותדקדק באמירת כל תבה, על ידי זה תומשך רפואה ואור וזיו וחיות על האיבר שהיא כנגד אותה תבה שבקריאת שמע..." לעניין תפילת קריאת שמע שלא במסגרת תפילת שחרית\ערבית\קריאת שמע על המיטה, שאלי בבקשה את הרב שלך והחכימי אותנו בדבריו. שתזכי להגדיל תורה ולהאדירה דודי

תודה על היחס החם..

רציתי לענות קודם והייתי עסוקה. לגבי מה ששאלת, נראה לי שלא לחינם אמרו 'עשה לך רב'. כלומר אם אני אשאל זה יכול להיות פשוט טלפון שבור.. אישית אני לומדת הרבה מאד מקריאה, למשל אפילו לפעמים מלהביט בסידורים הרגילים, במה שכתוב באותיות הקטנות לפני קריאת שמע, לא מעט פעמים מובאות שם הלכות בנושא.

יעל אהלן

כשהפניתי אותך לרב, זה היה בעניין קריאת שמע שלא במסגרת התפילה הרגילה. העניין הזה הפריע לך. לכן חשבתי שאם תלכי לרב, והוא יגיד לך שזה בסדר ומותר, זה יסיר את ההפרעה אז בינתיים סוף שבוע נעים, שבת שלום, ועוד מעט חנוכה, איזה כיף דודי

מנהל הפורום
20+

המשך ..

בנוסף למה שאמרתי יש עיסוק בחלק מן השאלות שלך בספר התניא. אותו חיבר 'בעל התניא' האדמור הזקן, שאגב מחר מצויין יום השחרור שלו ממאסר בבית הכלא הרוסי. ספר התניא הוא ספר כמעט בסיסי בחסידות חב"ד. ויש עיסוק בנושאים רבים. לא תמיד השפה ברורה וקלה להבנה אבל יש גם ספרים עם ביאורים. מענין שאתמול חשבתי על הנושא שלפעמים פשוט אין חשק להתפלל, ומאחר וספר התניא מחולק לכל יום מימות השנה (כל יום קוראים קטע) אז בקטע שהיה ביום י"ז כסלו (אתמול) דובר על המעלה הגדולה של הארכה בתפילה. לפעמים אנשים ממהרים וקוראים את התפילה מהר מהר, כי יש עבודה ועסק וכו', ונאמר בספר התניא שמה שיביא בן אדם להתגלות האהבה המסותרת בלבבו לבורא עולם, הוא להוריד את הקצב .. אם תקרא את המלים לאט ותקדיש להן מחשבה, טוען בעל התניא, האהבה שלך לבורא עולם שנמצאת אבל מסתתרת בלבך תצא בגלוי. יש לי עוד מה לומר על זה מקוה בע"ה בהמשך. כל טוב שבת שלום

יעל יש בליבי יותא אהבה לבורא עולם ממה שנדמה לך

אמנם איני מקפיד על 613 מצוות, לא שומר שבת וכשרות אך מקפיד מאוד בציווי המופיע בספר ויקרא יט' "לֹא תִקֹּם וְלֹא תִטֹּר אֶת בְּנֵי עַמֶּךָ, וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ, אֲנִי ה'". החלק הראשון בציווי מדבר על כך שאל לנו, לבני האדם לשמור טינה למי שפגע בנו ובכדי לחזק את הקביעה הזו החלק השני מדבר על כך שעלינו להתייחס אל הזולת באהבה יתרה, ממש כפי שאנו מתייחסים כלפי עצמנו. החלק השלישי והאחרון שם חותמת על כל המשפט והופך את כל הנושא לציווי. אני בספק אם רבים האנשים המקיימים ציווי זה על בוריו. למרות אמונתם חסרת העוררין במה שהם מאמינים שהוא בורא עולם. אך למעשה זו פרשנותם של אנשים תאבי כח וחסרי מצפון המשתמשים ב-השם לחיזוק מעמדם. אסיים באימרתו של הלל הזקן: ואהבת לרעך כמוך ומאידך זיל גמור

זה היה לי ברור..

וגם שמחתי לשמוע.

כמו שכתבת ואני מסכים איתך לימודי רפלקסולוגיה אכן יכולים לעזור ואם זה בא עם הילינג זה שילוב מנצח לדעתי! אין ספק שגוף ונפש קשורים יחד, ובכף הרגל שלנו כך אומרים יש השתקפות של כל האברים שלנו בגוף ולכן אפשר לשפר את תיפקודם בעזרת רפלקסולוגיה.ובעזרת ההילינג אפשר לשפר את הגופים האנרגטיים שלנו.

שלום רב חברים,

לרפואה פנים רבות, היא מתחברת ליהדות, לרפואה מודרנית וגם לתחומים כמו תטא הילינג

אבל בסופו של דבר רפלקסולוגיה היא תורה שלמה בפני עצמה שיכולה להביא את הגוף והנפש למקומות חדשים של רוגע ושלווה

ממליצה בחום לכל מי שעדיין לא ניסה ללכת לטיפול רפלקסולוגיה

שרון

דודי שלום רב

ברצוני להתייעץ עימך יש לי לקוח שהוא מאסטר ברייקי ואני טיפלתי בו בביו אנרגיה ותקשור הוא סבל מבעיות רבות וברוך השם יצא מכולן והוא רצה להעניק לי במתנה טיפול ברייקי ושאלתי היא האם רייקי נוגד את ההלכה היהודית?

דוד דהן מאסטר השיטה מעבר לקשת

תקשור,ביו אנרגיה,קבלה ודמיון מודרך

אתר http://leveranda.wixsite.com/davd

פייסבוק https://www.facebook.com/overtherenbow/

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הילינג יהודי
בחר
בחר