מאיזה גיל

שלום רציתי לשאול האם אוסידי יכול לעבור באופן גנטי או אם יש נטיה לפתח את זה כאשר אחד ההורים סובלים מזה? ואם כן מאיזה גיל אפשר לאבחן את זה אצל ילד קטן ? 

לפעמים הבן שלי משחק ותוך כדי משחק הוא עושה כל מני דברים שאני לא יודעת אם זה סימן של אוסידי או פשוט משחק של ילד כי הוא עדיין מאוד קטן הוא רק בן שנתיים, למשל הוא משחק עם חיות ותמיד מעמיד אותם בשורה כמו חיילים ולא מרשה לשנות את הסדר בין החיות , אם משנים לו הוא אומר שזה לא ככה ומחזיר אותם לסדר הקודם,או כאשר אנחנו יורדים במדרגות אני מחזיקה אותו מהיד כדי שלא יפול ואם הוא מחליק ומפספס מדרגה או מדלג על אחת הוא חייב לעלות אותה שוב ולרדת כמו שצריך, אם הוא מדלג על שתיים אז הוא עולה בחזרה את שתי המדרגות , וגם לא אוהב להתלכלך מהאוכל בידיים, כל פעם שהוא מתלכלך מנגב אותן בבגד או מבקש מפית ומנקה את כל השולחן , ודבר האחרון שאני לא יודעת האם זה רגיל זה שהוא לא מסכים לשים נעליים חדשות כי הוא כבר מכיר מה הנעליים שלו ואם שמים לו חדש הוא לא מסכים (בבגדים הוא לא כל כך יודע אם זה חדש או לא כי עדיין לא מזהה אבל קרה מקרה שקנינו לו מכנס פיגמה ואמרנו לו שתרא איזה יפה מה קנינו לו ולא הסכים ללבוש אותו) הוא בוכה ומנסה להוריד את הנעליים או המכנס ואז שוכח לרגע וממשיך לשחק עד שפתאם נזכר שוב ומנסה להוריד עוד פעם ואם אומרים לו שזה יפה לו הוא ממש בוכה בלי סיבה ,אולי אני מגזימה וסתם חושבת יותר מדי אבל אם יש ניסיון למישהו ויכול להרגיע אני ממש אודה לו .   

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)