ביקורת וחוות דעת על המרכז הישראלי לטיפול ב - OCD

אני אישית מאוכזב מהם מאוד, עברתי אצלם טיפול ל - OCD באמצעות CBT, הגישה שלהם היא טיפול CBT קלאסי (מודעות, חשיפות, מניעת תגובה וכ"ו..) בשילוב עם כמה אלמנטים יחודיים שמהם הייתי מאוכזב מאוד.

האלמנטים הייחודים לדוגמא שהיו אצלי בטיפול הם איסור שאלות אישור - לדוגמא אם אמרו לי פעם אחת שבשבוע הבא בשעה כך וכך תהיה לי פגישת טיפול הבאה ואחכ במקרה שכחתי או לא שמעתי טוב מה שאמרו, אז באופן הזוי לטעמי אם אשאל שוב מתי הפגישה הם לא יהיו מוכנים לענות, הסיבה לכך לטענתם היא בגלל שיש מנגנון מוחי שאחראי על אישרור דברים שפועל לא כשורה אצל סובלי OCD וזו הדרך לטפל במנגנון הזה.

אלמנט נוסף היה נקיטת פעילויות מוזרות/לא מוסריות, למשל לחנות בחניה כפולה או לרשום הודעה מוזרה בקבוצת וואטסאפ שתוציא אותי טיפש ועוד.. הנימוק שלהם היה שיש לי מעין ספר חוקים בראש וה - OCD שלי נובע בחלקו מסלידה מאחרים שלא מצייתים לחוקים האלו, אז אם אעבור בעצמי על החוקים הנל זה יעזור.

המשותף לאלמנטים הטיפוליים הייחודים האלו הוא שלמיטב ידיעתי הם פרי המצאתו של דר עודד בן הרוש, ליתר דיוק הוא אומנם מסתמך על מחקרים לגבי המנגנונים הבסיסים אבל הולך רחוק מדי בהסקת המסקנות וקישורים לשיטות הטיפול שלו, שיטות שלהן הוא לא הציג מחקר קליני/סטטיסטי ו/או מקום אחד אחר שנוקט בהן, למרות שביקשתי ממנו כמה פעמים לעשות זאת אך הוא סירב ותירץ את זה כטקס OCD שאני עושה.

דבר אחד לטובה שאציין עליו שהוא החזיר לי את הכסף שגבה ממני על הטיפולים (ללא שום התניה) אבל גם זה היה רק לאחר שאמרתי לו שהטיפולים לא עזרו ואני אפרסם את דעתי על שיטות המרכז בהרבה מקומות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)