מגורים עם אגרן כפייתי

שלום לכולם, כפי שניתן להסיק מהכותרת אני אכן חי עם שותף שיש לו אגרנות כפייתית,

במקרה שלו זה מתבטא בשטויות שהוא אוגר במשך שנתיים שאנחנו חיים ביחד. לאחרונה עזבתי את הדירה למגורים עם שותפה חדשה, אבל נשארנו עדיין בקשר טוב..

אני מאוד רוצה לעזור לו לפנות את הג'אנק מהחדר כי המצב מוגזם. הוא כרגע שוכר את הדירה לבד אז תארו לעצמכם מה קורה כרגע ...

דיברתי איתו, הוא מוכן להקשיב לעצות והוא בעצמו הגיע להחלטה שהגיע הזמן להשלים עם הבעיה.

מקווה שיש כאן בן אדם עם ניסיון במקרים כאלו שיכול לייעץ לי ובעיקר לשותף לשעבר איך להתמודד עם הבעיה ולאיזה בעל מקצוע חוץ מפסיכולוג אפשר לפנות בנושא..

אושר שלום!
אנחנו רוצים להאמין שהפעם ההחלטה החזקה שלו תעזור לו, במיוחד שאנו יודעים/בטוחים שלא כיף לו לחיות במצב כזה. הוא לא מרוצה מזה. וזה מהווה דחף חזק ומוטיבציה לצאת מזה.
השאלה היא, מה עבד עד היום ומה לא. אם מדובר בנטיה שיותר חזקה ממנו, למה שלא לפנות לעזרה מקצועית?

אברהם ביטקין, MA

עובד סוציאלי קליני בתחום בריאות הנפש ומוסמך בגישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT). 
מומחה לטיפול ב-OCD, בטראומה וחרדה. ייעוץ, הדרכה וליווי משפחות.

טל׳ 052-7741770

http://www.bitkin.co.il

כפי שטען אברהם, עזרה מקצועית היא הפתרון הטוב ביותר.

כל עוד החבר מוכן לקבל עזרה אין ספק שהרבה מזה יהיה בזכותך.

אבל... טיפול ועזרה הם תהליך.. תהליך הוא דבר שלוקח זמן כפי שאתה יודע.

לכן, הייתי ממליץ להתחיל מפינוי החפצים הישנים והלכלוך.. יש הרבה חברות בתחום שיכולות לעזור..

אני יודע שיש את חברת עדי הפינויים, אני ממליץ לך להיכנס לאתר שלהם ולקרוא קצת...

צירפתי לך לינק לעמוד המאמרים, על מנת שתבין למה התכוונתי:

https://www.adigalit.co.il/article/

היי אושר,

במקרה של אגרנות כפייתית מומלץ לפנות קודם כל לאיש מקצוע לטיפול פסיכולוגי. זו בעיה שרק הולכת ומחמירה אם לא מטפלים בה בשלב מוקדם וחבל להגיע למצבים קיצוניים.

מעבר לכך, כמובן שהבית הופך למפגע סביבתי ובריאותי ולכן צריך לפנות חלק גדול מהחפצים שנאגרים רק לשם האיסוף ולא לשום שימוש. יש היום לא מעט חברות שמתמחות בפינוי דירות במקרים של אגרנות כפייתית ואני בטוח שיוכלו לסייע לך.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)
בחר
בחר