09.06.11 | 02:07
שלום
אני גבר בן 26 ואי סובל כ11 שנים מדכאון ובנוסף קורים לי מקרים שנגיד חשבתי מחשבה ואני בהליכה אני חוזר לאחור כדי לחשוב מחשבה מתקנת יש לצין שנגיד מספרים מסוימים אני שונא ויש לזה סיבה צבעים מסוימים אני שונא ויש סיבה וזה מנצח אותי יש לצין שאני דתי ולכן רוב המחשבות פשוט פיררו אותי עד כדי שאני לא מסוגל יותר מהו לדעתך הטיפול המומלץ הבעיה שלפעמים זה גורם לי דכאון איום ןאני לא יוצא מהבית פשוט
09.06.11 | 06:13

שלום שי

מקווה שתרגיש יותר טוב ראשית כל גם אני סבלתי מהפרעת הצעד אחורה, וזה יכול בהחלט להוציא מהדעת זה בא כתוצאה מלחץ, ומעוד דברים שקורים לך בחיים, שהם לרוב לא הכי טובים. ההמלצה שלי היא לגשת לפסיכיאטר ולבדוק טיפול תרופתי על מנת שראשית כל זה כדור ירגיע אותך. היציאה מהבית קשורה לדכאון על הכל אתה צריך לשוחח עם פסיכיאטר על מנת שיתן לך חוות דעת רפואית על מצבך, חשוב לזכור שאת חוות דעתו תוכל להעריך בעוד חוות דעת של פסיכיאטר נוסף באם אינך מרגיש שמה שהפסיכיאטר אומר קשור אליך. גם שיחות עוזרות מאוד עם פסיכולוגים אך אם אתה מרגיש ממש שאתה לא יכול יותר אל תזניח את הנפש שלך, אני עצמי מטופל בציפרלקס 20 מיליגרם וזה לא בושה הדבר אינו שונה בין חולה סוכרת לבין בנאדם שסובל מפגיעה נפשית כלשהי, מותר ורצוי לקחת כדורים על מנת לא לסבול, ולשפר את איכות חייך בברכה, ברק
09.06.11 | 06:21

קודם תודה

ממש תודה לך ברק אבל רציתי לדעת האם הכדורים לא יגרמ לי פשוט להיות כמו מומיה מפחיד אות מאוד ואת יכול פשוט להמליץ לי על פסיכאטר טוב שמטפל דרך כללית מושלם
20.06.11 | 22:50

תשובה

היי שי, קשה לי להצביע על פסיכיאטר טוב בימינו ועוד שעובד עם הקופה. אוכל להמליץ לך על פסיכיאטרים שאני הייתי אצלהם והייתי שבע רצון מהם: ד"ר חוזה גובז'נסקי שעובד במרפאה הפסיכיאטרית שלוותה, בנאדם נהדר! ד"ר אלכנסדר כפ שלמען האמת הוא קצין בריאות הנפש בצבא, אך הוא מעולה! אם אתה צריך פסיכוטרפיסטית אני ממליץ לך על "טניה הרכבי" אחת הטובות בתחום בקשר לזומבי, הזומבי קורה רק כאשר המינום לא מתאים עבורך, או לחילופין לתקופת ההסתגלות, אם המינון גבוהה אתה תהפך לזומבי כלומר לאפאטי לסביבה בגלל שזה יעשה אותך בשפה העממית, תהיה סטל'ה. חשוב להתאים את המינון המתאים. בברכה, ברק.
19.04.17 | 09:34

שלום לשי ולברק,
אני עובד עם ד"ר רבקה כהן מת"א, היא פסיכיאטרית מעולה בתחום OCD. רגישה עם לב זהב, בעלת ותק רב בתחום.
באשר ל"צעדים אחורה" - אכן תופעה מעיקה ומגבילה מאד.. אולם אנחנו יודעים שיש "מישהו" שדוחף לחזור אחורה, ויש להתמקד ב"מישהו" הזה.
מציע לך להכנס לאשכול הזה כדי להתעדכן בדרכים חדשות לטיפול יעיל בהפרעה.

המון הצלחה!

אברהם ביטקין, MA

עובד סוציאלי קליני בתחום בריאות הנפש ומוסמך בגישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT). 
מומחה לטיפול ב-OCD, בטראומה וחרדה. ייעוץ, הדרכה וליווי משפחות.

טל׳ 052-7741770

http://www.bitkin.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD)
בחר
בחר