30.04.15 | 11:14
פרק ב' ,לא נשואים, הסתדרות כלכלית

היי,

אנו כבר חוגגים 7 שנים יחד. גרים יחד כ-3 שנים בדירה שלי.

הדירה שלי קטנה והילד בן 11 גר בחצי חדר קטן ללא חלון. הבן זוג יושב עם המחשב בסלון הקטן

אנו מצאנו דירה יפה גדולה ומן הסתם יקרה קצת יותר. איך מתחשבנים בהוצאות הדירה והבית?

בן הזוג אומר אני צריך (ורוצה) לתת שליש מכל ההוצאות שכ"ד והמיסים כי הילדים שלי גרים איתנו יחד וחלק מהוצאותיהם זה מהמזונות שאני מקבלת עליהם.

אני מרגישה שהוא ממש קטנוני ולדעתי היה צריך להציע לפחות, לשלם מחצית איתי יחד. כרגע לדעתו אני אמורה לשלם שני שליש והוא רק שליש. (אני פי 2 ממנו) אנו נשכיר את דירתי נקבל סכום ונוסיף על הסכום לדירה שמצאנו וגם הארנונה שם כפולה וועד הבית כפול.

אני לא רוצה להעיב על הקשר שהוא קשר אוהב וטוב. אנו מאוהבים הוא מסתדר מצויין עם ילדיי והם אוהבים אותו.

מה דעתכם ? אנא עצתכם הדחופה עלינו להחליט.

14.05.15 | 14:24

לילך שלום,
אין כל חוק או חובה החלה על בן זוגך ויכולה לחייבו לשלם לך עבור שכר הדירה או עבור הוצאות מחייה שלך או של ילדיך כל עוד אינכם נשואים, מדובר בהסדר אשר בני זוג קובעים לעצמם והשאלה למעשה היא שאלה יותר של הגינות ופחות מעולם המשפט. הרבה זוגות מתפרקים על בסיס של מחלוקות כלכליות וכספיות. הכי חשוב הוא לשבת להבין ולדבר אחד עם השני ואז להגיע לעמק השווה, דוגמא שהוא ישלם 40-45% ואת 55-60% ולא 1/3-2/3, אולי גם את וגם הוא תרגישו יותר נכון ונוח.
על אף האמור, עולה מסיפורך שיש לך נכסים בבעלותך, ועל כן עליך להגן על עצמך לכל מקרה שלא יבוא. מומלץ לך להחתים את בן זוגך על הסכם שיבהיר לו שאין לו כל זכויות בנכסים אלו ושאינו יכול לצבור זכויות בנכסים אלו שכן אלו שייכים לך באופן בלעדי. הסכם כזה ידאג שכל נכסייך יישארו בידייך ושבהמשך תוכלי להעביר אותם לילדייך וכן ימנע את האפשרות כי בן זוגך יעלה טענות על זכאות לזכויות בנכסייך.
כמו כן, כיום מאחר ואתם נחשבים ידועים בציבור, אם חס וחלילה יקרה לך משהו בן זוגך ירש מחצית מכל הרכוש שרשום על שמך וילדיך ירשו את החצי השני- אם את רוצה שיקרה משהו אחר- את צריכה לעשות צוואה ולהבטיח את ילדייך. למרות שילדייך קטינים את יכולה להוריש להם כספים וזכויות בדרך של נאמנות בכדי שלא יקבלו כספים או רכוש בגיל צעיר מדי בו הם לא בשלים עדיין להתמודד.
** המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי**
אם את זקוקה למידע נוסף ניתן לפנות למשרד עו"ד שירי מלכה –
www.shirimalca.co.il
www.sm-law.co.il

04.07.15 | 09:55

היי יקירה

אני לא מדברת בינתיים על הצד הכלכלי והצורך בהסכם כלשהו אלא מעדיפה להבין כמה פרטים שלא רשומים פה

כמה ילדים יש לך?

האם הוא היה נשוי פעם? יש לו ילדים?

האם היה סידור כספי כלשהו שהחזיק תקופה ארוכה עד היום? לא כתוב אפילו... למשל באופן קבוע הוא משלם משהו או מביא מצרכים?

כתבת שהוא גר איתך 3 שנים.. אשמח לדעת מעבר למסתדר עם הילדים איך זה עבד בפועל? מי עשה מה?

איך התחשבנתם אז?

אמרת שזו דירה שלך?

הוצאות עליה יש?

תוסיפי לי בבקשה את הפרטים הנומרולוגים שלך ושל בן זוגך.. אם את מעוניינת כמובן שאעשה ניתוח מעמיק יותר

ביי בינתיים

מחכה לתשובתך

הלן

הלן בירן ברק emo_14.png

10.04.16 | 16:14

היי , רוצה להודות לשתיכן שירי מלכה והלן,

הלן , סיכמנו על איזה סכום כל חודש שהוא מעביר לחשבוני , 3000 ש"ח (בהתחלה זה היה רק 2500 ) אבל עדיין כל ההוצאות של הדירה וכל הקניות של האוכל עלי. הוא כשהעליתי את הנושא אומר שצריך לקחת את כל ההוצאות למעט ההוצאות על הילדים שלי כגון קופות חולים שלהם תשלומי ביה"ס כמובן בגדים וכאלה פלאפונים, ובסוף הוא מחלק לשליש. אני מרגישה שזה קטנוני , כי הדירה שבה אנו גרים מבוססת על הון עצמי שלי אישי לפני שהכרנו, ומשכנתא. עכשיו אני מוכרת את דירתי וקונה אחרת ,סילקתי את המשכנתא והוריי מלווים לי כסף כ-150 אלף ש"ח. 

אני מרגישה שהסכום שהוא משלם לי כל חודש אינו הולם מספיק. אגב מבחינת בילויים בסופ"ש ובתי קפה הוא מזמין אותי.

יש חברות שלי שטוענות שהוא צריך לשלם גם על "דיור" סכום מסוים וגם על הוצאות וגם על הסופר וזה נראה להם מעט מדי 3000 שח.

אגב עשיתי איתו הסכם ממון (או הסכם לחיים משותפים) אך העו"ד אמר לי שלא חייבים לאשר את זה בבית משפט.

ועשיתי לפני 5 שנים בלי קשר, צוואה בה המוטבים הם רק 2 ילדי בקרות מקרה מוות שלי.

נומרולוגית אני 13/5/70 והוא 23/11/68

אשמח לטיפים נוספים תודה רבה .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ בנושא זוגיות והורות בפרק ב'
בחר
בחר