מזל טוב

מזל טוב

עיסוי רפואי ? מה ההבדל בינו לבין עיסוי לא רפואי ???

שאלה חביבה

ההבדל אינו מהותי מכיוון שמטרת העל של כל עיסוי היא תרומה לבריאות המטופל אך אם בכל זאת נרצה לדייק אז אני יכול לחלק את הנושא לשניים. 1.עיסוי למטרות הנאה אשר מטרתו העיקרית היא עונג. 2. עיסוי רפואי בהגדרתו לא תמיד מעניק תחושות אלו ולעיתים אף מעורר תחושות כאב שבסופם שיפור ניכר מהמצב ההתחלתי של הבעיה..

סהר צור 

מטפל בדיקור מגע ותנועה

מומחה לטיפוח יציבה ובייצור מדרסים 

מפתח המדרסים האקטיביים - אקטיב8

Artouch.zur@gmail.com 054-6391166 www.artouch.co.il

מנהל הפורום
20+

היות ואני עושה עיסוי פעם בחודש, זה לא רפואי, יש קצת כאב,

הכאב בעצם לא מפריע, בכל אופן אני מאמין שזה עושה לי טוב, אני לא בטוח שאם לא עושים עיסוי בכלל,אז מרגישים רע, למשל אשתי לא עושה עיסוי ופורחת

עיסוי רפואי אינו נמדד רק בתדירות הטיפולים

ישנם מאפיינים נוספים חשובים כמו הטכניקות בהן משתמש המטפל. לא ציינתי שמי שלא עושה עיסוי ירגיש רע.. אך אני בהחלט מציין שעיסוי רפואי תורם לבריאות המטופל. אגב, ההמלצה שלי היא כשישנה בעיה בריאותית היא לקבוע טיפולים בתדירות גבוהה ולכל הפחות אחת לשבוע כשהמטרה היא להגיע לטיפולים משמרים לכל היותר אחת לחודש.

סהר צור 

מטפל בדיקור מגע ותנועה

מנהל הפורום
20+

סליחה אדוני, העיסוי עוזר רק להפעלת שרירים תפוסים,

למשל אחרי נתוח, או כאבי גב ,צוואר ,כתף קפואה, היות והגעתי למסקנה אחרי הרבה סוגי עיסויים ,שעיסוי רקמות הוא הטוב ביותר,לפחות עבורי, לשחרור שרירים תפוסים משתמשים גם בחשמל בזרם נמוך להפעלתם ובחמום ,אגב ,לא צרים לבוא ארבע פעמים בחודש, וגם לא צריך לבוא פעם בחודש ,לדעתי מספיק פעם בשנה

אתה צודק. העיסוי מסייע בעיקר לשרירים תפוסים

אך לא רק. אכן ישנה תרומה רבה לעיסוי בשיקום לאחר ניתוחים ובהחלמה מפציעות ומבעיות מורכבות בשלד. אחרי הכל העיסוי הינו חלק ממערך כולל שנקרא פיזיותרפיה. לגבי המינונים אני רחוק מלהסכים איתך. לדעתי כשם שאדם צריך לדאוג לארוחות מזינות ולפעילות גופנית עליו גם לדאוג לטפל במערכת התנועה. לכן פעם בשנה זה מצוין לנפש אבל גם בשביל הנפש זה לא מספיק ובטח לא בשביל הגוף. אני מפנה אותך לקרוא מאמרים שפירסמתי באתר האישי שלי, בנושא מגע באופן כללי ועיסוי רפואי בפרט. רפואה שלמה

סהר צור 

מטפל בדיקור מגע ותנועה

מנהל הפורום
20+

,תראה ,רק בעשרים שנה האחרונות התחילו להכנס טפולי הלא קופ"ח

אפילו קופח הכניסה כל מיני טפולים , אני כמובן מבין מכיר ומוקיר פיזיוטרפיה,אבל מליארדים בעולם לא שמעו על זה ולא עשו וחיים ותטחלת חייהם עולה,

יש תוחלת חיים-ויש איכות חיים

אני כמובן מדבר על איכות חיים.

סהר צור 

מטפל בדיקור מגע ותנועה

מנהל הפורום
20+

אם תפוסים השרירים,או שריר אחד,ברור שאכות החיים נפגעת

אגב, בעצם יכול ,כל אחד לשחרר שריר תפוס, למשל,גב תפוס,קל מאוד לשחרר וכו,הבעיה רק בכתף קפואה, ואם החולה מגיע מאוחר לפיזיוטרפיסט ,תפגע יכלתו,
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עיסוי רפואי
בחר
בחר