האם אני זכאית, ועוד מספר שאלות.

שלום,

רציתי לברר האם אני זכאית לאזרחות פולנית דרך סבא רבא וסבתא רבתא.

הוריו של סבא שלי נולדו שניהם באזור טסטיסלבוב בגליציה, פולין. אבא של סבא שלי נולד ב1909 ואמו ב1914. הם עלו לארץ לפני מלחמת העולם השנייה (בערך ב33 או קצת אחרי). סבא רבא שלי לא שירת בצבא כי היה מבוגר מדי.

הוריה של סבתא שלי נולדו אף הם בפולין. אמא של סבתא שלי נולדה ליד ורשה ב1915, ואבא של סבתא שלי נולד ב1910 בזמברוב בצפון פולין. גם אבא של סבתא שלי לא שירת בצבא בגלל גילו.

בקשר למסמכים - לא בטוח שהם קיימים, וגם אם כן מאוד קשה להשיג אותם כי הם מפוזרים במשפחה. האם יש דרך אחרת להשיג את המסמכים? 

חיפשתי את שם המשפחה של סבא רבא שלי (שהוא שם ייחודי) בארכיון הפולני באתר ג'ואישגן, ומצאתי כ160 אזכורים לשם בדיוק באזור שבו סבא רבא שלי נולד. מסתבר שהמשפחה מהצד שלו חיה באזור זה במשך כ200 שנה. האם זה יכול להועיל?

ועוד שאלה קטנה - אני מעוניינת לשנות את שם המשפחה שלי, האם כדאי לעשות זאת לפני התחלת התהליך או אחריו והאם זה יכול להפריע? 

שלום רב,

לגבי המשפחה של סבך-  לא ציינת את שנת הלידה של סבך והאם הוא שירת בצה"ל.  אם הוא נולד לפני 19/01/33 ושירת בצה"ל לפני 19/01/51- הוא איבד את זכאותו. אם נולד אחרי 19/01/33- זכאותו תלויה בזכאות הסבא רבא והוא עשוי להיות זכאי אם הסבא רבא לא שירת בצה"ל ובתנאי שיוכח כי היה אזרח פולני באמצעות מסמכים וכי סבך נולד כילד חוקי (להורים נשואים).

לגבי סבתך- אם נולדה לפני 19/01/33 והיתה אזרחית ישראלית ביום 19/01/51- היא איבדה את זכאותה. אם נולדה אחרי, זכאותה תלויה בהוריה ויש לבחון את זכאות הסבא רבא לפי הקריטריונים האמורים לעיל.

מומלץ לנסות לאסוף את כל המסמכים שברשותך העשויים להוכיח שורשים פולניים ו/או את הנישואים של הסבא וסבתא רבא.

ניתן לחפש מסמכים גם בפולין או באוקראינה (אם השטחים שייכים לאוקראינה נכון להיום).

לגבי שינוי שם-  אם את משנה את שמך, צריך יהיה לרשום בפולין תעודת שינוי שם לצורך הוצאת דרכון בקונסוליה הפולנית.

סבא שלי נולד בישראל ב1939, ולא שירת לפני 51'. 

סבתא שלי נולדה אחרי 33'. 

סבא רבא וסבתא רבתא מן הצד של סבא שלי התגרשו. האם זה משנה?

לגבי מסמכים - אילו מסמכים ניתן להוציא מן הארכיון הפולני? והאם מסמכים שמצאתי בארכיון הפולני באינטרנט יכולים להועיל?

מה זה אומר "לחפש בפולין או באוקראינה"? הכוונה לבוא לשם או בעזרת עורך דין?

תודה רבה על התשובות :)

הגירושים של הסבא וסבתא רבא אינם משנים לצורך הזכאות.

מומלץ כי תבדקי את המסמכים שברשותך באמצעות מומחה העוסק בתחום אשר יבדוק האם המסמכים שברשותך מספיקים לצורך הגשת הבקשה.

במידה ולא, ניתן לחפש באמצעות עורכי דין העוסקים בתחום מסמכים בפולין או אוקראינה.  אין צורך להגיע לשם פיסית.

הי :)

הייתי ממליץ לך בחום לבדוק גם את האפשרות של הוצאת דרכון פורטוגולי, שהוא דרכן אירופאי לכל דבר, ומעניק לך את הזכויות הנלוות אליו. באתר של סי אנ אימיגריישן תוכלי למצוא המון מידע על הנושא, מידע בנושא זכאויות שונות, טפסים שעלייך להציג ועוד. אם את מתכננת לעשות שימוש בדרכון לטובת טיול, הגירהף עבודה בחו״ל או לימודים בחו״ל, תוכלי לעשות שימוש בדרכון הפורטוגלי ללא בעיה.

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אזרחות פולנית ודרכון אירופאי
בחר
בחר