רוצה לפתוח עסק, איך פותחים עסק

האם ניתן להשקיע בעסקים או לפתוח עסקים ומיזמים ללא שקל בכיס?

תתפלאו! יש אנשים לדעתי חסרי ניסיון טוטאלי בתחום העסקים שמאמינים באמונה שלמה כי ברגע שיבואו לפתוח עסק הם יקבלו מימון מלא מהבנק, ממטי, מקרנות בערבות המדינה, או מכול גורם פיננסי אחר.

האמונה העיוורת הזאת מביאה אנשים  לחפש עסקים, לחשוב על רעיונות, לבנות חלומות, להרים בדמיון הרים וגבעות, אבל בבוא יום פקודה הווה אומר שמתחילים את השאלות "טוב ומה גודל ההשקעה העצמית של היזם" התשובה מפתיעה ואומרת ניקח הלוואה מהבנק, או, שמעתי שיש קרנות בערבות מדינה (רוב היזמים לא מבינים את המשמעות של קרן בערבות מדינה) אבל הם שמעו וזה בסדר מבחינתם.

אז, כיועץ עסקי אני אומר לאותם יזמים "אתם טועים"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מכוון את האנשים לכך שגם, והיה, (למרות שהלוואות בערבות מדינה ניתנות על פי רוב לעסקים קיימים) ויקבלו הלוואה בערבות מדינה יצרכו להביא מהבית עד-25% מזומן כפיקדון עוד לפני שמקבלים את הכסף המיוחל.

יותר מזה, כמי שעוסק ב ייעוץ אסטרטגי אני מוצא יזמים חדשים אשר בפיהם שגורים המילים "אני אלך למטי (זרוע ציבורית לאימון עסקי) והם כבר יסדרו לי הלוואה. אז שלא! (יש קרנות ייעודיות שהם לא בערבות מדינה למגזרים שונים באוכלוסייה כמו הקרנות המקושרות לסוכנות היהודית התומכות מגזרים שונים באוכלוסייה הישראלית, והם באמת לא קרנות או הלוואות בערבות מדינה.

ובכלל מי שחושב כי עסק ניתן לפתוח ללא אגורה בכיס או מי שחושב שעסק אפשר לפתוח עם סכום ללא פרופורציה לעסק המתבקש טועה טעות איומה שיכולה להביא את עסקו עד כדי קריסה.

כן, אפשרי לפתוח עסק עם לא מלוא ההשקעה אך זה דורש תכנית עסקית מדוקדקת, עם בטחון (באחוזים גבוהים) לגבי ההכנסה של העסק הצפויה ואז בהחלט ניתן להקים מיזם או לפתוח עסק כאשר כניסת הכספים מהעסק או המיזם מכסים גם את עלות ההשקעה. תכנית זאת חייבת אבל חייבת להיות מוקפדת לרמה הכי גבוהה וזאת על מנת לא להישבר או לפרוץ את התכנית העסקית לגורמים עד כדי התנפצות.

כ יועץ עסקי אני יכול להזהיר ולהגיד כי עסקים בפרט בתקופה של היום זה "אש לוהטת" ואם לא הולכים בצורה מקצועית לעסק או המיזם הסיכוי להישרדות הוא נמוך מאד. לפיכך חובה על כול יזם או מי שרוצה לפתוח עסק להיוועץ ב יועץ עסקי מקצועי אשר בתוקף תפקידו גם יודע לבנות תכנית עסקית וגם ללוות אותה למען הביטחון של היזם.

דורון עמית


יועץ עסקי


www.doronamit.co.il

ממליץ בחום לקרוא את הכתבה הבאה על מסעדת קינג ג'ורג ודרכה בעולם המסעדנות הקשוח. המסעדה היא של אמיר בן שטרית יועץ המסעדות, והוא גם מנדב מידע רב וטיפים לכל מי שמעוניין לפתוח עסק\מסעדה. 

לכתבה על אמיר בן שטרית

הי דורון

קראתי בעיון את מה שרשמת אבל לדעתי שכחת להזכיר דבר חשוב בעניין פתיחת העסק וזהו המימון עצמו. זה נכון שניתן לפתוח עסק בתחומים מסויימים ללא הון עצמי אבל בהרבה מקרים המימון הראשוני הוא חסם כניסה רציני. אני מכיר את המסלול של קרן הסיוע לעסקים, מוכר בציבור יותר בשם הלוואה בערבות מדינה, שם יש מסלול של מימון בתנאים מעולים ליזמים (לא יודע בדיוק את התנאים אבל בטחונות נמוכים וריבית טובה... אפשר לבדוק. בעניין התוכנית העסקית, באמת חשוב יועץ עסקי אבל לפני זה צריך לבדוק בכלל אם הקמת העסק כדאית. ההוצאה על תוכנית עסקית היא לא קטנה אבל זה עדיץ בהרבה מאשר להיכנס להשקעה שנידונה מראש לכשלון.

לגבי הלוואה בערבות מדינה

דורון שלומות,

קראתי בעיון את מה שכתבת אך יש לציין דבר נוסף וחשוב לא פחות, כשמדובר בפתיחת עסק חדש..עסק חדש דורש ויז'ן שלעסק קיים אין, תעוזה, רצון להצליח ואמביציה של 150 קמ"ש לשעה, אם אין את כל זה בתחילת הדרך הכישלון יהיה מובטח לצערי.

גם כאלו שקיבלו מימון וגייסו הלוואה בערבות מדינה לא בהכרח הצליחו, וזה לא משנה אם הם מקצועיים בתחמם, מאורגנים ומקבלים הלוואה, הרצון, האמביציה ואולי אפילו האהבה לתחום אליהם הם נכנסים זה לפעמים הסוד.

 

לצערי אני מכיר סיפורים כאלו.

 

 

מנהל שיווק, CEO - גל ים סטודיו


התמחויות החברה:


שיווק online | עיצוב גרפי | בניית אתרים | יצירת לידים | קידום אתרים בגוגל | ניהול והקמת קמפיינים | ניהול מוניטין


נאור - 050.6818686


www.galyam-studio.co.il

היי דורון אני יכול להמליץ לכם על חברת סל יועצים!

מאד עזרו לי  בהלוואה האחרונה שלקחתי עברתי איתם צעד אחר צעד בקבלת הלוואה בתנאים מעולים.

כנסו ללניק המצורף הלוואה בערבות מדינה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ עסקי
בחר
בחר