שאלה בעניין פתיחת עסק חדש עם שותף...

שלום לכם, עליתי על רעיון חדש שאני מתכוון ליישם, ולהקים ממנו עסק. צירפתי אלי בתור שותף 50% - חבר קרוב שיש לו את מה שאין לי כדי להשלים את העסק. אני כרגע עובד כשכיר בחברה, שאני לא מתכוון להפסיק לעבוד בה. הוא גם כן שכיר בחברה, ובנוסף שותף בעסק זעיר (פטור) עם מישהו אחר. סיכמנו שהדיל בינינו הוא 50% לי - 50% לעסק הזעיר שלו. עוד לא יצאנו ממש לדרך, אבל מתחילים להירקם הכיוונים ונראה טוב. עכשיו, מה אתם ממליצים לי (או לנו) לעשות מבחינת העסק החדש שלנו? האם צריך להקים עסק חדש? האם יש פתרון אחר כלשהו? אני צופה מחזור הכנסות חודשי ממוצע של 7000 ש"ח בחצי שנה הראשונה - מהרגע שבאמת נתחיל והמטרה היא שהסכום רק יעלה. האם יש המלצה או שאין העדפות ברורות במקרה הזה? תודה רבה...

תשובה

מאחר ולשותף שלך כבר יש עוסק פטור ובהנחה שהפעילות אינה מחייבת אתכם להיות עוסק מורשה תוכלו להמשיך להוציא קבלות מהעסק שלו . חשוב ביותר להסדיר כיצד הוא ישלם לך את חלקך או שתפתח עוסק פטור או שתקבל ממנו תלוש שכר. שים לב שהצפי שלך מהפעילות העסקית לא תגרום לשותף שלך לעבור את המחזור הקבוע בחוש של עוסק פטור. בהצלחה משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

פתיחת עסק חדש, עוסק פטור לשותפות, רישום חברה

האם לפתוח עסק חדש? האם לרשום עוסק פטור במע"מ ? ההמלצה הראשונה היא הסכם ברור וטוב בינך לבין השותף. בכדי להתחיל תכלס בפעילות אפשר להשתמש בעוסק הפטור של השותף, אבל רק לזמן מאוד קצר, עד שאתם רואים שהעסק עולה על הפסים שאתם מתכננים, ואז או להרשם כשותפות במס ערך מוסף, או אם העסק ממש בעל היקף רחב אפשר לשקול רישום חברה ברשם החברות. יש לנושא השלכות גם על ביטוח לאומי ומס הכנסה שלך, לכן אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם רואה חשבון מיומן שיכוון אותך. כשמקימים עסק חדש כדאי מאוד להתייעץ עם יועץ עסקי שיעלה את סיכויי העסק דורון יניב רואה חשבון ייעוץ עסקי

דורון יניב

רואה חשבון

יועץ עסקי שיווקי

052-2443130

www.doron.biz

תשובה

מאחר ולשותף שלך כבר יש עוסק פטור ובהנחה שהפעילות אינה מחייבת אתכם להיות עוסק מורשה תוכלו להמשיך להוציא קבלות מהעסק שלו . חשוב ביותר להסדיר כיצד הוא ישלם לך את חלקך או שתפתח עוסק פטור או שתקבל ממנו תלוש שכר. שים לב שהצפי שלך מהפעילות העסקית לא תגרום לשותף שלך לעבור את המחזור הקבוע בחוש של עוסק פטור. בהצלחה משה בן מאיר, יועץ מס

תודה רבה לכם...

בקרוב, שהדברים יתחילו יותר לזוז... נדע הרבה יותר. בהחלט נעבוד כרגע על הסכם השותפות בינינו. תודה רבה.

שאלה בעניין פתיחת עסק חדש עם שותף...

שלום לכם, עליתי על רעיון חדש שאני מתכוון ליישם, ולהקים ממנו עסק. צירפתי אלי בתור שותף 50% - חבר קרוב שיש לו את מה שאין לי כדי להשלים את העסק. אני כרגע עובד כשכיר בחברה, שאני לא מתכוון להפסיק לעבוד בה. הוא גם כן שכיר בחברה, ובנוסף שותף בעסק זעיר (פטור) עם מישהו אחר. סיכמנו שהדיל בינינו הוא 50% לי - 50% לעסק הזעיר שלו. עוד לא יצאנו ממש לדרך, אבל מתחילים להירקם הכיוונים ונראה טוב. עכשיו, מה אתם ממליצים לי (או לנו) לעשות מבחינת העסק החדש שלנו? האם צריך להקים עסק חדש? האם יש פתרון אחר כלשהו? אני צופה מחזור הכנסות חודשי ממוצע של 7000 ש"ח בחצי שנה הראשונה - מהרגע שבאמת נתחיל והמטרה היא שהסכום רק יעלה. האם יש המלצה או שאין העדפות ברורות במקרה הזה? תודה רבה...

"איך לקחת שותף ובכל זאת להצליח"

נתקלתי בבעיה דומה לשלך לפני כשנתיים. אני מחזיק בספר בהוצאת לשכת המסחר ת"א.אין לי את הטלפון שלהם,בטח תמצא באינטרנט. הספר מעולה לשותפים. תנסה אולי גם ביד שניה,אולי תמצא. בהצלחה.

יעוץ עסקי

אני לא יודעת אם לפתוח עסק עם שותף זה רעיון טוב אבל כדאי לדעתי לקחת יעוץ עסקי- לי זה ממש עזר כשפתחתי עסק.בהצלחה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ עסקי
בחר
בחר