התלבטות חיית מחמד

קודם כל - ברכות על הפורום החדש! יש לי ילד בן 6, שמאד רוצה חיית מחמד. מאחר שהאפשרויות הקונבנציונליות (כלב וחתול) נפסלו בינתיים, אנחנו מתלבטים באיזו חיה לבחור. ארנבות? שרקנים? אולי חמוס? אילו שיקולים צריך לשקול בהחלטה כזו? אשמח אם תעזור לי להתמקד.

חית מחמד

הי שרון, תודה על הברכות. אני שמח שהתכתובת הראשונה נעשית מהיבט יפה וחכם שדי נדיר בדרך כלל, של חשיבה ותכנון לפני לקיחת אחריות על חיה חדשה. כמובן הכל שאלה של מה רוצים ומה הנטיה האישית - קיימות תבניות כלליות של אנשים הבוחרים יונק מסויים לעומת אלה הבוחרים ציפור או זוחל. גם בין בעלי החיים שהזכרת יש הבדלים. לבד משרקנים, ארנבות וחמוסים אינם חיות כלוב. למרות שכולם צריכים כלוב מרווח הרי שארנבות צריכות מרחב יומי וזמן לפעילות וחמוסים מטבעם הם חקרניים שצריכים להסתובב בכל פינה בבית. לשרקנים אין תבנית מוגדרת של שליטה בצרכים ולכן לרוב יהיו בכלוב. ארנבות יעשו את רוב הצרכים במקום מוגדר אבל גללי צואה יפוזרו בכל הבית. חמוסים לרוב יעשו בארגז הצרכים. בתור התחלה וילדים קטנים הייתי הולך על שרקנים כחיה ראשונה. די עמידים ורק צריכים התייחסות יפה, מזון מתאים ושלא יישכחו בכלוב. ארנבות יכולות להיות "שבירות" לילדים ונוטות לעיתים לקפוץ מהידיים. חמוסים לעיתים יכולים להיות מעט נשכנים - הכל ענין של הרגל וכמה תשומת לב מוכנים לתת. מקווה שעזר בברכה ד"ר דודו אשחר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת חיות אקזוטיות
בחר
בחר