מה הקשר בין מלבי לבין כוחו של הרגע הזה?

לפני שבוע אכלתי מלבי מתוק מתוק, מלא בסוכר עם הסירופ האדום האדום הזה.

אחרי שני שליש מלבי הרגשתי שאני לא מסוגלת יותר להכניס את כמויות הסוכר הללו לגוף שלי. שזהו, אני צריכה לעצור. 

נשמע פשוט. אכלתי, לא רוצה יותר, הגיע הזמן לסיים. מניחים את מה שנשאר והולכים. אז זהו...שלא :)

למרבה ההפתעה מצאתי את עצמי לוקחת עוד ביס ועוד ביס ועוד אחד...עד שהצלחת התרוקנה לה. הסתכלתי על הצלחת הריקה שנייה אחרי שהסתיימה וחשבתי לעצמי, למה אכלתי את כל זה.

לא חינכו אותי בבית לסיים מהצלחת, גם לא הייתי רעבה מאוד, ואני יודעת לאכול חצאי מנות.

אז מה היה שם?

מחשבות על העתיד.

האמנתי למחשבה שאני צריכה לאכול את המלבי כדי שלא אהיה רעבה מאוחר יותר. ולא, המלחמה עם סוריה עדיין לא פרצה, הייתי במרחק עשרים דקות מהבית, ואפילו נזכרתי אחר כך שהיה לי עוד אוכל בתיק וכסף בארנק.

במקרה הזה, משעשע לראות איך סיפור דמיוני על מה יהיה בעתיד ניתק אותי מלהקשיב לגוף שלי, למה שהתבקש באותו רגע, ולקח אותי לסרט אימה קטן שעוד חצי שעה אהיה רעבה. זה נגמר בהפצצת סוכר ועוד כמה קלוריות מיותרות.

עכשיו, חשבו כמה פעמים ביום מחשבות על העתיד (על מלחמה, פרידה, מחסור, מה יהיה עם הילדים, אם יגיעו לנו כן או יגידו לנו לא, אם יאהבו אותנו, אם המפגש לא יצליח לנו ועוד ועוד)
לוקחות אותנו מהרגע הנפלא הזה שקורה ממש עכשיו!!

פעם הבאה שאתם מרגישים לחץ, פחד, עצב, נסו לזהות איפה המחשבות שלכן נמצאות - בזמן עבר, הווה, עתיד.

לרוב תגלו שהמחשבות נודדות בין זמן עבר לבין זמן עתיד.

הסבו את תשומת לבכם אל הרגע הזה, אל השנייה הזו בדיוק, ואל כל היופי שלו. עד ששוב המחשבות ינדדו להן, ואז שוב תתמקדו בכאן ועכשיו, ועוד פעם ועוד פעם .
בסוף זה יצבטר להרבה רגעים יפים....

שרה סוויד (הופרט)

ד"ר לייעוץ חינוכי, ליווי אישי וקבוצתי של מודעות ושינוי מאהבה, מאפשרת של ה"עבודה" של ביירון קייטי,  מנחת קבוצות בארץ ובחו"ל, שפת האור, קלפי מודעות  054-3009226 www.sarithp@gmail.com 

www.saritwork.wordpress.com פייסבוק: sara swed

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
"העבודה" של ביירון קייטי