הוא יכול לפגוע בי

חשבתי שסיימתי את העבודה על האמונה שמישהו יכול לפגוע בי מבחוץ, אבל השבוע זיהיתי שיש בי עדיין חלק שמאמין במחשבה הזו. שמתי לב שהשכל יודע משהו שהלב עדיין לא.

אחת מהדרכים העוצמתיות שעוזרות לי לחבר בין הראש לבין הלב שלי היא לבחון איך אני עם המחשבה ואיך אני בלי המחשבה. התהליך הקסום הזה מוביל אותי לשקט פנימי שמחבר את השכל והלב ביחד.

בחנתי מה קורה לי כשאני מאמינה למחשבה שאותו אדם יכול לפגוע בי באותה סיטואציה ומה קורה כשאני לא מאמינה למחשבה הזו באותה סיטואציה בדיוק. 

בסוף תוכלו לקרוא מה גיליתי. אבל לפני שאתם קוראים....

מזמינה אתכם לחשוב על אדם שאתם חושבים שיכול לפגוע בכם או שפגע בכם, ולענות על השאלות בעצמכם לגבי אותו אדם בסיטואציה ההיא, אפילו בכתב. אין תשובות נכונות ולא נכונות, אז תנו דרור למה שעולה בכם. ואם מתאים לכם אתם יותר ממוזמנים לשתף וגם לשאול שאלות שעולות.

~חשבו איך אתם מגיבים, מה קורה, כשאתם מאמינים למחשבה "הוא/היא יכול/ה לפגוע בכם" ?

בי עולה פחד, חשש, קושי, כאב, קיפאון, עצירה, חריקת בלמים, אני כ"כ תלויה בעולם הסובב שבחוץ, מתנתקת מאיזה כוח שמקרקע אותי מבפנים. 

אני עצורה, סגורה, מחושבת, מנוהלת על יד פחד מדחייה. 
כשהפחד הזה מנהל אותו אני דוחה את עצמי ואת כל מה שמגיע אליי.
מתנתקת מהחיים, מהרגשות שלי, חוסמת את עצמי, קופאת, תקועה. 
יש סביבי ים של שפע ואני לא מסוגלת להנות ממנו.
מרגישה כאב בטן והכל הופך לכבד יותר בתוכי ובחוץ.

~מי תהיו בלי המחשבה "הוא/היא יכול/ה לפגוע בכם"?

כשאני מדמיינת לרגע מי אהיה בלי המחשבה שהוא יכול לפגוע בי
הדבר הראשון שעולה בי זו אהבה, אהבה להכל. אין הפרדה ביני לבין העולם שבחוץ. הכל הופך לאחד. תחושה של הקלה, הקלה עצומה, התחושה בבטן הופכת להיות יותר קלה, נעימה. אני חשה זרימה, ביטחון, התמסרות לחוויה, שחרור, מביעה את עצמי יותר. מחוברת לעצמי, עושה מה שאני מרגישה בלי פחד או מחשבות מה יקרה בעתיד. אני מתמקדת במה שקורה לי ופחות במה האחר חושב/אומר/עושה. 
אני מרגישה חופש לעשות ולהיות מה שאני, פשוט להיות. חווה את החיים ואת כל מה שהם מביאים לי. מתמסרת לחיים הללו וחווה אותם עד תום. נזכרת שהכל אבל הכל קורה עבורי תמיד. 

מה גילתם?

אני גיליתי שוב שכאשר המודעות שלי משתנה, החופש שלי גדול הרבה יותר להיות מי ומה שאני בלי תלות באדם האחר. 

גיליתי שוב שמה שמשפיע על השקט, השמחה, השלווה שלי זו לא המציאות, אלא המודעות שלי והדרך בה אני רואה את העולם.

הדרך אל האושר שלנו מתחילה בלהיכנס פנימה לתוכנו. הכל כבר נמצא שם בפנים, רק שלפעמים מסך של מחשבות מנתק אותנו מהשפע הזה שקיים בתוכנו כל הזמן. וכשאנחנו מוצאים את אותו שפע בפנים, השפע החיצוני גם מגיע.

לחיי השפע של כולכם חברים יקרים!
מאחלת לכל אחד מכם שפע של שמחה, אהבה וחופש פנימי שאינו תלוי בדבר.

שרה סוויד (הופרט)

ד"ר לייעוץ חינוכי, ליווי אישי וקבוצתי של מודעות ושינוי מאהבה, מאפשרת של ה"עבודה" של ביירון קייטי,  מנחת קבוצות בארץ ובחו"ל, שפת האור, קלפי מודעות  054-3009226 www.sarithp@gmail.com 

www.saritwork.wordpress.com פייסבוק: sara swed

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
"העבודה" של ביירון קייטי