איך לאהוב את עצמי

חברה מהעבר שאלה אותי לפני יומיים שאלה שנגעה לי ללב- איך לאהוב את עצמי?

איך באמת? ישבתי וכתבתי לה תשובה מעומק ליבי. כזו ששיחררה משהו עמוק בתוכי.

יש בי צד שרוצה להחביא את התשובה שמרגישה חשופה במיוחד. 
אבל צד אחר שרוצה לפרסם, להראות אותה לכמה שיותר אנשים, להרגיש שזהו...אחרי שהתפשטתי ככה...ממה יש לברוח...מה כבר יש להסתיר... להרגיש את הכוח שבפגיעות שלי.
ואם עזרתי בתשובה הזו למישהו לפגוש את הכוח בפגיעות שלו, לדעת שהוא לא לבד, ו/או להכיר את ה"עבודה" של ביירון קייטי אז אשריי.

איך לאהוב את עצמי?

שנים חיפשתי תשובה לשאלה הזו, איך לאהוב את עצמי,
איך בכלל מתחילים לענות על שאלה כ"כ גדולה....

עד גיל 20 לא ידעתי איפה אני מתחילה ואיפה אני נגמרת. מי זה אני ומי זה האחר.
הרגשתי שאני לא יכולה יותר להמשיך ככה, זה היה בלתי אפשרי...
והתחלתי במסע אל המודעות.
למדתי שלושה תארים בייעוץ חינוכי. עשיתי את עבודת הדוקטורט שלי בנושא של מובחנות בזוגיות (באופן לא מקרי בכלל – שהתגלה כדוקטורט של חיי), והמשכתי ללמוד טיפול קוגנטיבי, גשטלט, גופנפש, טיפול בקול בתנועה...ולאט לאט הרמתי את הראש מעל המים. מסירה עוד שכבה של שיריון.

בגיל 30 מצאתי את עצמי באוסטרליה עם בעלי דאז, ובני הבכור.
יושבת בביתי שם, ביבשת נפלאה, מגלה שעשר שנים של מודעות לא הצליחו לעקור ממני את החוסר אהבה לעצמי, לשבור את קירות הכלא שבתוכי.
אני מזהה שאני עדיין מאשימה את ההורים שלי בכל הדברים שאני לא אוהבת בעצמי, עדיין מדמיינת כמה חיי היו טובים אם רק היו לי הורים אחרים. יודעת שזה לא נכון, שהאמונות הללו כ"כ תוקעות אותי, אבל לא מצליחה להשתחרר מהן.
וערב אחד אני כותבת לעצמי שאני רוצה להתחיל לקבל את מה שאני לא יכולה לשנות. את הזוגיות שלי, את הבן שלי, את מי שאני.

יום אחרי, אני גולשת בפורום תפוז ומגלה את ה"עבודה" של ביירון קייטי. שיטה המאפשרת לנטרל מחשבות מעכבות שמפרידות ביננו לבין אהבה, חופש, אמת, עוצמה פנימית...
אני מתמסרת לשיטה, ומגלה שחרור שלא הרגשתי כמוהו בשום שיטה או דרך שחוויתי קודם.
נפתח בפניי עולם חדש, עולם של חופש. עולם בו מתחיל להיות חיבור בין התובנות של הראש לבין החוויה של הלב. כל מה שהכרתי עד אותו יום מתחיל להתערער סביבי. חומות נופלות, עוד ועוד שכבות של שיריון נושרות. אני נוסעת לסקול של ה"עבודה" בארה"ב, שצורב בי שינוי עמוק. חוזרת, יוצרת קהילה של ה"עבודה" בסידני ומוצאת את עצמי חוזרת לעולם הטיפול מתוך תחושה עמוקה שחזרתי הביתה, חזרתי אל עצמי, אל הייעוד שלי, אל מה שבאתי לעשות.

ה"עבודה" הופכת לדרך חיים. כל נקודת המבט שלי על החיים מתחילה להשתנות. החוויה שהכל עבורי גדלה בי מיום ליום. עם כל חקירה אני מקבלת את עצמי, אוהבת קצת יותר, מסירה עוד משא של ביקורת עצמית עצומה שאני נושאת בתוכי.
אני מרגישה שקיבלתי את החיים שלי מחדש.

אחרי 3 שנים של תרגול של ה"עבודה" אני מתחילה לפגוש את המציאות כמות שהיא, אחרי שנים שפחדתי להישיר אליה מבט. אני מודה בפני העולם, אבל קודם כל מעזה להודות בפני עצמי, שאני נמצאת בזוגיות בה אני מוותרת על עצמי, לא אוהבת את עצמי, ואני עוזבת עם ילד בן חמש ותינוקת, מוצאת את עצמי שוב בארץ עם שני ילדים ושתי מזוודות. מכה את כולם בתדהמה, וגם את עצמי, מתקשה לעכל איך חייתי כך ...
מתחילה להרגיש שאני מממשת את החופש, שמגיע לי להיות בקשר טוב, מפרגן, אוהב. מתחילה להיפטר מתפקיד האשמה שנשאתי כל כתפיי במשך 33 שנה.

והחיים ממשיכים לזמן לי את כל מה שאני צריכה כדי לאהוב את עצמי יותר.
בעלי דאז תובע אותי על חטיפת הילדים שלנו מאוסטרליה. אני מזה הרבה זמן חווה פחד, כאב, תלויה בין שמים וארץ, או יותר נכון בין אוסטרליה לבין ישראל. מוצאת את עצמי מכירה את מערכת המשפט מקרוב קרוב. גיבורה של סרט אימה שלא דמיינתי מעולם שאככב בו. לא מאמינה שזה קורה לי. לומדת את כל מה שלא למדתי עדיין...

בסוף תהליך המשפט אני נשארת בארץ עם שני ילדיי, ועם מה שהייתי צריכה עוד ללמוד – לקבל את הכאב בתוכי, הצער, להיפטר משאריות אשמה.
אני לומדת לימודי יהדות שמחזקים בתוכי את הידיעה שהכל אבל הכל נועד עבורי וכמה היקום הוא מקום ידידותי.

לאחר כמה חודשים פוגשת במפתיע אישה שמספרת לי שאני צריכה לעשות גרידים לאנשים. אין לי מושג מה זה גרידים.
אחרי שבועיים אני מוצאת את עצמי לומדת את שפת האור – שפה אנרגטית המורכבת מגרידים שהינם רצפים אנרגטיים של צורות וצבעים ליצירת מציאות.
אני כבר מספיק אוהבת את עצמי כדי להיות נאמנה לעצמי ולעזוב את העולם האנליטי המוכר, מפסיקה להיות בתפקיד שציפו ממני – דוקטור, מצטיינת, ילדה טובה, הגיונית.... והולכת עם הלב שלי.
אני מגלה שפה עוצמתית ברמות שאני עדיין צריכה לעכל. כותבת לעצמי גרידים של חופש, ולא מאמינה איך אני נפטרת מעוד סיפורים של דחייה מאז שאני זוכרת את עצמי. איך אני נפטרת מתפקידים שנשאתי מאז שהייתי ילדה כמו תפקיד האשמה. הרגשתי אשמה כמעט על כל דבר. אם מישהו היה עושה פרצוף זה היה בגללי, אם מישהו היה כועס עלי, עצוב – הכל היה בגללי. ואני משתחררת, רואה איך הדברים לא אישיים.
אם זה לא היה קורה לי, הייתי חושבת שאלו סיפורי מעשיות שאנשים ממציאים על שפות אנרגטיות למיניהן. שפות שאם מישהו היה מספר לי עליהן לפני חמש שנים הייתי בטוחה שהוא נפל מהירח.

אני רואה איך אני נעה בין כאב לגדילה, בין עצב לשמחה – ואני מקבלת כבר הרבה יותר את כל קשת הרגשות בתוכי. אני מקבלת את זה גם שלפעמים אני לא מקבלת.
אני רואה איך המחשבות המעכבות שלי מגנות אליי. איך לקחתי את תפקיד האשמה הציל אותי כילדה.
אני מגלה כמה אין לי שליטה, איך גל של מחשבות נופלות עליי ומנהלות אותי, איך זה לא אני, וכבר יכולה לשפוט את עצמי הרבה פחות. יכולה לשפוט אנשים אחרים הרבה פחות...

אני מקבלת את זה שלפעמים אני אוהבת את עצמי יותר, לפעמים פחות, מקבלת כמו שאני...
וזה לאהוב את עצמי יותר...

אני שולחת את הפוסט הזה, מצהירה קבל עם ועדה שזו אני עם החלקים הפצועים שלי, עם החלקים שריפאתי בתוכי... ומספיק אוהבת כדי לקבל שיש אחרים שלא יאהבו את הפוסט הזה, אותי, את עצמם... וזה בסדר....

אני יכולה לאהוב אתכם באמת ובלי תנאים רק אחרי שאני אוהבת את עצמי...

שרה סוויד (הופרט)

ד"ר לייעוץ חינוכי, ליווי אישי וקבוצתי של מודעות ושינוי מאהבה, מאפשרת של ה"עבודה" של ביירון קייטי,  מנחת קבוצות בארץ ובחו"ל, שפת האור, קלפי מודעות  054-3009226 www.sarithp@gmail.com 

www.saritwork.wordpress.com פייסבוק: sara swed

מאוד יפה ומרגש שרה. תודה.

ירון

ירון ספקטור – מורה למודעות, צמיחה והעצמה
בוגר ביה"ס הבינ"ל של ה"עבודה" של ביירון קייטי.
מורה ומטפל מוסמך ביוגה ושיאצו. M.Sc תואר שני ומרצה באקדמיה
אתר:http://www.ToSimplyBe.com
אימייל: info@ToSimplyBe.com
חפשו אותי גם בפייסבוק!

תודה ירון.

שרה סוויד (הופרט)

ד"ר לייעוץ חינוכי, ליווי אישי וקבוצתי של מודעות ושינוי מאהבה, מאפשרת של ה"עבודה" של ביירון קייטי,  מנחת קבוצות בארץ ובחו"ל, שפת האור, קלפי מודעות  054-3009226 www.sarithp@gmail.com 

www.saritwork.wordpress.com פייסבוק: sara swed

תודה על השיתוף האישי.
אני מרגיש שכל החיים שלי הם מסע של גילוי והזכרות באהבה העצמית.
אלי קרסניץ

ואני תמיד אומר שאני הוא מה שאני מרשה לעצמי להיות

החזרת אהבה דוד דהן הקבליסט

היחיד בארץ שעובד בשיטת תשלום לאחר הצלחה

תקשור,ביו אנרגיה,קבלה ודמיון מודרך

אתר https://www.davd-hiller.com/

פייסבוק https://www.facebook.com/meeverlakeshet/

דוד שאלת על ביירון קיטי

כאן למעלה כתב

ירון ספקטור מנהל הפורום שהוא בוגר בית הספר  הבינלאומי של העבודה של בירון קייטי

אולי תשאל אותו ויסייע לך!

בהצלחה.