חמי וגיסותיי יוצרות ריבים וסכסוכים ביני לבין בעלי

הי כותבת כבר בדם לבי אני במצב בלתי נסבל ולא יודעת מה לעשות! משפחתו של בעלי יורדת לחיי ועושה כל שלעיל ידה לפגוע להרוס לסכסך ולהפריד בינינו. בראש עומד ומוביל האב, חמי. בהתחלה הכל היה בסדר עד הצעת הנישואין אז העזתי להמרות את פי ראש השבט בסוגיית החתונה איך תראה והיכן מה שהוביל טלפונים זועמים של חמי אלי צעקות ושמות גנאי. לבעלי יש גם 3 אחיות שהקטנה שבהן חושבת שהיא אשתו ושגזלתי אותו ממנה מתקשרת אליו 5 פעמים ביום, מודיעה לי שאני יכולה לא להצטרף לארוחות חג ועוקצת בכל הזדמנות. לציין שלושת האחיות נשואות ועם ילדים חמי אלמן אך עם בת זוג והם שונאים אותי שנאת מוות ודואגים להרעיל את בעלי נגדי. המצב החמיר עת ילדתי בשעה טובה את בתי הבכורה לפני כחודשיים, הם באו פעם אחת בלבד בידיים ריקות כשחמי טורח לקטר שזו בת,  באו בידיים ריקות והובהר לי שלא התחשק להם לקנות לה מתנה, חמי טורח להגיד שהוא לא זוכר בת כמה היא ושהיא ה״בת שלי״ ושאני מטפלת בה במסירות מדי כשתפקידי לדאוג קודם לבעל ולא לתינוקת בת חודשיים, אחיותיו הכניסו לבעלי לראש שצריך לעשות דיאטה לתינוקת בת חודשיים ולמנוע ממנה מזון כמובן שלא נוהגת כך אבל זה מרתיח את דמי בקיצור קצרה היריעה מלהכיל את כל תל ואותי איתם החל מכינויי גנאי על היותי אשכנזייה משכילה דרך הרעלת בעלי שיחזור לבית אביו ויעזוב אותי ואת הקטנה (עד שהתחתנו אביו דאג למרר את חיי בעלי להשמיץ אותו ולהדירו מארוחות משפחתיות כך גם האחות הגדולה שלא דיברה איוחצי ים, מאז החתונה יש אויבת משותפת אז חזרה האידיליה).            בעלי לא תומך בי מאפשר להם לנהוג כך כלפי וכלפי בתנו וכשאני מעירה להם ומציבה גבולות ולא מסכימה שירימו עלי קול ידברו כך על בתי יכנו אותי בשמות או יתערבו מרחוק ובעצות אחיתופל בגידול בתי בעלי תומך בהם ללא עוררין והולך שבי אחרי המניפולציות של חמי וגיסותיי. אני ממש אומללה ואובדת עצות שוקלת להתגרש אבל נאחזתי בשיניים עבור בתי. הצילו מאיפה הרוע הזה? כל ניסיונותיי להתקרב, לרצות, לפייס, להציב גבולות להתרחק ומה לא עלו בתוהו. מה לעשות? עצוב לי במקום להתעסק אך ורק בנסיכה שלי צריכה להדוף מתקפה מבית על הבית

שלום רב,

את מתארת בעיה של חוסר נפרדות ומעורבות יתר של המשפחה בקשר שלכם.

לא סתם כתוב במקורות: "ועזב את אביו ואימו ודבק באישתו" על מנת לבנות משפחה חדשה יש לעזוב את בית ההורים פיזית ורגשית.

ההמלצה שלי היא לעודד את הבעל ללכת לייעוץ זוגי, שם תקבלו כלים לחיזוק הקשר, תגידי לו שאת יודעת שגם לך יש חלק בבעיה המשפחתית ואת רוצה ללמוד יחד איתו איך אפשר להגיע למצב טוב יותר ונעים יותר בניכם ובין המשפחה המורחבת.

במידה והוא לא יסכים, אני מציעה לך ללכת לבד לייעוץ זוגי.

בברכה,

דלית הלוי סיטרוק MA

מטפלת משפחתית וזוגית

052-7330456

דלית הלוי סיטרוק   052-7330456

מטפלת משפחתית וזוגית MA- מומחית לטיפול בכעסים

חמודה את במצב לא קל, משתתפת איתך עד כמה שאפשר, את לא כל כך כתבת למה אתם הולכים אליהם בכלל? כשאת מדברת עם בעלך בזמנם רגועים וטובים אחד על אחד מה הוא אומר? עד  כמה את חשובה לו? אני לא מתנגדת  ליעוץ נישואין אבל אם הוא לא בא איתך זה לא נישמע לי יעיל כי הוא עיקר הבעיה היא שלו,

יש לי רק את הניסיון שלי ולי לא עזר בכלל יעוץ נישואין אבל כמובן שמקרה אחד הוא לא פונקציה, אני ב"ה עדין נשואה אבל זה הצריך המון כוחות היום קל לי יותר (נשואה 6 שנים) ולאחרונה ממש משתפר משתמשת בשיטה של ביירון קייטי "לאהוב את מה שיש" ומתחילה להיתאהב בבעלי בחזרה.

לדעתי את ממש גיבורה, אבל קחי לעצמך פסק זמן מכל זה קחי נשימה עמוקה ותיתכרכזי בנסיכה שלך אל תנסי לפתור כלום פשוט תהני הם גדלים ברגע תהני מכל שניה איתה את זה אף אחד לא יכול לקחת ממך,emo_91.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חמיות כלות
בחר
בחר