התייעצות לגבי החברה ואמא

היי רציתי להתייעץ איתכם לגבי נושא שמפריע לי ולקבל חוות דעת נוספת. אתמול לאחותי היתה בת מצווה ארוע דיי רציני יש לציין... כמובן שגם חברה שלי הייתה . חברה שלי מאוד נפגעה מאמא שלי שבסוף הדרשה ציינה את שמות כל האחים וגיסים בהדגשה אך אותה היא השמיטה. יש לציין שאנחנו ביחד שנה והכרזנו על זה שאנחנו עוברים לגור ביחד וחברה שלי הייתה נמצאת אצלי בבית המון וישנה אצלי המון. בכל מקרה אני חושב שזה מאוד הגיוני שאמא שלי אפילו לא ציינה אותה מהעובדה שאנחנו לא נשואים. היא טוענת שזה מן הראוי שהייתה מציינת אותה לפחות .. בכל זאת כל המשפחה המורחבת הייתה. אשמח לשמוע את דעתכם ולדעת אם כמוני גם אתם חושבים שהיא מגזימה. תודה 

היתה יכולה האמא לציין אותך ואת בת זוגך.

ועדיין, גם אם לא עשתה כן - אין בכך שום דבר.

אני יכולה להבין שהיא נפגעה, כבת זוגך היא רואה עצמה זכאית להתייחסות קצת אחרת מיתר האורחים, אבל לעשות מזה סיפור? לא נראה לי.

אם היא ביחסים טובים עם אמך, אפשר לשאול אותה מדוע היא לא הזכירה אותה, ברוח טובה ומתוך סקרנות אך מבלי לטעון כנגדה ומבלי להיות שלילי, פשוט על בסיס "רציתי לדעת", כי באמת סביר להניח שהיא לא צויינה כיוון שהקשר ביניכם אינו ממוסד וכמו שכל אמא יודעת - זה לא סגור עד שזה סגור, ולכן אני אישית הייתי סוגרת את הנושא לו אני במקומה, ועוברת הלאה, כי חבל להרעיל יחסים בזוטות, ובעיני זה ראוי לנשימה עמוקה ו........זהו.

שלום רב,

אכן נושא רגיש, נשאלת השאלה למה לא הזכירה את שמה, אולי מההתרגשות של הארוע שכחה או שלא רואה בקשר משהו בטוח? אני הייתי מציעה להגיב באמפתיה והבנה לחברה שלך ומצד שני לבדוק עם האמא איך קרה שלא הזכירה את החברה, לבקש ממנה לשים לב קצת לחברה ולפייס אותה. הקשר עלול לההרס מדברים קטנים וחבל, לכן חשוב לבדוק בעדינות.

בברכה,

דלית הלוי סיטרוק MA

מנהלת הפורום, מטפלת משפחתית וזוגית

מומחית לשליטה בכעסים

דלית הלוי סיטרוק   052-7330456

מטפלת משפחתית וזוגית MA- מומחית לטיפול בכעסים

יקירי! נסה לדבר שוב עם אמך. יתכן ובאמת לא זכרה את חברתך, אולי היתה כאן אי הבנה נסה ללבן דברים ולא לשמר בבטן ..... בברכה אילנה . 
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חמיות כלות
בחר
בחר