אירוח בפורום: אירוח בנושא רפואת עור ורפואה אסטתית

בשעה הקרובה יתארח בפורום ד"ר אכי פרידמן ויענה על שאלות בנושא רפואת עור ורפואה אסטתית בקרב ילדים ותינוקות.
באפשרותכם לשאול את כל השאלות בתחומים אלו ואחרים הקשורים ברפואת ילדים במהלך השעה הקרובה!

ד"ר פרידמן הינו חבר בהסתדרות הרפואית הישראלית (הר"י), באיגוד הישראלי לרפואת עור ומין, בחברה לכירורגיה דרמטולוגית בישראל, באקדמיה האמריקאית לרפואת עור ומין ובחברה הבינלאומית לכירורגיה דרמטולוגית.
ד"ר אכי (יואכים) פרידמן, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובוגר התמחות במחלקת עור ומין במרכז הרפואי שיבא תל השומר, הינו רופא עור בכיר העוסק מזה שנים רבות בתחומי רפואת העור והאסתטיקה.

שעה פוריה ומהנה! emo_49.png

המשך גלישה מהנה בוואלה! פורומים

בוקר טוב אשמח לענות על שאלותכם בתחום רפואת העור ורפואה אסתטית. יום נעים ד"ר אכי פרידמן

שלום ד"ר פרידמן!

הבן הקטן שלי סובל מאסטמה של העור, הרופא ממליץ על משחה סטרואידית אבל נראה שאפילו הוא לא מאוד ממליץ על משחות כאלו... מה כדאי לעשות? מה הם הסיכונים?

תודה מראשש.

את השימוש במשחות סטרואידיות יש למצוא למצבים חריפים וחריגים במיוחד בד"כ ניתן להשתמש במשחות שונות ובתכשירי שימון העור שאינם מכילים סטרואידים וכאלה נמצאים למכביר בשוק הפארמה.

הגיוני שהקטנה שלי נהיית אדמדמה מעט כשנמצאים בחוץ גם אם היא מכוסה היטב והעגלה מסתירה אותה מהשמש?

בהחלט העגלה לא מהווה מחסום מלא וקרינת השמש משיגה אותנו במגוון צורות.

שלום ד"ר אכי

מה פשרן של נקודות אדומות הדומות לנקודות חן, הנמצאים בכל מיני מקומות בגוף,

וכן כתמים בצע חום, שגם הם מפוזרים על פני הגוף.

תודה מראש

שלום...

לבת שלי יש מעין פרונקל כזה (לא יודעת מה המינוח), די קרוב לעין. היא בת 4 ואני מאוד רוצה להוריד לה את זה גם מבחינה אסתטית וששאר הילדים לא יציקו לה בהמשך, וגם בגלל שהיא כל הזמן מגרדת את זה ופוצעת את עצמה...
הרופאים מפחדים לעשות את הניתוח הזה בגלל שהיא קטנה וזה קרוב לעין... מה אתה ממליץ לעשות?

באופן גורף ובלי להתיחס לנקודה פרטנית. מדובר בדר"כ בלוח השנים המתקדם. הנקודות האדומות הינן כלי דם המופיעים ע"פ העור ונטולות משמעות מבחינה רפואית. הכתמים הכהים הם עדות לעור המתבגר ואחריהן יש לעקוב באופן הדוק אצל רופא עור.

תשובה לאירנה. מבלי לראות את המקרה קשה לי לענות ענינית. אך עליך לקחת בחשבון שלעיתים פרוצדורות כירורגיות פשוטות דורשות הרדמה בגיל זה. לכן יש לשקול את הנושא בכובד ראש. אשמח לסייע לאחר בדיקה ואבחון.

מה הסיכונים של הרדמה בגיל הזה?

הרדמה היא הליך רפואי בעל סיכונים ויש לשקול היטב את הצורך בו. סיבוכים ששל הרדמה יכולים למשל להביא להפרעה בתפקודו התקין של הכבד, בין השאר.

שלום לך דר" אבי אני בחור בן 40 ואני כמה ימים סובל מגירודים בעור בכל חלקי הגוף וגם תחושה קלה של נימולות בידיים וברגליים..מגרד לי בראש וזה מציק לי עד כדי כך שלא נותן לי לישון בלילה כמו שצריך ואני קם ועושהמקלחת חמה ומרגיע את העור וחוזר למיטה ..אשמח לדעת מה זה ומה אפשר לעשות שזה יעבור ..האם עליי לגשת לרופא עור או שזה יעבור לבד? אשמח לתשובתך בהקדם תודה מיכאל

גרד מפושט מצריך בד"כ ברור כלשהו בעיקר אם מראה העור המגורד נראה תקין. אולם, התוספת של הנימול שהינך חש עשויה להצביע על אפשרות של גרד הנובע ממתחים ולחצי החיים. ממליץ לך לפנות לרופא עור להיבדק ולהגיע לאבחנה מדויקת לשם קבלת טיפול הולם.

גולשים יקרים שמחתי לענות על שאלותכם. אתם מוזמנים להמשיך ולשאול שאלות בפורום רפואת עור ומין אשר בניהולי.

המשך יום נעים וחופשה נעימה

ד"ר אכי פרידמן

מומחה ברפואת עור ומין

דרמו-אסתטיקה

www.dr-acky.com

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התפתחות תינוקות
בחר