דילוג על זחילת גחון

ביתי בת 5 חודשים עומדת על 4 מגיל 4 חודשים מתנוענעת קדימה אחורה עושה גשר על קצות האצבעות ולזחול היא לא זוחלת האם היא תדלג גם על זחילה זו? איך לעודד שתזחל?

עמידת דב

שלום לך. על סמך מה שכתבת, נראה שחשוב לעבוד עם בתך על עידוד זחילת גחון, עליה היא בהחלט עלולה לדלג. עמידת דב (על 4) אופיינית לתינוקות להם יותר קל במצב של הזדקפות ופחות בכפיפה. מספר שאלות לפני תרגילים: האם היא נמצאת במהלך היום על משטחים מוטים? (דוגמאת טרמפולינה או עגלה בהטייה). האם מושיבים אותה? כמה זמן היא מבלה על הגב, הבטן והצדדים? יש לבצע תרגילים מעודדי כפיפה. לציין, כי אינה מאחרת בנושא זחילת הגחון, שאמורה להתהוות סביב גיל חצי שנה. תרגילים: בשכיבה על הגב, אחזי בשתי כפות ידיה ושתי כפות רגליה יחד במרכז הגוף, וגלגלי מצד אל צד. זהו המצב בו ישנה כפיפה גמורה. עדיין בשכיבה על הגב, אחי בשתי כפות רגליה, הרימי את הישבן שלה על כפות רגלייך (את בישיבה מזרחית על הרצפה), וכופפי את כפות רגליה לעבר פניה, ללא הפעלת כוח. את תראי שתיווצר כפיפה בגב. עודדי אותה לשכיבה מרובה על הבטן, ושחקי עימה גם על צידי הגוף. הציגי בפניה רק צעצוע או שניים, במרחק נגיעה כדי לא ליצור תיסכול, אך גם שלא תהייה מוצפת ותשחק לאורך זמן על הבטן. דרך אגב, האם מתהפכת? והצעה אחרונה: את מציגה משהו שניתן לטיפול ותיקון בשלב הזה, כדי לאפשר לה המשך התפתחות נעימה ונכונה. אני רוצה להציע לך להגיע ל-5 שיעורים פרטיים במסגרת קורס מדריכים בצעד ראשון ללא תשלום אחת לשבוע, בימי חמישי אחה"צ. בתך תאובחן בדיוק, ואת תקבלי את כל התרגילים לעבודה עימה תוך כדי הדגמה ועבודה במהלך השיעורים הפרטיים. אם את מעוניינת (ואני ממליצה בחום), צרי עימי קשר. בהצלחה נועה

היי

ביתי מתהפכת בטן גב ולהפך.היא כל היום בריצפה היא מתקדמת בצורה מוזרה לצעצוע עומדת על 4 ויורדת לקרקע וכך בסוף היא מגיעה

זחילה

הי קורל. כתבת כי היא כל היום על הרצפה, אך חשוב לדעת האם על הגב או על הבטן- מה מעדיפה? כאשר תינוק מגיע לשלב זחילת גחון, צריך שיהיו לו מספר אלמנטים בגוף, כדי שהזחילה תתאפשר. אם בתך בחרה להתקדם באופן בו את מתארת לעבר צעצוע, כניראה שזו הדרך הקלה עבורה, ויש משהו בארגון הגופני שלה שצריך לשנות. רק כדי שנוודא שאנחנו מדברות על אותו הדבר, כשאת אומרת שהיא על 4, את מתכוונת על כפות ידיים וכפות רגליים? ללא בירכיים על הרצפה? אני ממליצה בשלב הזה להגיע איתה לאבחון. צריך להסתכל עליה ולבדוק מה חסר כדי שתוכל לרדת לגחון ולזחול, ובהמשך לעבור לזחילת 6.ברגע שיודעים איזה אלמנטים חסרים, ניתן לתרגל את אותם הדברים ולקדם אותה. נועה

בסוף היא זוחלת

היי, היא זוחלת יושבת ואפילו עומדת עשתה זו לבד כנראה שהיתה קטנה כדי לזחול.דילגה על גחון היא זחלה רק על 4 היא מקסימה תודה לאל אין צורך באבחון לפי דבריה של אחות מטיפת חלב כל אחד השלב והדרך שלו

הי קורל. קודם כל, אני שמחה שהיא מתקדמת!!! כל הכבוד. הצעתי את האבחון לאו דווקא כי משהו לא בסדר. לעיתים יש איזה עיכוב או קושי לתינוק, ואם עורכים אבחון, ניתן לעלות על הקשיים בגוף ולתקנם כדי לאפשר המשך התפתחות תקינה. גישתי מעט שונה מגישתן של אחיות טיפת חלב, אותן אני מאוד מעריכה. עם-זאת, טיפת חלב בודקים הימצאות של שלב התפתחותי, אני רוצה לראות שהוא נעשה בצורה איכותית, כי כל שלב מוביל לבא אחריו. לדוגמא, את מציינת שהיא יושבת, ואני רוצה לראות איך היא מתיישבת, האם היא יודעת לעבור מישיבה לזחילה, האם היא יציבה בישיבה ועוד. תינוק שמדלג על זחילת גחון, לדוגמא, יזחל, יעמוד וילך, על פניו הכל בסדר. עם-זאת, בזחילת זחון נרכשות מיומנויות מאוד חשובות, שלילד שלא זוחל גחון הם יחסרו, כמו-הצלבות של יד ורגל נגדית, יכולות כמו טיפוס על סולם ועוד. באמצעות טיפול לא צריך להחזיר את התינוק לזחול גחון אם הוא כבר זוחל על 6, אלא לעבוד איתו על המיומנויות שפיספס כי דילג על שלב התפתחותי. הדברים הללו חשובים בעיקר להמשך ההתפתחות וליכולות הגופניות. בכל מקרה, זה לשיקולך, ואני שמחה שהיא מתקדמת. עדכני אותי בהמשך. בהצלחה נועה

שלום רב,

ביתי המתוקה בת 7+חודשים , כמעט בת 8 , לא זוחלת , היא עומדת על 6 ומנדנדת את עצמה קדימה ואחורה , כאשר היא רוצה להגיע לחפץ מסוים היא פשוא מזנקת עליו , מעיין קפיצונת קדימה , אציין שהיא כן מנסה לזחול על הגחון אך נראה שהיא מתוסכלת מכך שאינה מצליחה ואז היא מייד נעמדת על 6, היא מתהפכת לשני הצדדים מצוין , יש מצב שקשה לה בגלל המשקל? היא שוקלת 10+ק"ג בלע"ה

אני משכיבה בד"כ על הגב או על הצד , מאז שהיא יודעת להתהפך היא כבר משנה לבד את התנוחה שנוח לה

אודה לעצתך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התפתחות תינוקות
בחר
בחר