פטירת אבי טרם היום הקובע

שלום,אני ואחי ילידי קיבוץ משמר דוד,אשר הפך ליישוב קהילתי. אבי עה"ש נפטר בשנת 95 לפני היום הקובע שנקבע ב99.

ההסדר של שיוך הדירות היה כזה שהוגדש שכל בית אב יקבל מגרש עם הבית הקיים +סכום כספי של 2 בני זוג כך שיהיה להם סכום מכובד לשיפוץ הדירה. עד כאן הכל בסדר רק שבשנת 2003 בערך שונתה ההחלטה ברב בסיפת החברים, לכך שהסכום הכספי יהיה פר חבר,וכך בעצם כל הרווקים או הגרושים או האלמנות (במקרה זה אימי היא האלמנה היחידה שבעלה נפטר לפני היום הקובע). המקרה שלנו הוא יוצא דופן כם בגלל שהקיבוץ עבר כמה תקופות של פירוקים ובעצם נוצר מצב שאבי עה"ש היה המייסד היחיד שנשאר מהקמת הקיבוץ. הוא אף מוזכר בספרו של חיים טופול "חיים מספר על טופול" כאשר יש פרק על להקת בצל ירוק שהיתה זמנו בקיבוץ משמר דוד ,והציטוט: "ורק מוטקה (אבי) אחד נשאר לבדו עד שהתנועה הקיבוצית שלחה לו תגבורת"  ,אם כך גם הוא החבר היחיד שנפטר לפני היום הקובע,והוא גם המייסד היחיד שנותר בקיבוץ. היינו בהליך משפטי ממושך גם במחוזי בת"א, שם זכינו להאדת השופטת אך אמרה שאין כלים חוקיים לפסוק לטובתנו,פנינו אם כך לבג"צ,אשר גם שם המליצו השופטים לגזבר ומזכיר הקהילה ללכת לקראתנו,אך לא יכלו לכפות זאת עליהם. ואני שואלת הרי בג"צ הוא בית דין גבוה לצדק,ואם צריך לקבוע תקדים שיקבעו, בשביל זה הוא נועד.  ועכשיו כל החברים שלא יהיה קלישאה לומר, שגרים שם בזכות אבי עה"ש "שהחזיק את מפתחות היישוב" בשנות ה-50, העמידו וילות, ואילו אימי נותרה מקופחת,ומכל שנות עמלו והמסירות שלו לא נותר דבר....איפה נשמע דבר כזה שאדם שעבד כל חייו לא יוריש כלום לילדיו ולאלמנתו, אין פה יחסי עובד מעביד? האם יש משהו שנוכל לעשות?  היינו מוכרים את הנכס זה כבר הכי משתלם, אבל נאמר לי ע"י חברת קיבוץ שהוחלט שהחבר צריך להתגורר בנכס לפחות 3 שנים, וכרגע הדירה של אימי מושכרת כמו שהיא ואימי נמצאת בבית אבות  כי היא די מבוגרת ולא יכולנו להשאירה לבד בביתה(זה לא הסתדר עם מטפלת).   יודעת שהרחבתי יתר על המידה,פשוט אין לי שום מקום אחר לפרוק את התסכול,ואולי יש משהו לעשות?    בתודה    אוריה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אגודות שיתופיות (מושבים וקיבוצים)