מכירת זכות על נחלה

אני חבר מושב שחילק לפני כ-15 שנים לחברי המושב זכות בנחלות נוספות ופנויות שהיו במושב. בהחלטה שהתקבלה נאמר כי באם הזכות בנחלה תועבר לידי אחד מהילדים של בלע הזכות, הרי שהבן שירשם על הנחלה יהיה םטור מדמי כניסה בסך כ-100,000 ש"ח. לא היתה התייחסות לגבי הדמי כניסה במקרה של העברת הזכות לצד ג'. 

לפני מספר חודשים העברתי את הזכות לידי צד ג'. המושב ערך לצד ג' הליך קליטה וקיבל אותו בתום ההליך כמועמד לקליטה ורשם את הנחלה על שמו. אני טענתי כי מאחר ומדובר בזכות שניתנה לי הרי שהכללים בהחלטה המקורית לגבי דמי הכניסה חלים עליה ואין לגבות על הנחלה דמי כניסה. המושב טען כי מאחר ומדובר בנקלט חדש בנחלה וכי הנחלה לא היתה שלי אלא רק הזכות בה, יש לגבות דמי כניסה מלאים.

אשמח להתייחסות לגבי הסוגיה

אשמח לענות לך אם תפרט יותר לא ברור לי כיצד חלקתי את הזכות  ומי אישר במושב את אופן החלוקה ,  אשמח אם תכתוב לי ביתר פירוט כי המקרה מעניין

תוכל לשלוח לי גם למייל הפרטי  uriadam@walla.com

מנהל הפורום
20+

היי מוטי,

לפי הסיפור שלך, נשמע הגיוני, וממש כפי שאתה טענת, שבעקבות הזכות שקיבלת על הנחלה, גם אם היא נמכרת לצד ג' שאיננו בן משפחה, הרי שלא יהיו תשלום של דמי כניסה. ובכל זאת, אני הייתי ממליץ לך להיעזר באנשי מקצוע, שמבינים בתחום מכירות הנחלות ומולם לבחון את העניין. אני מניח שיש מקרים חריגים וכל עניין לגופו, ולכן חשוב לבחון את הפרטים מול גורם שמבין בכך. בהצלחה.

נחלות למכירה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אגודות שיתופיות (מושבים וקיבוצים)
בחר
בחר