אנשים שקנו בשנות החמישים

דירות בגודל 20 מ"ר וזכו להנות מההנחות של התקופה ההיא, פתאום פולשים לחצר שהיא אדמת קקל וכיום "קרקע ציבורית" שמונהלת על ידי ממ"י, ומביאים מודד מהעיריה ומתלהבים שימדוד להם את הדירה גדולה יותר ואז משלמים עשרות שנים ארנונה כשבעיריה כתוב שהדירה שעליהם משלמים עליה את הארנונה היא בגודל 69 מ"ר (אבל בטאבו הם קנו אותה כ 20 מ"ר). כעת יש פרוייקט פינוי ובינוי שהעיריה נתנה להם פרס על הפלישה, והפרס הוא תכנית שמשביחה את הקרקע שלהם כך שהערך שלה קפץ פי 1000, ולכן כל קבלן ישמח לפצות אותם ולתת להם 4 דירות רק כדי שיסכימו להתפנות ולאפשר לו לבנות את המגדלים שכעת מותר לו. השאלה שלי היא האם כאן לא מאפשרים לציבור פולשים בעלי דירות קיימות להנות מן העבירות על חשבון הציבור בעוד שבין הציבור קיימים אנשים מחוסרי דיור אמיתיים ? האם מחוסרי דיור יכולים לתבוע את המדינה בגין ההתנהלות שתיארתי ? ומה זה נותן לאותם האנשים האלה שהצליחו לעשות שבעיריה יירשם כאילו הדירה שלהם בגודל 69 מ"ר ? האם זה נותן להם יתרון מול הקבלן שמציע להם דירות במסגרת פינוי ובינוי ? אודה לתשובות לכל השאלות ששאלתי כי כל אחת מהן מאוד מסקרנת אותי ואני מאוד מעוניינת לדעת מידע מפורט כמה שיותר. תודה עדנה הופמן

תגובה

מכיוון שפרטי המקרה לא מוכרים לי, אני מניח שדבריך בדוקים , המצב המתואר הינו פלישת דיירים לשטח שבבעלות המדינה, או לחילופין לשטח ששיך לשאר דיירי הבניין המשותף,פלישה כזאת היא לא חוקית ומחייבת דיווח ליחידת הפיקוח של מינהל מקרקעי ישראל במחוז בו התבצעה הפלישה ,זכותו וחובתו של כל אזרח להתלונן על כך ,באשר לתשלומי הארנונה ,תשלומי הארנונה לא מכשירים את "הקניין"החדש של אותם דיירים ואני מתקשה להאמין שרשות מקומית או מינהל מקרקעי ישראל מעניקים גושפנקא חוקית לפולשים בעזרת התשלומים שאת מתארת .באשר לפרויקט פינוי ובינוי ,ידוע שבין הדיירים ליזמים מתנהלים מו"מ אישי באשר לזכויות הדיירים בפרויקט ,ולכן זכותו של כל דייר למקסם את התנאים שיקבל מן היזמים ללא כל קשר לגודל הקניין שברשותו, בכל מקרה שידוע לך על עבירות מן הסוג שתארת יש להתלונן מידית במוסדות המתאימים ,מינהל מקרקעי ישראל לא מהסס לנקוט בצעדים משפטיים על מנת לסלק את הפולשים גם לאחר תקופה ארוכה .
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אגודות שיתופיות (מושבים וקיבוצים)
בחר
בחר