אנו שוכרים בית בקיבוץ - אל עו"ד אורי אדם ומשתתפים בפורים שנתקלו בנושא

אני ואשתי הגענו מהעיר לקיבוץ של התק"ם לפני 23 שנים בעקבות העבודה, ב 3 השנים הראשונות אשתי ושני הילדים בגילאי חודשיים ושנתיים קיבלו תקציב חודשי ושרותים מהקיבוץ ואילו אני הייתי במעמד של שוכר אבל ללא חוזה שכירות, לאחר 3 שנים שנינו עברנו למעמד של שוכרים ועדיין ללא חוזה שכירות, לפני כ15 שנה החל תהליך ההפרטה (שהסתיים בהפרטה מלאה לפני כ5 שנים וכרגע מתנהלים החברים בנושא שיוך הדירות) ואז כבר חתמנו על חוזה שכירות המתחדש כל שנה, אז נכון שזה תמציתי, אבל השאלה היא בגדול, האם לי ולאשתי ישנם אלו שהם זכויות בכל מיני פונקציות שיש לדיירים-שוכרים? ואם יש כאלה, מה קורה אם אנחנו עוברים לדירה/בית אחר בתוך הקיבוץ? בתודה מראש לכל המשיבים איציק.

תגובה

לאיציק שלום האם אתם שוכרים את אותה הדירה יותר מ15 שנים ?אשמח אם תפרט יותר ואזי אענה לך באריכות תודה אורי
מנהל הפורום
20+

קודם כל תודה על ההתיחסות והתשובה המהירה!

כן בוודאי, אנו שוכרים אותה הדירה 20 שנה ואפילו יש ברשותנו את כל הקבלות ובהן מצויינים הסכומים והפירוט עבור מה כל תשלום, בתחילת יולי שנה שעברה קיבלנו דף לתא הדואר ובו נכתב שהדירה שאנו שוכרים נבחרה יחד עם חלק מהדירות המושכרות (לא כל הדירות המושכרות!) והועמדה להגרלה לבנים חוזרים ושהחוזה הנוכחי שלנו מסתיים ב31 באוגוסט. אישתי ואני נזעקנו מיד למנהל הקהילה לקבלת הסברים ומכחצי שעה של שיחה, המידע שקיבלנו היה שזו החלטת הנהלת הקהילה או הוועד הממונה ושהוא (מנהל הקהילה) אינו יכול למסור פרטים נוספים מדוע הדירה שלנו נבחרה כשישנן דירות נוספות (באותו שטח פנים) פנויות בחלקן ובחילקן מושכרות לתקופה קצרה של עד כשנתיים. כשבוע לאחר מכן בשיחה שניה שייזמנו עם מנהל הקהילה הובטח לנו בע"פ שבזמן הקרוב מנהל הקהילה ינסה למצוא פתרון המקובל על כל הצדדים ואכן הוצעה לנו דירה קצת יותר גדולה במיקום יותר נוח שתתפנה כחצי שנה מאוחר יותר כלומר בימים אלה, לבינתיים בסוף אוגוסט נשלח אלינו חוזה שכירות חדש (החל מ1.9.09 )ללא לא כל התניות ו/או חתימות כל שהן, חתמנו מיד על החוזה ומסרנו למזכירות וזהו. (?!) היום החלו לשפץ ולסדר את הדירה המיועדת והשאלה שלנו היא, האם ביציאה שלנו מהדירה הנוכחית אנו מוותרים על זכויות כל שהן ואם כן, האם עלינו לדרוש בכתב את המשך הזכויות האלה. (אין לנו בעייה עם התכתובת הגלויה לכל ומי ייתן וזה יעזור במקצת גם לאחרים.) הרבה הרבה תודה מראש איציק

נ.ב. פרט קטן

אשתי ואני מעוניינים להמשיך ולחיות בקיבוץ גם כאשר אופי היישוב ישתנה בעתיד והשכירות כבר לא תהיה בר קימא. זהו בעצם המקום שבו גידלנו את ילדינו מינקות ובעצם יותר ממחצית מחיינו אנו ביישוב איציק

קודם כל תודה על ההתיחסות והתשובה המהירה!

כן בוודאי, אנו שוכרים אותה הדירה 20 שנה ואפילו יש ברשותנו את כל הקבלות ובהן מצויינים הסכומים והפירוט עבור מה כל תשלום, בתחילת יולי שנה שעברה קיבלנו דף לתא הדואר ובו נכתב שהדירה שאנו שוכרים נבחרה יחד עם חלק מהדירות המושכרות (לא כל הדירות המושכרות!) והועמדה להגרלה לבנים חוזרים ושהחוזה הנוכחי שלנו מסתיים ב31 באוגוסט. אישתי ואני נזעקנו מיד למנהל הקהילה לקבלת הסברים ומכחצי שעה של שיחה, המידע שקיבלנו היה שזו החלטת הנהלת הקהילה או הוועד הממונה ושהוא (מנהל הקהילה) אינו יכול למסור פרטים נוספים מדוע הדירה שלנו נבחרה כשישנן דירות נוספות (באותו שטח פנים) פנויות בחלקן ובחילקן מושכרות לתקופה קצרה של עד כשנתיים. כשבוע לאחר מכן בשיחה שניה שייזמנו עם מנהל הקהילה הובטח לנו בע"פ שבזמן הקרוב מנהל הקהילה ינסה למצוא פתרון המקובל על כל הצדדים ואכן הוצעה לנו דירה קצת יותר גדולה במיקום יותר נוח שתתפנה כחצי שנה מאוחר יותר כלומר בימים אלה, לבינתיים בסוף אוגוסט נשלח אלינו חוזה שכירות חדש (החל מ1.9.09 )ללא לא כל התניות ו/או חתימות כל שהן, חתמנו מיד על החוזה ומסרנו למזכירות וזהו. (?!) היום החלו לשפץ ולסדר את הדירה המיועדת והשאלה שלנו היא, האם ביציאה שלנו מהדירה הנוכחית אנו מוותרים על זכויות כל שהן ואם כן, האם עלינו לדרוש בכתב את המשך הזכויות האלה. (אין לנו בעייה עם התכתובת הגלויה לכל ומי ייתן וזה יעזור במקצת גם לאחרים.) הרבה הרבה תודה מראש איציק

סליחה, עכשיו זה יותר מאורגן ומדויק!

אני ואשתי הגענו מהעיר לקיבוץ בצפון של התק"ם לפני 23 שנים בעקבות העבודה, ב 3 השנים הראשונות אשתי עבדה בגן הילדים והיא ושני הילדים שלנו בגילאי חודשיים ושנתיים קיבלו תקציב חודשי ושרותים מהקיבוץ ואילו אני הייתי במעמד של שוכר אבל ללא חוזה שכירות, לאחר 3 שנים עזבה לעבוד במקום אחר בקיבוץ השכן ועדיין אנחנו ללא חוזה שכירות, בשנת 1995 החתימו אותנו על חוזה כל שהוא שאיני זוכר כרגע, ואחר כך לא חתמנו על שום חוזה עד לשנת 2002 כשהחתימו אותנו שוב על חוזה. אנו שוכרים אותה הדירה 23 שנה ואפילו יש ברשותנו את כל הקבלות ובהן מצויינים הסכומים והפירוט עבור מה כל תשלום, בתחילת יולי שנה שעברה קיבלנו דף לתא הדואר ובו נכתב שהדירה שאנו שוכרים נבחרה יחד עם חלק מהדירות המושכרות (לא כל הדירות המושכרות!) והועמדה להגרלה לבנים חוזרים ושהחוזה הנוכחי שלנו מסתיים ב31 באוגוסט. אישתי ואני נזעקנו מיד למנהל הקהילה לקבלת הסברים ומכחצי שעה של שיחה, המידע שקיבלנו היה שזו החלטת הנהלת הקהילה או הוועד הממונה ושהוא (מנהל הקהילה) אינו יכול למסור פרטים נוספים מדוע הדירה שלנו נבחרה כשישנן דירות נוספות (באותו שטח פנים) פנויות בחלקן ובחילקן מושכרות לתקופה קצרה של עד כשנתיים. כשבוע לאחר מכן בשיחה שניה שייזמנו עם מנהל הקהילה הובטח לנו בע"פ שבזמן הקרוב מנהל הקהילה ינסה למצוא פתרון המקובל על כל הצדדים ואכן הוצעה לנו דירה חלופית במיקום יותר נוח שתתפנה כחצי שנה מאוחר יותר כלומר בימים אלה, לבינתיים בסוף אוגוסט נשלח אלינו חוזה שכירות חדש (החל מ1.9.09 )ללא לא כל התניות ו/או חתימות כל שהן, חתמנו מיד על החוזה ומסרנו למזכירות וזהו. (?!) בשלב מאוחר יותר שמתי לב לסעיף מוזר בחוזה שישנה אפשרות ששני הצדדים יכולים להפר את החוזה?! מה זה? בכלל כל ההתנהלות במשך 23 שנים הייתה תקינה משני הצדדים? היום החלו לשפץ ולסדר את הדירה המיועדת והשאלה שלנו היא, א.האם ביציאה שלנו מהדירה הנוכחית אנו מוותרים על זכויות כל שהן ואם כן, האם עלינו לדרוש בכתב את המשך הזכויות האלה. ב. יכול להיות בחוזה סעיף כזה האומר ששני הצדדים יכולים להפר חוזה ואנחנו נעזוב את הדירה תוך 30 יום? הרבה הרבה תודה מראש איציק

אנו שוכרים בית בקיבוץ - אל עו"ד אורי אדם ומשתתפים בפורים שנתקלו בנושא

אני ואשתי הגענו מהעיר לקיבוץ של התק"ם לפני 23 שנים בעקבות העבודה, ב 3 השנים הראשונות אשתי ושני הילדים בגילאי חודשיים ושנתיים קיבלו תקציב חודשי ושרותים מהקיבוץ ואילו אני הייתי במעמד של שוכר אבל ללא חוזה שכירות, לאחר 3 שנים שנינו עברנו למעמד של שוכרים ועדיין ללא חוזה שכירות, לפני כ15 שנה החל תהליך ההפרטה (שהסתיים בהפרטה מלאה לפני כ5 שנים וכרגע מתנהלים החברים בנושא שיוך הדירות) ואז כבר חתמנו על חוזה שכירות המתחדש כל שנה, אז נכון שזה תמציתי, אבל השאלה היא בגדול, האם לי ולאשתי ישנם אלו שהם זכויות בכל מיני פונקציות שיש לדיירים-שוכרים? ואם יש כאלה, מה קורה אם אנחנו עוברים לדירה/בית אחר בתוך הקיבוץ? בתודה מראש לכל המשיבים איציק.

תגובה

לאחר בדיקה מעמיקה הסתבר כי לצערי אין לכם זכויות מעין קנייניות בדירה וזאת בשל שחוזה השכירות התחדש מידי שנה ולא היה ארוך טווח , הזכויות היחידות שעשויות לצמוח לכן בדירה היא השקעה המיוחדת שעשיתם בה ברבות השנים .
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אגודות שיתופיות (מושבים וקיבוצים)
בחר
בחר