התייעצות בנושא גאונות ולקויות

שלום לך. לפני שאתחיל אני חייב לומר שכל מה שאני ארשום פה יש להתייחס אליי ברצינות ולא בזלזול. אני נער צעיר, מאוד חכם ומאוד מוכשר. יצא לי לעשות חקירה קטנה דרך האינטנרט בעקבות סקרנותי הרבה על עצמי ואני חושב שאני לא כמו האדם הממוצע- במשך חיי אני מאוד מאוד מתעניין בנושא האומנות אני מאוד נמשך לנושא בכל גופי ונפשי. אני מרגיש מוכשר לעסוק בנושא זה אף על פי שמעולם לא למדתי את המקצוע ואני מאמין שאני אגלה מומחיות רבה בנושא הנל(סוג של גאונות,ילד פלא) מצד שני שמתי לב למשהו משמעותי :אני מתקשה מבחינה חברתית (קשה לי לשמור על קשר עם חברים ולפעמים אני מרגיש בודד) מה שמוביל אותי למסקנה אף על פי שמעולם לא הובחנתי : שיכול להיות שיש לי תסמונת אספרגר. לא דיברתי על זה עם אף בן אדם אפילו לא אם המשפחה.וכאן נמצאת הדילמה הגדולה שלי-אני אדם שמפחד ומתבייש ולפעמים בוכה מזה שיכול להיות שאני שונה מאחרים ואני ממש לא רוצה שאנשים יגידו תראו הנה הגאון האוטיסט ולא רוצה שיזכרו אותי בתור גאון אוטיסט. השאלה שלי מה עליי לעשות ? האם אני צריך להמשיך בחיי כאילו אני ילד נורמלי ולעשות מה שכל האדם הממוצע עושה ולקוות לחיים נורמליים כמו כולם או שמא עליי להיחשף ? אני חוזר ומזכיר : הנושא הזה מאוד רגיש לי ,ויש להתחייס אליי ברצינות רבה.

התיחסות רצינית

לדעתי אתה צריך ללכת לאבחון. לאחר שתקבל את תוצאות האבחון תתייעץ עם הפסיכולוג בכל השאלות שיש לך. אל תרגיש מוזר. כי מה זה בכלל נורמלי? האם יש הגדרה לנורמלי? אולי אתה נורמלי ואנחנו לא. אתה מבין שנורמלי זו הגדרה תלוית תרבות ומקום. שיהיה לך בהצלחה

תיפנה לאיבחון.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי
בחר
בחר