קצבאות שארים - ילדים / תנאים מיוחדים למשפחות חד הוריות

שמי בעז ואני אלמן "טרי" וצעיר וברצוני לקדם מהלך גדול לשינוי שיטת התגמול מקצבאות עבור יתומים (ילדים) של אלמנות / אלמנים. כידוע הסכומים המשולמים ע"י הביטוח הלאומי מצומצמים מאוד ולא מספיקים לילדים, בעיקר בשנים הראשונות של האובדן..(ליווי פסיכולוגי, חוגי מיוחדים) בנוסף יש עוד הרבה מקומות בהם אין הכרה אמיתית והנחות משמעותיות לגבי משפחות חד הוריות אלמנות/אלמנים. אשמח לקבל רעיונות נוספים לקידום ושינוי. בעז

תשובה לבועז

בועז שלום, יאחד הכיוונים הראשונים שבהם הייתי פועלת הוא כיוון שבו כבר החלה פעילות; אלמן כך לדמנה שהינם אלמני צה"ל יכולים להינשא ולא להפסיד את הקיצבה לה הם זכאים. אין הדבר כך לגבי אלמנים ואלמנות אחרים.כתוצאה מכך נגרם בין השאר גם עוול כלכלי שכן נשללת האפשרות החוקית להקמת משפחה חדשה. היית נעזרת במי שקידם א תהחוק המאפשר לאלמנות צה"ל להינשא והולכת בכיוון החלתו גם על אלמנות (ואלמנים) אחרים. עוול נוסף נגרם כתוצאה מחוסר שיוויון בין נשים וגברים לצורך קבלת הקיצבה. אלמנים צריכים לעמוד במבחן הכנסה לצורך קבלת הקיצבה ונשים לא. נראה לי שיהיה קל יותר לטפל במחסומים הקיימים מאשר לנסות ולקבל תקציבים חדשים.

מאמנת אישית וקבוצתית. עבודה עם אנשים לאחר אובדן אדם קרוב, בתהליך החזרה לחיים טובים

מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלמנים ואלמנות
בחר
בחר