הורים מעל גיל 70

אני בת 43 , אבי בן 74, אימי בת 70. אני גאה בהם בתור פנסיונרים, כל הזמן עסוקים, נוסעים, מטיילים, נחים, חברים, קניות , עושים ב"ה הכל. אוכלים בריא, צועדים. אבל....... לאימי יש את קטע האגואיסטי, מוכנה לוותר בקלות על מפגש מישפחתי עם ילדיה ונכדותיה. השנה עשתה פסח, ניראה לי לצאת לידי חובה. אני אישית יצאתי משם בהרגשה לא נעימה. הדבר העיקרי שאני חרדה לו שאחד מהם ילך לעולמו. לא נראה לי שאתמודד עם זה. סימני הזיקנה קיימים. הם לא בני 19. איך אפשר להכין עצמי מראש, לא לקבל שוק רציני שזה יקרה. אני קשורה יותר לאבא יותר מאמא. אבא הוא טיפוס יותר עדין ממנה, עוזר יותר. היא תמיד צועקת, שולטת על כולם, והכי חכמה מכולם. נא עצה איך מתמודדים עם הנושא.?

גם אני בגיל שלך

ללא הורים גרתי באומנה והם היו מבוגרים ונפטרו ואני לבד לבד אני מציעה לך לא לחשוב על זה כי אין מה לעשות זה חלק מהחיים התמודדות עם מוות תהיי עם הוריך כל הזמן תתקשרי אליהם תראי להם שאת כאן בשבילהם זה ירומם את רוחם ויתן להם חשק להמשיך לחיות

הורים מעל גיל 70

אני בת 43 , אבי בן 74, אימי בת 70. אני גאה בהם בתור פנסיונרים, כל הזמן עסוקים, נוסעים, מטיילים, נחים, חברים, קניות , עושים ב"ה הכל. אוכלים בריא, צועדים. אבל....... לאימי יש את קטע האגואיסטי, מוכנה לוותר בקלות על מפגש מישפחתי עם ילדיה ונכדותיה. השנה עשתה פסח, ניראה לי לצאת לידי חובה. אני אישית יצאתי משם בהרגשה לא נעימה. הדבר העיקרי שאני חרדה לו שאחד מהם ילך לעולמו. לא נראה לי שאתמודד עם זה. סימני הזיקנה קיימים. הם לא בני 19. איך אפשר להכין עצמי מראש, לא לקבל שוק רציני שזה יקרה. אני קשורה יותר לאבא יותר מאמא. אבא הוא טיפוס יותר עדין ממנה, עוזר יותר. היא תמיד צועקת, שולטת על כולם, והכי חכמה מכולם. נא עצה איך מתמודדים עם הנושא.?

זה חלק מהעבודה שלנו פה בעולם!!

לי יש גם סיפור דומה. רק שאצלי הם לא רצו ליראות את הפנים שלי. הם שלחו אותי למישפחה אומנת, בקיצור אם כל הכעס שהיה לי בכל זות היתקשרתי אליהם מדי שבוע ואם הזמן אנחנו המשפחה הכי שמחה כיום בזכות שלא היתיאשתי מהם. כי בסך הכל הם ההורים שלי. אז תמשיכי להיתקשר אילהם אפילו מידי פעם תקפצי אילהם אם כל הילדים. ובדוק הם ישמחו.. ואם הזמן יהיה טוב בהצלחה...

הורים מבוגרים

סיגל למה לך לחשוב על מוות יש עוד הרבה זמן בערך עוד 10 שנים.אם כייף להם ביחד למה לא ? כמה זמן את חושבת שיש להם עוד לנסוע לטיולים וכו... בגיל 85 הם לא יעשו את זה.בקשר לנכדים דברי עם הורייך תגידי שהילדים רוצים שהם יבואו אליהם או להפך.לא נראה לי שהם יסרבו.תשתדלי להנות מההורים רוב הזמן כבר עבר.לי אין את האופציה הזו אימי נפטרה כשהייתי בן 13 .תשתדלי לעשות את המיטב אל תצפי בגילם לשנות אותם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלמנים ואלמנות
בחר
בחר