הפרעה בויסות נחושי האם כדאי ללכת לאבחון

שלום,

יש לנו בן בן כמעט ארבע שהגננת ביקשה שנפנה למכון להתפתחות הילד לצורך אבחון- כי היא חושבת שיש לו הפרעת בויסות החושי.

אנחנו מעדיפים שלא לקחת אותו לאבחון כי לא רוצים לקטלג אותו כבעייתי(ידוע לנו כי בתהליך האבחון הוא עובר אצל הרבה מטפלים ורופאים ואנו רוצים למנוע ממנו את התחושה שמשהו אצלו לא בסדר-אם אין צורך דחוף בכך).

הילד שלנו מתוק, שמח ונבון הבעיה היחידה שהוא מחזיק דברים חזק (ולעיתים הורס אותם), מחבק חזק מה שלא תמיד נעים לילדים בגן אבל אנחנו התרגלנו.

קראתי עלייך קצת ואני מבינה שיש לך רקע בעבודה עם ילדים ולכן חשובה לי דעתך האם יש חובה באבחון? האם פרחי באך יכולים לעזור בלי האבחון?

תודה לך-רונה

הי רונה,

אני בהחלט מבינה את החשש שלכם מפני האבחון, הרגישות שלכם והרצון שלכם "למנוע ממנו את התחושה שמשהו אצלו לא בסדר" נוגעים ללב :) בעיקר בעידן שלנו- שבו כמעט כל ילד מאובחן בהפרעה כלשהי...

יחד עם זאת, אני נוטה לייחס להמלצות של גננות משמעות רבה מפני שהמדד שלהi להשוואה והנסיון שלהi עם ילדים רבים הוא משמעותי מאוד. בנוסף, את מתארת מאפיין שהוא מובהק לקושי בויסות החושי (תת רגישות) והוא "מחבק חזק מה שלא תמיד נעים לילדים בגן". ילדים בעלי תת רגישות שלא מטופלים, חשים לעיתים קרובות דחיה מהסביבה מה שגורם להם לתחושה מאוד לא נעימה (בעיקר כי הם לא מבינים את הסיבה).

לאור מה שכתבת, אני מציעה שתפני למטפל בפרחי באך (רצוי כזה המתמחה בילדים) שיתאים עבורו תמצית ואם לאחר תקופה של כחודשיים לא תרגישו בהטבה (פרחי באך משפיעים מהר מאוד על ילדים, בהנחה כמובן שהותאמו להם התמציות הנכונות) תתחילו את תהליך האבחון.

חשוב לי לציין, שפרחי באך יכולים מאוד לסייע במקרים של ויסות חושי וכדאי לנסות.

אני מצרפת כתבה שלי בנושא טיפול באמצעות פרחי באך בויסות חושי.

בהצלחה,

שני יעקבי ברמן

מטפלת בפרחי באך ומדריכת הורים

www.shanyka.com 

www.parental-guidance.co.il

כתבה שלי בנושא טיפול באמצעות פרחי באך בויסות חושי:

http://www.shanyka.com/#!bach/ck5g

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פרחי באך