להבין טוב יותר את החוק לרון

שלום לכולם אני מבולבל ומנסה להבין את חוק לרון. יש לי 100 אחוז אי כושר יציב ונכות רפואית היא 81 אחוז. ומקבל כל חודש 2400שח. אתמול ביררתי בביטוח לאומי נאמר לי שאני יכול לעבוד עד 1700 שח בחודש??? וחלק החברים שלי אומרים שמותר עד 4800 ברוטו... לא ברור לי מה נכון כאן? יש לציין שאני נשוי ו2 בנות קטנות.חושב לעבוד כי מהקיצבה הזה אי אפשר להתקיים. אודה למי שיוכל לתת אינפורמציה. יום נעים לכולכם.

שלום לך,

קראתי את הודעתך וכל כך הזדהתי שהחלטתי לענות לך למרות קוצר בזמן :) ידידי , יש לי כמעט את אותם נתונים כמו שלך - נשוי + 2 ילדים , נכות רפואית דומה לשלך והיה לי אובדן כושר עבודה של 75אחוז - היינו מלא. עשיתי את טעות חיי והגדלתי את המשרה ( בקושי רב הצלחתי לתפקד , ע"מ לפרנס ). בסופו של דבר , חרגתי בכמה עשרות שקלים מהמותר. ידידי , ביטלו לי את קיצבת הנכות , וחייבו אותי רטרואקטיבית בעשרות אלפי שקלים. היום תודה לאל הצלחתי שוב לקבל את הקיצבה - אך כבר זה לא מה שהיה לי בעבר ( הורידו לי את הקיצבה ל 60 אחוז ). בקיצור ידידי - בחוק לרון הכי חשוב !!!! היקף המשרה והשכר. אל!!! תעבוד יותר משבעים אחוז משרה ובנוסף תרוויח גג 4000 ברוטו ( השאר לך מרווח ביטחון , חלילה לך מלהתקרב ל 4800 ). בהצלחה

תיקון קל ,

איני יודע אם מותר לך להגיע לסכום כזה , תברר זאת עם המוקד של ביטוח לאומי.

לאלון תודה על תשובתך

תודה על מה שאתה שכתבת נתת לי חומר מחשבה. הייתי אצל פקידה כללית אמרה 1700שח ולא אמרה על דברים האחרים. אני אברר שוב לעומק. מאחלך רק טוב ואושר מסביבך יום נעים

להבין טוב יותר את החוק לרון

שלום לכולם אני מבולבל ומנסה להבין את חוק לרון. יש לי 100 אחוז אי כושר יציב ונכות רפואית היא 81 אחוז. ומקבל כל חודש 2400שח. אתמול ביררתי בביטוח לאומי נאמר לי שאני יכול לעבוד עד 1700 שח בחודש??? וחלק החברים שלי אומרים שמותר עד 4800 ברוטו... לא ברור לי מה נכון כאן? יש לציין שאני נשוי ו2 בנות קטנות.חושב לעבוד כי מהקיצבה הזה אי אפשר להתקיים. אודה למי שיוכל לתת אינפורמציה. יום נעים לכולכם.

חוק לרון מלכודת - תיזהרו !!!

כנסו לאינטרנט ותקראו סיפורים של אחרים שנפלו בחוק לרון, חוק לרון הינו מלכודת עבור הנכים. אל תצאו לעבוד, תיזהרו... בכל מקרה יורידו את קצבת הנכות ויחחיבו אתכם לשלם רטרואקטיבית את כל מה שקיבלתם עד היום... אני לא מבינה - אתם לא ערים למה שקורה ? מזהירים אתכם בכל האינטרנט על חוק לרון שימו לב !!!

"חוקי לרון" הם פשע כלפי ציבור הנכים

בכל חברה תקינה היו מחוקקי החוק יוזמיו ותומכיו-מאחורי סורג ובריח באשמה של התעללות בחסרי ישע--

emo_63.png

אצלנו... מקדמים בתפקיד

מנכלית ביטוח הלאומי מקבלת מחמאות ותשבוחות על כל נכה שהיא מצליחה להוריד ממנו את הקיצבה. אלו הן דרכיה של המדיניות הישראליות. ארץ אוכלת יושביה - אני מזמן גיליתי את זה, במיוחד לאחר שהפכתי נכה בעצמי.

בישראל המושחתת-הבטוח הלאומי

כופה עליך בחוק להיות "מבוטח" שלו-הפרמיה היא לא קבועה ,אלא בהתאם להכנסתך-הרווחתה יותר תשלם יותר- תשלם גם אם אתה לא עובד,בקיצור אתה חייב לשלם,חייב,אבל הבטוח לאומי רק "רשאי" לתת לך קיצבה עלובה-ורק אחרי שיעבירו אותך 7 מדורי גהינום

emo_63.png

ערב טוב

שאלה לי אליכם בעניין חוק לרון (מן הסתם).

הנני רווק, 100% אי כושר, 90% נכוןת רפואית.

השאלה הכללית היא מה תקרת השכר שעד אליה לא אעשה לעצמי נזק לטווח הארוך?

שמעתי כבר כמה תשובות, וחושש איזו מהן היא הנכונה.

1945 = באתר ביטוח לאומי כתוב שהקצבה לא תופחת בשכר כזה. ברור שלא אמור לעשות נזק, אך השכר נמוך מידי למחייה.

4000 = סכום שמוזכר בכמה פורומים, ולפני שנתיים בערך נאמר לי ב"מטה המאבק"  שהוא השכר שעלי להרוויח כדי להמנע מ....

4800 = גם זה סכום שמוזכר בכמה מקומות.

3801-5000 = בטבלאות לרון, בטווח הזה זו  קצבת נכות לקבוצה א', וקצבת עידוד לקבוצה ב'.

פחות משכר זה, זו קצבת נכות, ויותר משכר זה זו רק קצבת עידוד. לפי דרגת אי כושר 100%, בעלון של ביטוח לאומי, אולי עלון ישן, אך עדיין באתר.

4259-5678 = בטבלאות לרון, בטווח הזה זו  קצבת נכות לקבוצה א', וקצבת עידוד לקבוצה ב'.

פחות משכר זה, זו קצבת נכות, ויותר משכר זה זו רק קצבת עידוד. מאתר ביטוח לאומי, בטבלה כללית, לכל הדרגות אי-כושר, ינואר 2016.

כמובן שלא כדאי להגיע לקצה. אבל הנני מעוניין לדעת רק מהו אותו קצה. רק כדי לדעת לא להגיע אליו+מרחק ביטחון.

תודה מראש, שלומי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)
בחר
בחר